24.03.20 Technická analýza BTC/USD – Nejásejte, Bitcoin je zatím v bear flagu

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Kryptoburza Gemini uvádí DeFi tokeny • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • EU navrhuje zákon pro regulaci kryptoměn • Glassnode: Uniswap může být pod kontrolou Binance • a další články

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.  TRHY Po několika dnech prudkého poklesu...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Technické analýze finančních trhů a psaní populárně-naučných článku do ekonomie se aktuálně věnuji jen jako přivýdělku ke studiu. Úspěšně jsem absolvoval bakalářské studium z oboru Regionální rozvoj a správa na FRRMS MendelU. V šoučasnosti mám čerstvě po úspěšném dokončení magisterského studia téhož oboru, ale na ESF MUNI. Můj obor studia tedy nebyly finanční trhy, ale ekonomie blahobytu. I přesto se chci raději věnovat analýze finančních trhů a to na full time, kde mohu využít i své znalosti z ekonomie, které mám díky studiu svého oboru. Ve volném čase se věnuji studiu historie, politické filosofie apod.

V těchto chvílích jsme na rozcestí a do úvahy přichází vícero možností budoucího vývoje na trhu s Bitcoinem (BTC). Hodně analytiků se dost upíná na to, že je na CME s futures na Bitcoin gap, který se zcela uzavře při dosažení ceny cca 9 200 USD. Pak tu máme ale ten bear flag, ve kterém se aktuálně kurz nachází. Jedná se ale ještě o medvědí vlajku? Bear flagy totiž nemají dlouhého trvání a postup kurzu není pod vysokým sklonem. Proto je třeba mít určité pochybnosti o relevanci patternu. Možná je to jen obyčejný trendový kanál. To teď nemůžeme přesně určit, ale jestli se kurz nevylije do konce týdne, tak je bear flag asi definitivně pasé. Každopádně kurz se opětovně nachází v silném rezistenčním pásmu a čekáme, zda bude další pokus úspěšnější.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

analýza btc

Od poslední mé analýzy jsme tu měli docela dost price action. V podstatě se trh nikam výrazně neposunul, ale trh nám alespoň nabídl nějaké „drobky“, kterých se lze chytnout. Měli jsme tu krátký run až po úroveň 7 182 USD, kde postup ceny tvrdě selhal. Vrchol té pumpy byl způsoben čistě tím, že dost obchodníků vstupovalo do short pozic již na úrovni 6 000 USD a jakmile došlo k průrazu S/R levelu 6 400, tak jejich stop lossy odstartovali kaskádu vyncuených nákupů.

To vypumpovalo cenu až k zmíněné rezistenci. Pak následoval rychlý dump (bull trap) až k levelu 5 787 USD a zde se odehrálo něco, co jsem nečekal. Býci ten propad okamžitě vykoupili. Bylo tedy zřejmé, že tuto úroveň nakupující iniciativně brání a to se potvrdilo i v neděli.

Falling wedge

Ke konci týdne už šlo vidět, že se v grafu vytváří menší falling wedge a zrovna na levelu 5 787 USD šlo vidět, že ji býci opakovaně brání. Dost se sice dalo uvažovat o longu, ale ta celková struktura s počátkem z 13. března prostě příznivě nevypadá. Každopádně s novým týdnem se začalo zeleně a kurz z wedge pumpnul. Cena se vyšplhala nad úroveň 6 400 USD, ale nad touto úrovní vzrostl poměrně očekávatelně prodejní tlak a cenu tu srazilo zpátky pod 6 400 USD. Od té doby se kurz pomaličku pushuje nahoru a brzy chytne target wedge, jenž je nad odporem 6 888 USD.

Bitcoin je tam, kde v pátek selhal. Díky tomu brzy uvidíme, jak se vydaří pokus číslo 2. I kdyby se průraz podařil, tak to nic nemění na tom, že zůstáváme v té bearish struktuře. Tezi, že se pohybujeme v rámci bear flagu, podporují i konstantně se snižující objemy v průběhu růstu kurzu. Dále nám ty snižující objemy i říkají, že pohyb up není potvrzený. Čím výš jsme, tím menší je zájem do trhu vstupovat. A čím menší objemy jsou, tak tím menší úsilí bude stát tu cenu tvrdě dumpnout.

Indikátory

Křivka RSI je v těsné blízkosti hodnot, kde v pátek začal dump. Pokoří tentokrát křivka indikátoru 72,8 bodů? Jestli ne, tak to bude relevantní sell signál. Určitě je potřeba, aby trh ukázal sílu, a tu předvede pouze tehdy, když se dostane hluboko do překoupených hodnot. Na MACD máme čerstvě bullish cross a Stoch RSI značí dokončení mini cyklu.

Závěr

Tento týden se celý finanční trh uklidnil. Tento týden už open na indexech a drahých kovech neproběhl formou dalších mohutných propadů. Oddychl si díky tomu i Bitcoin. Nicméně když se na to dívám právě tou optikou globálního finančního trhu, tak to moc pozitivně nevidím. Po krátkém vydechnutí negativní setrvačnost může rychle akcelerovat, a proto bych byl hodně opatrný.

Osobně určitě neodmítám myšlenku, že trh chce vyplnit ten gap, co je na CME. I když jsem ještě před několika dny považoval jakoukoliv cenu nad 7 500 USD (do halvingu) za krajně nepravděpodobnou. Ale tak trhy jsou extrémně dynamické, takže se samozřejmě i ta situace dynamicky mění a my to musíme brát v potaz a dle toho i přemýšlet.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře