Korejské univerzity začaly spolupracovat na blockchainovém kampusu – měli bychom se inspirovat!

0
(0)
Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem portálu Kryptomagazin.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám :)

Dvě jihokorejské univerzity vybudují s pomocí vlastní kryptoměny celý školní areál (kampus) založený na blockchainu.

Univerzita Yonsei, která již má aktivní blockchainovou komunitu, bude spolupracovat s Univerzitou vědy a technologie v Pohangu (Postech) na iniciativě, která by měla započít již v druhé polovině roku 2019.

Mohlo by vás zajímat: Milionář chce vybudovat blockchain město uprostřed pouště – utopie nebo budoucnost?

Za sdílení znalostí si koupí třeba jídlo

Nyní se již připravuje specializované výzkumné centrum, podnikatelské programy a další. Studentský projekt si klade za cíl zvýšit každodenní používání kryptoměn. Postech vyvíjí systém sdílení znalostí založený na blockchainu, který pojmenoval Engram. Tento systém bude zahrnovat systém odměn za použití speciálního altcoinu nazvaného Neuron. Neuronové žetony budou podle Business Korea vyměnitelné za zboží v univerzitní jídelně.

Pracují také na blockchainu, který bude využit k hlasování. Použitím tohoto blockchainu se zajistí, že výsledky nebudou padělány.

“Technologie Blockchain má inovativní a destruktivní sílu vytvořit nový průmysl. Je důležité, že POSTECH a Yonsei University společně navrhují budoucnost technologie a vytvářejí vzdělávací a výzkumné základy pro budoucí talenty.”

Toto partnerství není pro Yonsei prvním podobným krokem, neboť na konci loňského roku podepsala partnerství s místní pobočkou Nadace Tezos.

Závěr

Víte o nějakých školních projektech na blockchainu u nás? Pokud by zde nějaké byly, ať už s velkými či malými ambicemi, rádi je mediálně podpoříme, dejte nám vědět. Pokud zatím nejsou: profesoři a vedení škol – je na čase nastoupit na vlnu inovace! Měli byste zájem, ale nevíte, jak začít? Spojte se s námi, třeba něco vymyslíme. Jsou zde firmy, které by vás jistě rády podpořily.

Co číst dále?

Zákazníci Coinbase mají důvod k radosti – Společnost spouští novou debetní kartu

Zdroj:
cointelegraph.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img