Nejúspěšnější ICO na světě – nečekali byste, které to je

0
(0)

Nedávno jsme přinesli pohled Stevena Zhenga na Top 10 ICO. Zheng ovšem vynechal dvě nejúspěšnější ICO v historii, která dalece překročila úspěch i takového giganta, jakým je Ethereum. Dnes se tedy podíváme na to, která to byla a dovolím si odhadnout, že obzvláště u toho prvního budete nejspíše překvapeni. 

IOTA jako žhavé zboží

Druhým nejúspěšnějším ICO v historii byla IOTA. Tehdy to byl neznámý projekt neznámých lidí, který sliboval revoluční technologii. Koncept DAGu byl v roce 2015 v podstatě neznámý.

V roce 2015 tedy tým IOTY (ten se ICO také účastnil a nakoupil si tokeny pro sebe) vytvořil ICO, kterému se podařilo vybrat okolo 500 tisíc dolarů. Byl to úspěch. Dnes na takovou částku necílí ani podvodníci. V dnešní době se minimální cílová částka pohybuje v rozmezí od pěti do deseti milionů dolarů.

Fanoušci projektu si tehdy nakoupili IOTU za neuvěřitelně nízkou cenu $0.0001798865. Dva roky na to se IOTA objevila na Bitfinexu a ukázalo se, že každý, kdo investoval, se stal vítězem, protože se IOTA obchodovala za částku kolem půl dolaru. V době psaní článku je návratnost této investice neuvěřitelných +134 859 %.

IOTA ve stínu NXT

Nejúspěšnějším ICO historie je NEXT. Měna se zkratkou NXT. Je to první měna postavená s fungujícím systémem proof of stake. ICO NXT probíhalo tak, že se na bitcoinovém fóru objevil uživatel s přezdívkou Come from Beyond. Nikdo jej neznal, ale jeho koncept nakonec přilákal několik investorů, kteří zainvestovali přibližně 17 000 dolarů.

CfB nakonec opravdu vytvořil průkopnickou měnu a vznikla tak první kryptoměna fungující na proof of stake. Ta má vlastní směnárnu, tržnici a je na ní možné budovat decentralizované aplikace. O této měně není tolik slyšet, protože její tvůrce přešel k jinému projektu a asi vás již nepřekvapí, že zmíněný Come from Beyond přešel k novému dílu, které nazval IOTA.

Come from Beyond, který je vlastním jménem Sergey Ivancheglo, tak vytvořil dvě historicky nejúspěšnější ICO. Zajímavostí je, že se nedávno nechal slyšet, že IOTA je pro něj daleko více odrazový můstek k jeho hlavnímu životnímu cíli. Tím není nic menšího než vybudovat virtuální svět, kde budou moci lidé žít. K tomu potřebuje i reálnou ekonomiku a právě IOTA má poskytnout základ pro jeho vizi.

Zdroj:
icostats.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img