Tohle je nejdůležitější graf Bitcoinu: teorie 28. listopadu

4.7
(13)
Šimon Černík
Šimon Černík
Velký fanoušek Bitcoinu, filmový nadšenec, student vysoké školy v Brně, tvůrce audiovizuálního obsahu.

Youtube kanál Erichu přichází s grafem, který považuje jako nejdůležitější pro dělení bitcoinových cyklů. Místo halvingu, který dominuje v teorii „čtyřletého cyklu“, využívá jako opěrný bod datum 28. listopad.

První Bitcoin halving: 28. listopadu

První halving proběhl v roce 2012, přesně tedy 28. listopadu. Toto půlení odstartovalo vzestup ceny bitcoinu, která se do roku a do dne vyšplhala z 12 USD na 1040 USD. Teorie „28. listopadu“ bere jako výchozí datum pro rozdělování cyklů do čtyř celků 28. listopad. Za rok od data prvního halvingu se cena bitcoinu proměnila o 8 462%.

Jak tato teorie mutuje klasickou teorii „čtyřletého cyklu“

V rámci teorie „28. listopadu“ se nemění časové rozdělení na čtyři roky. Naopak tato teorie využívá prozatím funkční teorie čtyř let, ale pozměňuje její tzv. turning point. Klasická teorie čtyřletého cyklu nemá vnitřně rozdělenou časovou podobu toho, jak bude onen cyklus probíhat. Tudíž tvrdí, že jeden cyklus trvá čtyři roky a začíná jedním halvingem a je ukončen dalším. Tím se spouští nový cyklus. Samozřejmě obsahuje fáze, které se opakují. Jejich délka trvání se však mění.

O teorii čtyřletého cyklu vznikl na našem webu článek, a proto se nebudeme zabírat jeho podrobným vysvětlováním.

Naopak teorie „28. listopadu“ má vnitřně rozdělenou posloupnost čtyř fází cyklu, která se mění vždy jednou za jeden rok.

Podle mě je to strašně basic, ale málo lidí to vůbec chápe…

– Erichu, zdroj: youtube.com

Jeden cyklus: Čtyři fáze & čtyři roky

„Tenhle graf je pro vás všechny, kdo věříte ve čtyřletý cyklus. Já ho nevyvracím. Může se zopakovat ještě několikrát. Nicméně si myslím, že jednoho dne určitě skončí a nebude tak pokračovat. Ale pokud by měl pokračovat, tak tenhle graf je úžasnej. Hlavně proto, abychom mohli předpovídat kdy bude další top, kdy bude další dno atd.“ Vysvětluje Erichu ve svém videu.

Dále vysvětluje barevné zaznačení na grafu: „Od 28. listopadu 2012 do 28. listopadu 2013 máme zelený čtvereček. To znamená to je nějaký bull run, euforická fáze. Jednoduše prostě bull market. Potom od roku 2013 do roku 2014 to byla bearish fáze. To znamená, že jsem tam udělal červený obdélník. Poté rok na to, máme oranžový obdélník. To znamená nějaká akumulační fáze. A poté opět rok na to modrý obdélník, který značí přípravu na bull market.“

  • Zelené zaznačení – euforická fáze – bull run
  • Červené zaznačení – bearish fáze – bear market
  • Oranžové zaznačení – akumulační fáze
  • Modré zaznačení – příprava na bull market

Aktuální a budoucí situace podle teorie 28. listopadu

Ke dni 25. září 2023 bychom se měli nacházet v akumulační fázi. Čeká nás tedy fáze přípravná na bull market. Ta by měla začít 28. listopadu 2023. Rok poté by měl začít bull run. Všechny teorie se shodují na mírně odlišných začátek různých fází cyklu. Každopádně pro jednoduché rozdělení nejhůře předpovídatelné ceny aktiva na trhu je tato teorie užitečná.

Podle této teorie bychom mohli předpovídat začátek a vrchol bull runu v roce 2024/2025. Měl by začít 28. listopadu 2024 a svého vrcholu by měl dosáhnout 28. listopadu 2025.

Samozřejmě nelze brát určité datum jako definitivní pro dosažení vrcholu. Avšak z historie této teorie lze vyčíst, že určila vrchol bull runu s rozptylem 21 dní. Můžeme tuto situaci sledovat a provádět roční revizi, jestli se tato teorie opravdu potvrzuje.


Jaký je váš názor na tento graf? Zdá se vám spolehlivý a nebo se jedná o čistý výmysl? Podělte se s námi o váš názor v komentářích!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 13

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img