[Večerní souhrn článků] • Ruská vláda může omezit technologické společnosti pracující na blockchainu • a další články

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Náklady na transakce na Bitcoin blockchainu minulý týden prudce poklesly • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Bitcoin prolomil 12 000 USD • Kiyosaki: Bitcoin může brzy být nejrychlejší kůň • a další novinky

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledního víkendu v kryptosvětě. TRHY Bitcoin krátce prolomil hranici 12...
Profilový obrázek
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co se ten den událo, najdete zde přehledně na jednom místě. Každý nadpis lze rozkliknout a přejít tak na celý článek.

Zpráva dne

Ruská vláda může omezit technologické společnosti pracující na blockchainu

Plán představený ruským premiérem Michailem Mishustinem přímo nezmiňuje technologii blockchain nebo samotné kryptoměny, ale zmiňuje nové technologie, které by mohly být prozkoumány v nových regulačních režimech.

Tyto nové technologie tak mohou testovány pro zavedení v oblastech medicíny, distribuce, online vzdělání, online obchodu, finančních trzích a dalších odvětvích. Veškerý dohled nad regulačními režimy by měla centrální banka Ruska.

Analýzy a trhy

Trhy jsou opět v zelených číslech – Likvidace longů otevřela cestu nahoru a blíží se období zvýšené volatility

Mnozí očekávali korelaci s akciovými a dalšími, klasickými trhy. To se momentálně neděje. A tento fakt můžeme brát jako další nápovědu k tomu, že Bitcoin se momentálně chová jako nekorelující trh. A to by byla velmi dobrá zpráva pro Bitcoin a kryptoměny obecně. Co za tím ovšem stojí a proč se zdá, že je Bitcoin nekorelující trh?

24.03.20 Technická analýza BTC/USD +10 %, LTC + 7% – Trh v masivním růstu, jak dlouho?

Bitcoin a Litecoin dnes výrazně posílily, stále jsme ale v pásmu, které je ohraničeno silnými úrovněmi. Světové trhy se ustálily a Bitcoinu to pomohlo udržet se nad 6 000 USD.

24.03.20 Technická analýza BTC/USD – Nejásejte, Bitcoin je zatím v bear flagu

V těchto chvílích jsme na rozcestí a do úvahy přichází vícero možností budoucího vývoje na trhu s Bitcoinem (BTC). Hodně analytiků se dost upíná na to, že je na CME s futures na Bitcoin gap, který se zcela uzavře při dosažení ceny cca 9 200 USD. Pak tu máme ale ten bear flag, ve kterém se aktuálně kurz nachází. Jedná se ale ještě o medvědí vlajku? Bear flagy totiž nemají dlouhého trvání a postup kurzu není pod vysokým sklonem.

[Přehled trhu] 24.03.20 – Rodeo na Bitcoinu – znovu nad 6 000 USD – Nowé low na světových trzích

Jaké jsou hlavní události tohoto přehledu trhu? Nové low na světových trzích. Indexy otevřely podle očekávání. Momentální situace na Bitcoinu je ale o růstu, překonali jsme totiž znovu 6 000 USD.

Kryptoměny a kryptofirmy

Mohly by centrální banky nahradit fiat digitálními penězi?

Myšlenku CBDC (central bank digital currency) zvažovaly centrální banky po celém světě. A to zejména po tom, co kryptoměny, jako je Bitcoin, začaly získávat na popularitě.

Co nového v kauze odškodnění klientů Mt. Gox?

V posledních týdnech se případ burzy Mt. Gox poměrně často objevoval v titulcích článků. Tehdy největší bitcoinová směnárna, která byla v roce 2014 hacknuta, by měla oběti tohoto hacku odškodnit. Připomínám, že během loupeže bylo z burzy zcizeno 850 000 bitcoinů. Nyní to vypadá, že se věci zase začínají dávat do pohybu a věřitelé zaniklé burzy plánují uspořádat tento týden další schůzku.

[Pro začátečníky] Jak na obchodování trendu vs. rotace

Zkusím zde sdílet pár Price Action (PA) postřehů, které mně osobně pomáhají v analýze grafu, takový mini-kurzík. Metoda Price Action patří vedle Fundamentální analýzy k základním nástrojům nahlížení na graf, nicméně v kryptu ji podle mě můžeme aplikovat jen na ty nejvíce likvidní instrumenty, na jejichž graf se – zjednodušeně řečeno – dá koukat. Jiné vymezení: jsou to ty páry, které je možné na Binance obchodovat na páku.

Lannix Lai hovořil o kryptu jako o novém způsobu pro pasivní příjem

Spolu s vývojem moderní civilizace přicházejí na svět nové způsoby, jak vydělávat peníze, aniž bychom něco produkovali. Tento koncept je dnes známý jako „pasivní příjem“. K jeho rozvoji velice posloužil technologický pokrok.

Gray rhino aneb nosorožec v pokoji, kterého všichni ignorují

Pojem gray rhino použila poprvé politická analytička Michele Wucker na Světovém ekonomickém fóru v Davosu v roce 2013. Později jej rozpracovala a hlouběji definovala v knize The Gray Rhino: How to Recognize and Act on the Obvious Dangers We Ignore (2016).

Regulace a státy

USA by kvůli nákaze koronaviru měly používat stablecoiny

Generální ředitelka Binance US, Catherine Coley, se zamyslela nad tím, proč by  Spojené státy americké měly přejít na stablecoiny a celkově urychlit digitalizaci měnového systému.

DENNÍ SOUHRN

[Denní souhrn] Koronavirus – nejdůležitější zprávy dne z ČR

Připravili jsme pro vás denní souhrn těch nejdůležitějších zpráv o postupující pandemii nového koronaviru v ČR, abyste měli vše přehledně na jednom místě.

Polední zprávy

Souhrn těch nejdůležitějších událostí za uplynulých 24 hodin naleznete v našich poledních zprávách. Pokud jste nestihli v poledne, můžete to nyní napravit zde.

Video dne – nedávné události na Bitmexu

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře