SegWit opět bourá své historické maximum

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Týdenní zprávy] Čína údajně spustí své CBDC dříve kvůli COVID-19

Připravili jsme pro vás stručný přehled těch nejdůležitějších zpráv za celý tento týden. Takže pokud nestíháte a uvítali byste...

[Večerní souhrn článků] • White paper pro digitální dolar připravuje půdu pro americkou CBDC • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Profilový obrázek
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi přišly zajímavé, proto jsem se o nich chtěla dozvědět více a před skoro dvěma lety jsem se zapojila do týmu kryptomagazínu.

Od nového roku se podíl plateb na bitcoinové síti odeslaných pomocí SegWitu zvýšil na nové maximum, což je 62 % ze všech síťových transakcí. 

SegWit

Transakce Segregated Witness – neboli SegWit – jsou od svého zavedení v roce 2017 neustále na vzestupu, což dokazuje dramatický nárůst na začátku roku 2018 a na konci roku 2019.

Podle platformy Segwit.space došlo k dosažení maxima dne 1. ledna 2020. Od té doby se objem transakcí mírně vrátil zpět – na 55,1 %.

SegWit je jedním z prvních kroků v implementaci Lightning Network do bitcoinové sítě a jako takový má za úkol zvýšit její škálovatelnost. Jeho aktualizace byla jádrem mnoha debat o tom, jaká by měla být v budoucnu bitcoinová vize. Více se o tomto segmentu můžete dočíst v našem starším článku.

Kompatibilita hlavních burz

K významnému posílení přijetí SegWitu došlo v prosinci 2019, když se stal kompatibilní s platformou BitMex. Nyní chce kompabilitu umožnit i jedna z nejoblíbenějších světových burz Binance, uvedl generální ředitel (CEO) Changpeng Zhao.

„SegWit je v plánu, ale je to druh nižší priority, protože bitcoinové transakce fungují právě teď, zejména s Lightning Network, která převzala zatížení hlavní bitcoinové sítě. Chceme se snažit mít nejbezpečnější vklady a výběry, takže [SegWit] pro nás není super vysokou prioritou, máme na práci spoustu věcí.“

I když to nemusí být prioritou burzy, přidání SegWitu by jistě podpořilo jeho další adopci.

Dále se očekává, že společnost Poloniex, která nyní počítá s generálním ředitelem společnosti TRON Justinem Sunem jako investorem, přidá podporu SegWitu v roce 2020.

Závěr

Aktualizace SegWit byla zavedena v roce 2017, aby mimo jiné zvýšila velikost bloků, což umožnilo přidat do blockchainu více transakcí. V době svého vývoje a uvedení na trh diskutovalo několik významných osobností o tom, jak lze zlepšit výkonnost transakcí. Našli se i tací, kteří byli proti SegWitu. Např. Roger Ver jej nazval „katastrofou.“ Upřednostňuje totiž přístup BCH, který využívá větší velikosti bloků. Bez ohledu na to je SegWit považován za bránu k lepšímu výkonu.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
Hodnocení článku
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře