ICO Telegramu již brzy pro celou veřejnost – konkurence FB messengeru nespí!

0
(0)

Zprávy a souhrny

Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

ICO messengeru (komunikační aplikace) Telegram je konečně v dohlednu. Po téměř jednom roce svého soukromé ICO pro akreditované investory bude počáteční nabídka tokenů Gram k dispozici pro celou veřejnost.

Podle tiskové zprávy z 11. června bylo potvrzeno, že omezený prodej tokenů Gram bude k mání na burze Liquid od 10. července. Rovněž bylo oznámeno, že v říjnu by se měl uskutečnit celkový veřejný prodej. Cena tokenů a kapitalizace zatím nebyla zveřejněna.

V únoru a březnu roku 2018 uspořádal Telegram dvoufázové ICO, aby financoval projekt Telegram Open Network (TON), který úspěšně vysbíral 1,7 miliardy dolarů.

Gram Asia prodá část svých tokenů

Nyní bude část svých tokenů prodávat korejská společnost Gram Asia, největší držitel tokenů Gram v Asii. Na webové stránce společnosti Liquid je firma popisována jako „důvěryhodný partner“ Telegramu.

„Sdílíme vizi bezpečnějšího a otevřenějšího systému převodu hodnot, abychom umožnili mainstreamové přijetí kryptoměn,“
uvedl v tiskové zprávě Mike Kayamori, generální ředitel společnosti Liquid.

Dále uvádí: „Infrastruktura TON blockchain může přispět ke zvýšení současných schopností Telegramu jako peer to peer sítě, s uvedením jejich kryptoměnových peněženek pro vysoce angažovanou uživatelskou základnu Telegramu.“

Peníze získané v ICO měly být využity při vývoji telegramové otevřené sítě (TON), což je blokchain vytvořený pro digitální komunikaci, který nabízí funkce jako sdílení souborů, listování a různé transakce.

Webová stránka burzy Liquid také uvádí: „Technologie TON přináší rychlost a škálovatelnost multi-blockchainu, jež řeší potřebu minimálních transakčních časů a hermetického zabezpečení.“

Na této stránce mohou obchodovat investoři z celého světa. Bohužel některé státy jsou vyloučeny. Konkrétně jde o USA a Japonsko, pravděpodobně proto, že tokeny mohou být považovány za cenné papíry v jejich jurisdikcích.

S obchodováním si ještě chvíli počkáme

Bylo také zmíněno, že Gram tokeny prodávané v ICO nebudou okamžitě obchodovatelné.

„Tokeny, které budou v prodeji, nebudou obchodovatelné, dokud nebude TON spuštěn (mainnet release). Kupující nebudou moci převádět, stahovat nebo obchodovat s tokeny dříve, než budou kompletně uvolněny.“

Tokeny Gram lze zakoupit na burze Liquid za americké dolary nebo USDC stablecoiny.

Co číst dál?

Představujeme vám nejmenší jednotku Bitcoinu – 1 satoshi!

Zdroj:
coindoo.com

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: