[Polední zprávy] • Americká vláda schvaluje zákon na podporu ekonomiky, zahrnuje digitální peněženky a digitální dolar • a další novinky

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během posledního dne v kryptosvětě událo.

TRHY

Bitcoin za posledních 24 hodin přidal přes 12 % a stále roste. Aktuální cena se pohybuje nad 6 700 USD. Podle našeho analytika ale zatím není důvod k jásotu, protože BTC je stále v patternu bear flag. Více v naší aktuální TA. Altcoiny také nabraly sílu a rostou, nicméně celková tržní kapitalizace je stále hluboko pod 200 mld. USD.

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat i na Kryptomagazinu – zde.

Naše NEJNOVĚJŠÍ analýzy a přehled nejzajímavějších coinů za uplynulý den najdete zde: ETH/USD a LTC/USD, světové indexy, drahé kovy a tady jsme pro vás připravili přehled dění za včerejšek.

Kryptoburzy a banky

V úterý 24. března oznámila kryptoburza Bitfinex, že „nasadila proprietární nástroj pro sledování – Shimmer – k boji proti zneužívání trhu a k podpoře řádného obchodování na burze.“ V tiskové zprávě Bitfinex vysvětlil, k čemu je vlastně Shimmer – který získává své jméno od obranného mechanismu používaného včelami medonosnými – navržen. Shimmer je „nástroj pro varování a podávání zpráv o stavu trhu“, který „identifikuje a prozkoumává možná manipulativní chování a podezřelé obchodní praktiky na burze, čímž zlepší integritu a transparentnost trhu“.

Neslavně známá (tehdy největší) bitcoinová burza, která byla hacknuta v roce 2014, musí svým obětem vyplatit odškodné za odcizených 850 000 bitcoinů. Věřitelé zaniklé burzy uspořádají tento týden další schůzku, měla by se konat zítra. Oběti hacku této burzy čekají na odškodnění více než šest let. Hack Mt. Gox zůstává největším bitcoinovým hackem v mladé historii kryptoměn.

Regulace, státní digitální měny

Uprostřed kontroverzní debaty o masivním stimulačním balíčku v reakci na pandemii koronaviru se demokraté ve Sněmovně reprezentantů Spojených států snaží implementovat digitální dolar a zefektivnit platby občanům USA mimo tradiční finanční systém. Návrh legislativy, která je v oběhu od 23. března, zahrnuje vytvoření digitálních peněženek pro občany USA, které by měl spravovat Federální rezervní systém v části nazvané „Přímé platby rodinám“.

Čínská lidová banka (PBoC), centrální banka země, se údajně posunula o krok blíže k vydání své národní digitální měny. V úterní zprávě Global Times s citací „zasvěcených osob v průmyslu“ se uvádí, že PBoC zřejmě dokončila vývoj základní funkce digitální měny ve spolupráci se soukromými společnostmi. Centrální banka nyní údajně připravuje příslušné zákony pro oběh digitálního jüanu. Anonymní průmyslový insider tvrdí, že nedávné patenty Alipay se točí kolem základní funkce digitální měny, včetně oběhu, plateb a vydávání. Alipay je finanční skupinou čínského technologického gigantu Alibaba a na začátku tohoto roku se uvádí, že zveřejnil pět patentů, souvisejících s čínskou digitální měnou.

Blockchain, technologie, zajímavosti

Pokud byli v USA kryptoinvestoři v zisku, mohou nyní odložit přiznání k dani z příjmu a platbu svých daní o 90 dní. Koronavirus, který má na svědomí hromadné karantény, způsobil mnoho podobných odkladů i jinde ve světě, včetně ČR. I v ČR vláda schválila možnost podání přiznání k dani z příjmů a platby o 90 dní později jako součást podpory pro podnikatele.

Milionářský podnikatel a zakladatel koncernu Alibaba Jack Ma říká: spojte se v boji proti koronaviru. Zatímco sociální mediální kanály zůstávají zaplaveny protichůdnými údaji, obviňováním a skepticismem vůči zprávám a statistikám přicházejícím z Číny, čínský technologický gigant vysílá záchranu do zemí celého světa. Ma, který odstoupil jako CEO gigantu Alibaba v roce 2019 po 20 letech ve vedení společnosti, zahájil dodávky ochranných pomůcek do těžce zasažených oblastí Itálie a Španělska.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img