Top 6 čínských kryptotrendů v roce 2021, které se vyplatí sledovat

4.7
(3)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Které kryptotrendy v Číně se vyplatí sledovat v roce 2021?

1. Čínští velcí výrobci těžebních zařízení by mohli konečně jít do IPO

Výrobci těžebních zařízení jsou strážci dodavatelského řetězce krypto sítě. Býčí trh začíná silnou poptávkou minerů po budování dalších farem. Společnost Canaan Inc., výrobce těžebních zařízení se sídlem v Pekingu, oznámila pozitivní finanční výhled na rok 2021 poté, co zajistila objednávku více než 100 000 jednotek těžebních zařízení na bitcoiny od zákazníka ze Severní Ameriky. Cena akcií společnosti Canaan si také užívala býčího běhu a dosáhla svého historického maxima po roce neuspokojivého finančního výkonu a soudního sporu s investory.

Pokud se Canaan stane novým miláčkem na akciovém trhu, uvolní to cestu potenciálně významným debutům jeho konkurentů, Bitmain a Antminer.

2. Institucionální zájem bude i nadále růst – a to i v Asii

Z toho, co jsme mohli poslední dobou vidět, vyplývá, že většina institucionálního toku za posledních několik měsíců stále pochází převážně z USA. Ale viděli jsme nárůst toků z asijských rodinných firem a velkých institucí, které chtějí přidat BTC do svých portfolií.

3. Čína si uvědomí potenciál DeFi

Čína se opozdila, co se týká vstupu do DeFi, ale v roce 2021 to rychle dožene. Jedním z příkladů je vzestup Polkadotu, veřejného blockchainu, který přilákal čínské vývojáře, podnikatele a spekulanty k budování a obchodování. Tento trend zahájili čínští těžaři, kteří jsou sice hardcore bitcoinery, ale také vidí výhody DeFi.

4. Centralizované burzy budou zatím nadále dominovat

Rok 2020 dokázal světu, že navzdory chybějícím inovacím a zpožděním v DeFi, kryptoměnové burzy jako Binance, Huobi a OKex ukázaly, jak rychle mohou vývoj dohnat. Od Binance Smart Chain až po Huobi HECO, centralizované burzy představily koncepty DeFi milionům čínských obchodníků s kryptoměnami, kteří jsou nyní hrdými farmáři.

Je pravda, že mnozí možná tvrdili, že peníze vám nekoupí skutečnou inovaci. Aby však čínský maloobchod získal přístup k západním kryptoslužbám, musí někdo hrát roli zprostředkovatele. Centralizované burzy odvedly fenomenální práci a budou i nadále mostem.

5. Bude vytvořeno ještě více DCEP

Kritika Fedu je známým koníčkem mezi krypto komunitami po celém světě. Srovnání mezi peněžní zásobou USA a Číny však naznačuje, že ta v posledních několika letech spotřebovala více inkoustu. Od velké recese tiskla Čína peníze a inflace tady už začala.

Tisk peněz je slepá ulička. Čína takové úsilí nezastaví a nemůže zastavit. Tentokrát však může doslova investovat digitální peníze do ekonomiky prostřednictvím digitální měny podporované centrální bankou. Doposud byla DCEP nasazena pouze v určitých městech se zvláštními případy použití. Má však potenciál proniknout do každodenního života každé domácnosti a nahradit stávající fintech giganty, jako jsou Alipay a WeChat Pay.

Kromě služeb svým domácím klientům se zrodila společnost DCEP, aby internacionalizovala čínské RMB. Vláda učinila ještě jeden krok tímto směrem založením společného podniku se společností SWIFT a institutem pro výzkum digitální měny Čínské lidové banky (PBoC).

6. Předpisy se budou i nadále zpřísňovat

Poslední a možná nejméně optimistický trend roku 2021 se týká zpřísněných čínských kryptoměnových předpisů. Minulý rok byl těžký, protože těžaři i investoři zažili zmrazení nebo zablokování účtů, jakmile byly jejich účty identifikovány jako spojené s kryptoměnami.

Tento trend, přezdívaný „vlny zamrzlých karet“, zastrašoval nově příchozí před vstupem na trh, což přispělo ke stagnaci velikosti kryptotrhu v Číně.

Závěr

Bude rok 2021 jiný? Možná ano, možná ne. Čínská vláda je stále citlivá na nevystopovatelný odliv kapitálu z Číny do zahraničí.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img