Americká SEC zahajuje hon i na Telegram

0
(0)
V
V
Pod touhle maskou je toho Víc než jen maso, pod touhle maskou se skrýVá idea. Je mi ctí, že tě poznáVám a můžeš mi říkat...V.

Americká komise pro cenné papíry a burzy (SEC) oznámila, že kryptoměna Gram (GRM) běžící na blockchainu Telegram Open Network (TON) je nezákonná.

Stížnost na Telegram

SEC ve své tiskové zprávě z 11. října uvádí, že požádala o mimořádnou akci a omezující příkaz u federálního okresního soudu na Manhattanu. Stížnost byla podána na společnost Telegram a Telegram Open Network za prodej jejich tokenů Gram v hodnotě 1,7 miliardy USD.

Ve stížnosti SEC uvádí, že Telegram prodal 2,9 miliardy tokenů Gram za zvýhodněné ceny 171 zákazníkům po celém světě. Na americké investory připadá více než 1 miliarda tokenů Gram. Ve stížnosti je dále uvedeno, že Telegram nezaregistroval svou nabídku ani prodej. Vzhledem k tomu, že SEC považuje Gram za cenné papíry, Telegram tak obešel zákon z roku 1933. A protože tento zákon vyžaduje, aby byly všechny cenné papíry registrovány u SEC, považuje agentura tento prodej za nezákonný.

Stephanie Avakian a Steven Peikin

foto
zdroj: riabiz.com

Stephanie Avakian, americká právnička, regulátorka a vedoucí americké divize vymáhání práva Komise pro cenné papíry a burzy, uvedla:

„Dnešní nouzová akce má zabránit tomu, aby Telegram zaplavil americké trhy digitálními tokeny, o nichž se domníváme, že byly nezákonně prodány.“

Steven Peikin, americký právník a ředitel americké divize vymáhání práva Komise pro cenné papíry a burzy, k problému kolem společnosti Telegram dodal:

„Opakovaně jsme uvedli, že eminenti se nemohou vyhnout federálním zákonům o cenných papírech pouhým označením svého produktu kryptoměnou nebo digitálním tokenem.

Telegram usiluje o získání výhod veřejné nabídky, aniž by splnil dlouho zavedené povinnosti zveřejňování informací určené k ochraně investující veřejnosti.“

Závěr

Telegram pracuje na blockchainovém projektu již více než rok. V lednu roku 2018 se objevují první zprávy o jeho počáteční nabídce mincí (ICO). Tato platforma pro zasílání zpráv se snažila získat v předprodeji 600 milionů dolarů a dalších 700 milionů dolaru ve veřejné nabídce. V březnu 2018 Telegram potvrdil, že nakonec získal částku 1,7 miliardy dolarů.

Co se týče vývojových prací, společnost tyto skutečnosti dlouho tajila a neposkytovala žádné informace. Teprve minulý měsíc byl publikován kód pro síť. Veřejně nebylo potvrzeno ani to, že by Telegram pracoval na TON. Až tento měsíc obdrželi investoři email, který potvrzoval spuštění projektu. 31. října a rovněž došlo k aktualizaci smluvních podmínek.

Dlouho to tak vypadalo, že to Telegramu projde bez zásahu úřadů a regulátorů. Nakonec se ale zdá, že se úřady probraly a začínají konat. Uvidíme, který přístup nakonec bude mít větší úspěch, jestli otevřený přístup Facebooku a Libry nebo přístup, který zvolil Telegram.

Co číst dále?

SEC zamítá žádost o Bitcoin ETF

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img