[Pro začátečníky] Jak na obchodování trendu vs. rotace

0
(0)

Zprávy a souhrny

Josef Šťastný
Josef Šťastný
O obchodování na burze se zajímám už asi 7 let. K mým oblíbeným trhům kromě krypta patří forex. Velký přínos tradingu a investování vidím v tom, že nám mohou rozšířit naše obzory a pomoci převzít více zodpovědnosti za naše finance. Kromě burzy učím meditaci a zajímám se o buddhismus.

Zkusím zde sdílet pár Price Action (PA) postřehů, které mně osobně pomáhají v analýze grafu, takový mini-kurzík. Metoda Price Action patří vedle Fundamentální analýzy k základním nástrojům nahlížení na graf, nicméně v kryptu ji podle mě můžeme aplikovat jen na ty nejvíce likvidní instrumenty, na jejichž graf se – zjednodušeně řečeno – dá koukat. Jiné vymezení: jsou to ty páry, které je možné na Binance obchodovat na páku.

Obchodování trendu versus rotace

Říká se, že existují dva typy trendu – uptrend a downtrend. Mnohem smysluplnější mi přijde sledovat graf pomocí dvou hlavních druhů pohybu – pohyb do strany (rotace) a trend (uptrend nebo downtrend).

Níže je 15M graf BTC/USD, kde jsou tyto dva druhy pohybu vyznačeny.

Sledovat na grafu, jak se cena vyvíjí v souvislosti s trendem/rotací, můžeme na jakémkoliv časovém pásmu. Na vyšších časových pásmech (týdenní, měsíční) můžeme tento úhel pohledu používat i pro načasování našich vstupů nejen pro trading, ale i pro hodl.

V rotaci dochází k akumulaci objednávek velkých hráčů (velryb) a je velice těžké rozpoznat, kam trh z rotace vyrazí. Osobně využívám pro obchodování návraty ceny do oblastí předchozích rotací pro vstup do obchodu ve směru předchozího vyražení z rotace, jak ukazuje obrázek BTC/USD na čtyřhodinovém timeframe (H4) níže.

Závěr

Samozřejmě, že nikdy nemáme 100% jistotu, že trh se z oblasti předchozí rotace odrazí zase ve stejném směru; pro potvrzení vstupu do obchodu můžeme sledovat momentum a volume na nižším časovém rámci. S výhodou aplikujeme tuto obchodní metodu ve směru dlouhodobého trendu.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: