Kryptoměna Waves zažila šílený růst i pád, nyní se pokouší znovu nastartovat

0
(0)
Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem portálu Kryptomagazin.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám :)

Není tajemstvím, že kryptoměna Waves byla v naší redakci oblíbená. V roce 2017 se dala nakoupit za méně než 50 centů. V bull-runu pak atakovala hranici 16 USD. Ano to je krásné, ovšem ne každému se povedlo prodat na vrcholu. Od velkých růstů však uběhlo dost času a Waves prakticky celou dobu jen ztrácel na hodnotě. Jak je na tom nyní?

Proč se nám stále Waves Platform líbí

Doba je zlá a bohužel i kvalitní kryptoměny na to doplácejí. I přes to, že tým vývojářů takřka každý měsíc představí nějakou hodnotnou novinku, obchodníci uzavřou velmi zvučné partnerství, cena stále šla ke dnu. Ovšem až do včerejšího dne.

Waves si za poslední dny polepšil skoro o 20%

Kdysi takovéto růsty byly na běžném denním pořádku napříč celým marketcapem. Dnes jsou však podobné skoky spíše raritou. Proto jsme se podívali, co zajímavého se asi událo, že k takovému nárůstu došlo.

waves-cena-graf

Daří se i některým dalším projektům, založeným na Waves protokolu. Na jejich speciální marketcap se můžete podívat ZDE.

Za růstem ceny bude nejspíše energetický obr Rosseti

Divizi Waves Enterprise, což je centralizovaná odnož Waves Platform, se totiž povedlo rozjet spolupráci s ruskou národní energetickou společností Rosseti.

waves-rossti

Spustili pilotní provoz, který zahrnuje 400 ruských domácností. V roce 2020, budou tento systém využívat celé regiony Kaliningradské oblasti a Sverdlovské oblasti, s počtem asi 5,3 milionu obyvatel. Podle Waves Enterprise bude dalším krokem rozšíření do celého Ruska.

Úspora energie a všeobecný přehled

Systém zpřístupní data z elektroměrů v domech a bytech, uloží je a rozdělí platby spotřebitelů mezi společnost vyrábějící elektřinu a provozovatele energetické sítě podle oznámení.

Domácnosti budou moci vidět, kolik energie spotřebovávají prostřednictvím aplikace, a volit si výhodnější tarify.

Účelem je zvýšit transparentnost výpočtu plateb a snížit dluhy domácnosti za elektřinu, což je dluh, které v roce 2019 dosáhly přes 12,5 milionu dolarů.

Závěr

Toto partnerství tedy zvedlo cenu napříč beer marketu, ve kterém se nacházíme. Týmu Waves držíme palce, a budeme doufat, že růst na dvaceti procentech neskončí. Zasloužili by si za svou těžkou práci nějakou tu cenovou, tím pádem i psychickou podporu.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img