Co nového v kauze odškodnění klientů Mt. Gox?

0
(0)

Obsah

V posledních týdnech se případ burzy Mt. Gox poměrně často objevoval v titulcích článků. Tehdy největší bitcoinová směnárna, která byla v roce 2014 hacknuta, by měla oběti tohoto hacku odškodnit. Připomínám, že během loupeže bylo z burzy zcizeno 850 000 bitcoinů. Nyní to vypadá, že se věci zase začínají dávat do pohybu a věřitelé zaniklé burzy plánují uspořádat tento týden další schůzku.

Dle dnes vydaného oficiálního dokumentu, věřitelé společnosti Mt. Gox podnikají další kroky ve snaze posunout tento, již dlouho se táhnoucí případ, kupředu. Nešťastné oběti hacku této burzy čekají na odškodnění již více než šest let a případ Mt. Gox stále zůstává největším bitcoinovým hackem v celé historii kryptoměnového průmyslu.

Zatím nejlepší nabídka!

Zatím není jasné, jestli oběti nejnovější nabídku věřitelů přijmou. Ty předchozí byly několikrát zamítnuty. Původní nabídka činila 755 USD za 1 Bitcoin, poté byla nabídka snížena na 600 dolarů za minci a minulý měsíc vzrostla na 1300 dolarů. Zatím nejlepší nabídka.

Pro dokreslení situace dodávám, že těsně před hackem se BTC obchodoval za cca 850 USD. O šest let později je hodnota této nejznámější kryptoměny, výrazně vyšší. Rozhodnou se nyní oběti tuto nabídku přijmout a získat “alespoň něco”, nebo přijmou riziko nulové kompenzace? Uvidíme.

Další setkání věřitelů

Dnes zveřejněné krátké oznámení, uvádí, že správce zodpovědný za odškodnění klientů, vytvořil portál, kde si věřitelé mohou prohlížet dokumenty ze schůzky, ke které má dojít již zítra. Pokud se vás tato kauza týká, prohlédnout si je budete moci zde. Aktuálně jsou zde přístupné  dokumenty, které byly projednávány na předchozích schůzích věřitelů. Správci nicméně dodávají, že nové dokumenty budou nahrány ihned, jakmile budou připraveny.

Závěr

Navrácení finančních prostředků obětem (či jejich odškodnění) hacku burzy Mt. Gox se od začátku potýká s nemalými obtížemi. Japonské soudní řízení (burza měla sídlo v Japonsku) vůči majiteli burzy Marku Karpelesovi se dlouho protahovalo a nakonec byl Karpeles shledán nevinným, co se týče zpronevěry a vinným pouze z falšování finančních výkazů.

Kontroverzní ex-CEO se tak z velké části vyhnul hrozícímu trestu a dostal pouze podmíněný trest odnětí svobody na dva a půl roku. Pokud se po dobu čtyř let nedopustí žádného dalšího trestného činu, vězení se vyhne. Minulý týden Karpeles sám vyzval okresní soud USA, aby proti němu vznesl poslední obvinění. Případ tedy stále pokračuje.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img