Oběti Mt. Gox hacku dostávají druhou šanci na získání ztracených Bitcoinů

0
(0)

Bohužel ne všichni, kdo v minulosti používali nechvalně známou burzu na kryptoměny Mt. Gox, mají nárok na znovuzískání ztracených kryptofondů. Tak to alespoň popisuje nově vydaný dokument na stránkách samotné burzy Mt. Gox.

Odmítnuté oběti Bitcoinové burzy mají čas na odvolání do 7. května

Žadatelé označení jako „žadatelé z vlastního oprávnění“ (self-approved claimants) nemají možnost volit v procesu veřejné rehabilitace Mt. Gox. Volit, a tedy ovlivňovat průběh rehabilitačního procesu, zde mohou pouze předem schválení žadatelé. Navíc možnost volby může žadatelům schválit pouze takzvaný Rehabilitační správce.

Oběti, které podávají žádosti s vlastním oprávněním a jejich žádosti byly odmítnuty, mají nárok na odvolání se u soudu Tokio District Court do 7. května. Ten následně rozhodne o tom, zdali je jejich odvolání platné nebo ne.

Mohlo by vás zajímat: Zkrachovalá Mt. Gox se chystá odškodnit jejich klienty

Rehabilitační správci odmítají žádosti na základě několika kritérií.

V první řadě, pokud měl daný žadatel předchozí zůstatek účtu na nule, nemá nárok na žádost. V druhé řadě, pokud měl daný žadatel menší zůstatek než o jaký momentálně žádá, je také odmítnut. Třetím faktorem odmítnutí je situace, kdy Rehabilitační správce není schopen určit, zdali byl daný žadatel opravdu obětí hacku, nebo ne.

Nicméně žadatelé mají nárok své žádosti přepsat a zažádat znovu, pokud tak stihnou učinit v předem daném časovém limitu.

Celou věc samozřejmě zamotává spousta podvodných žádostí, pomocí kterých se podvodníci snaží žádat o návrat fondů, které nikdy předtím nevlastnili.

Důležité datum: Žádosti podávat do 7. května

Hlavní pointou je zde fakt, že pokud je vaše žádost odmítnuta, máte čas svoji aplikaci znovu poslat do 7. května. Pokud tak neučiníte, ztrácíte právo jako akreditovaného věřitele.

Celkově se dá říci, že opravdové vrácení ztracených fondů je pro bývalé uživatele burzy Mt. Gox stále velmi vzdálenou realitou. Daní věřitelé (pojem, kterým zde nazýváme oběti hacku Mt. Gox) údajně posléze dostanou náhradu z toho, co burze Mt. Gox zbylo v moment, kdy zkrachovala.

Závěr

Celá věc je samozřejmě stále hodně zamotaná a my vás budeme o dalším postupu průběžně informovat.

Čtěte také: 

Zůstane Bitcoin králem kryptoměn navždy? Zde jsou důvody, proč si to nemyslíme

Zdroj: 
CCN.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img