Kryptoměna společnosti Telegram (TON) je ze 70 % hotová

0
(0)

V roce 2017 se roztrhl pomyslný pytel s ICO. Jednou ze společností, která vstoupila do prostoru kryptoměn, byl Telegram s kryptoměnou TON. Telegram je znám pro svou liberální povahu, kdy jako jedna z mála sociálních sítí pomáhá chránit obsah konverzací pomocí šifrování. I z tohoto důvodu je Telegram například v Rusku na hranici zákona

Úspěch Telegramu

Telegram uspěl v masivní konkurenci na internetu hlavně z jednoho klíčového důvodu. Tím je absence možnosti špehování. Pokud píšete na Telegramu, máte velkou jistotu, že vaše data nejen nezpracovává, ale také je nemůže následně prodávat. V rámci dnešního světa, kdy je šmírování na denním pořádku, se stal Telegram útočištěm pro ty, kteří nechtějí, aby jejich digitální identity kontrolovaly a kradly velké korporace jako Google či Facebook.

Zde se nabízí naprosto klíčové propojení s kryptoměnami, které umožňují kontrolu nad svými vlastními daty. Fakticky se dá pomocí kryptografie docílit toho, že budete jedinými, kdo dokáže rozšifrovat svá data pomocí privátního klíče. To je opravdu velmi blízko vizi Telegramu, který se snaží vytvořit bezpečné prostředí pro uživatele.

Mohlo by vás zajímat: Severní Korea financovala vlastní režim pomocí hackování burz a ICO

Rekordní ICO

Kolem ICO pro Telegram Open Network se strhlo doslova šílenství. TON se tak stal druhým největším ICO v historii a to hned za EOS, které vybralo přes 4 miliardy dolarů. Velký rozdíl mezi ICO TON a EOS je v tom, že zatímco EOS vybíral svoje finance primárně od veřejnosti, tak TON byl téměř výhradně financován v rámci soukromého prodeje.

Akreditovaní investoři tak nakonec vložili do projektu TON přibližně 1,7 miliard dolarů, což je skutečně veliká částka. U těchto projektů se nabízí otázka, zda vůbec existuje v kryptoprostoru nějaký projekt, který by opravdu potřeboval tak ohromné množství peněz na rozvoj.

Podle reportu, který byl publikován na síti Linkedin, je celý projekt přibližně ze 70 procent hotov. Dobrou zprávou pro investory je také fakt, že virtuální stroj, který bude zajišťovat smart kontrakty a další služby, je již v podstatě kompletní. Má být velmi podobný tomu, který známe z ETH.

Tip redakce: Nejúspěšnější ICO na světě – nečekali byste, které to je

Pochyby a rizika

Jak již bylo zmíněno, tak jednou z kritik projektu TON je zbytečně vysoká míra vybraných prostředků. Druhá, neméně důležitá, je i kritika slibů. TON totiž slibuje vysoké množství transakcí a neuvěřitelný počet side-chainů (2 na 92). Ale projekt je ve vývoji relativně velmi krátkou dobu, protože jeho vývoj začal až na konci roku 2017. Mnoho kritiků projektu je tak skeptických k tomu, jestli se TONu podaří dosáhnout svých cílů a jak dlouho to vlastně potrvá.

TON by měl umožňovat mnohé funkce. Jednou z nejdůležitějších je decentralizovaný cloud fungující jako úložiště dat, na kterém by měl být schopen provozovat služby o velikosti Youtube či původní Telegram. Dalšími nestandardními bonusy jsou pak skrývání IP adresy či vlastní DNS služba.

Více se dozvíme, až bude TON spuštěn. Vzhledem k tomu, že má být ze 70 % již kompletní, tak je vysoce pravděpodobné, že v následujících 6 měsících bychom měli vidět výsledky práce společnosti Telegram.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img