20.03.20 Technická analýza BTC/USD – Býci předvádí hezkou show, vydrží jim to?

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Cardano odhaluje, kdy se se stane plně decentralizovaným • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Trhy opět v zelené • Upgrade Cardana dnes • Dogecoin bude v bankomatech v USA • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Po několika po sobě jdoucích...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem čerstvě vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes dva roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.

Za 48 hodin se situace na Bitcoinu (BTC) zase podstatně změnila a začíná to vypadat i trochu nadějně. Tedy za předpokladu, že se povede průraz aktuálního rezistenčního pásma. Došlo k celkovému oživení trhu a včera k večeru to začalo gradovat.

Pro mne osobně je aktuální price action celkem překvapivá a nečekal jsem, že k tomu vůbec dojde. Ale situace se pořád dynamicky mění a co platilo včera, tak už nemusí platit dnes. Každopádně, pravdou je, že nákupní tlak sice není úplně zoufalý, ale pořád zaostává za tím, co jsme tu měli při tom výplachu. Pak pochopitelně vyvstává otázka, bude to stačit? To se asi brzy dozvíme.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

URL

Předešlý falling wedge je úplně pasé a nakonec se z tržní struktury vyklubal rising triangle, ze kterého se povedl průraz. To hodně pomohlo také při překonání první překážky,  rezistenční úrovně 6 081 USD. Zde bylo znát zaváhání a to především proto, že shortaři to brali jako obyčejný pullback k low z prosince 2019 (hladina 6 400 USD). Zprvu bylo na S/R levelu 6 400 USD zamítnutí, což se i očekávalo, ale nakonec dneska ráno proběhl breakout, díky čemuž se trh dostal do mohutného pásma odporu 6 400 – 6 888 USD.

Když se shortaři budou dále držet hypotézy, že se jedná pouze o pullback, tak se zde nabere hromada shortů. Z toho vyplývá, že se jim to buď povede ushortovat, nebo jim to hitne SL nad úrovní 6 888 USD. Nebo je to dokonce zlikviduje, čímž bychom tady mohli mít pumpu, která by většinu předchozích ztrát umazala.

Nákupní tlak

Jak jsem říkal v úvodu, tak ten nákupní tlak je sice obstojný, ale v průběhu času postupně klesá. Mělo by to být naopak. A vzhledem k tomu, že rostoucí price action není objemy potvrzená, tak mi to smrdí bull trapem (nebo klidně dead cat bounce). Ať to nazveme jakkoliv, tak v závěru všichni utřou nos. Hlavně máme před sebou víkend a ty jsou spíše slabší, takže jsem zvědav, zda se do konce dnešního dne povede býkům průraz pásma, či se zde jednoduše kurz zasekne.

Díky tomu se nám zase otevírá diskuze nad tím, zda brát Bitcoin jako jakýsi druh hedge instrumentu. Respektive, pokud to zase ženou up jenom spekulanti s futures, swapy, atd., tak to klidně každou chvíli mohou poslat zase zpět k čertu. Držitelům těchto kontraktů stačí pozice držet krátkou dobu a mají vyděláno. Takže když začne problém, tak utíkají.

Indikátory

Hodnota RSI indikátoru se před malým okamžikem dostala nad 70 bodů, takže to vypadá nadějně. Hladina 70 bodů je sama o sobě rezistencí, a pokud by se křivka indikátoru opravdu chtěla pořád cpát nahoru, tak se snad i nakupujícím to rezistenční pásmo povede prorazit. Zároveň se tím samozřejmě vytvořil prostor pro případný pád. Jestli se momentum v těchto chvílích překlopí, tak je zle. Indikátor MACD jen potvrzuje RSI. Pozitivní momentum, které postupně sílí. A co se týče Stoch RSI, tak v podstatě ukazuje, že medvědi posledních 48 hodin moc iniciativní nejsou.

Závěr

Dokud trh nepřekoná úroveň 6 888 USD, tak se z technického hlediska jedná o obyčejný pullback, po kterém bude následovat odraz dolů. Určitě všem doporučuji si graf na svém tradingview přepnout na denní časový rámec a zaznačit si důležité úrovně, které jsem v grafu vyjmenoval. Když si celou strukturu trhu odzoomujete, tak hned uvidíte, že celkově to není fakt nic moc. A že je dosti předčasné se radovat kvůli tomu, že na 48 hodin cena povyrostla. Ano, je pravda, že za 48 hodin je více jak 50% nárůst hodně. Ale v souvislosti s předchozím propadem to nijak nemění celkový stav na trhu. Býci mají tedy jedinou možnost a to prorazit hladinu 6 888 USD.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře