Telegram inovuje! – Přichází s verifikací uživatelů pro investování do ICO

1
telegram
Pokud se pohybujete v kryptosvětě více než pár týdnů, tak jste o Telegramu museli minimálně slyšet nebo někde číst (pokud jste se mu nevěnovali i detailněji). Je to jedna z nejvyužívanějších sociálních sítí lidmi, kteří projevují velký zájem o kryptoměny. Často se na Telegramu nacházejí přímo týmy různých kryptoměn, které prostřednictvím této sociální sítě budují přímý kontakt se svými zákazníky. Tým kolem Telegramu však nezahálí a posouvá svůj projekt mílovými kroky vpřed, o čem svědčí i nejnovější inovace.

Nástroj na verifikaci ID

Telegram dne 26. července vydal oficiální prohlášení, ve kterém představil nový nástroj, Telegram Passport, který využije enkrypce na uchování identity a anonymity svých zákazníků. Tito uživatelé budou moci odhalit svou identitu před třetí stranou, kterou oni uznají za vhodnou (například před investováním do ICO).

Aktuálně mají být všechna tato data uložena na cloudu Telegramu, avšak to by se mělo změnit. Telegram totiž plánuje do budoucna svůj vlastní decentralizovaný cloud, na kterém by mohla být tato data uložena ještě bezpečněji.

Tento nový nástroj bude integrovaný prostřednictvím ePayments operátora, který patří mezi špičku v poskytovaní platebních služeb. Ohledně ePayments se Telegram vyjádřil jako o „prvním elektronickém platebním systému, který podporuje i registraci i verifikaci ID“. Údajně má být tato registrace záležitostí jen pár kliknutí myší.

Úspěch Telegramu roste

Telegram má určitě v plánu udělat opravdu velkou díru do světa kryptoměn. Dokázal to už několikrát a má v plánu to dokázat znovu. Například jen jejich ICO mělo obrovský úspěch. Jejich dvoufázové soukromé ICO vybralo tolik peněz, že veřejné ICO nebylo nutné i přesto, že bylo plánováno. Telegram ICO v soukromém předprodeji totiž vybralo až 1,7 miliardy amerických dolarů, přičemž cíl byl dostat se nad 500 milionů dolarů.

Stejně úspěšný je i samotný zakladatel Telegramu, Pavel Durov, který byl zařazen mezi Fortune „40 pod 40,“ jako jeden z nejlepších byznysmenů v kryptosvětě. Ještě předtím, než Pavel Durov vytvořil Telegram, vytvořil vlastní stránku VK.com.

ePayments

Spuštěný v roce 2011 ePayments, poskytuje platební systémy více než 500 000 zákazníkům a 1 000 společnostem po celém světě. Tato společnost pocházející z Londýna však podporuje také některé kryptoměny jako například Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Bitcoin Cash a jiné.

Závěr

Pokud by se Telegramu podařilo zprovoznit tento nový nástroj, mohlo by to mít obrovský úspěch. Nejen pro Telegram samotný, ale i pro kryptoměny, protože by to mohlo pomoci s verifikací ID, což je často používané kritiky kryptoměn jako jeden z největších problémů této nové technologie.

Přeloženo ze slovenského originálu, jehož autorem je Marek F.

Zdroj:
cointelegraph.com

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Tapir Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Tapir
Host
Tapir

„Enkrypce“, vážně xD vskutku profi překlad