Pět věcí, které byste měli vědět v souvislosti s použitím Grams Wallet

0
Telegram, QR kód

Dne 8. října 2019 vydal Telegram, služba rychlého zasílání zpráv, podmínky použití pro svou kryptopeněženku Grams Wallet. Tyto podmínky jsou platné, ať už se jedná o samostatnou aplikace, nebo jako součást Telegram Messenger.

Pět podmínek

V publikaci ze dne 8. října uvedl Telegram několik podmínek, ze kterých vybírám pět základních:

1) Daně a regulace

Grams Wallet by podle Telegramu neměla být používána v jurisdikcích, kde jsou její služby zakázány platným zákonem, nařízením nebo pravidlem. Toto pravidlo se rovněž vztahuje na embarga, vydaná proti určitým zemím či jednotlivcům.

Ohledně problematiky daní Telegram uvedl, že jeho zákazníci jsou sami odpovědní za jejich stanovení v souvislosti s používáním služeb Gram. Ve svém prohlášení společnost napsala:

„Nejsme zodpovědní za to, zda se daně vztahují na jakékoli transakce, které provedete pomocí Služeb, nebo za výběr, vykazování, srážení nebo prominutí jakýchkoli daní vyplývajících z transakcí ve virtuální měně.“

2) Transakce

Jak bylo uvedeno, nemá Grams Wallet žádnou kontrolu nad blockchainem Telegram Open Network (TON). Vzdává se tak odpovědnosti za zajištění toho, že veškeré transakční podrobnosti předložené prostřednictvím Služeb budou ověřeny a potvrzeny v TON blockchainu.

Společnost dále uvádí, že za provedenou transakci může být účtován poplatek a že nemá žádnou kontrolu nad jeho výší nebo typem takových poplatků. Ve svém prohlášení společnost vysvětluje:

„Transakce, které zadáte prostřednictvím Služeb, nemusí být dokončeny nebo mohou být značně zpožděny společností TON Blockchain. Nemáme žádnou kontrolu nad TON Blockchainem a nemáme schopnost usnadnit jakékoli žádosti o zrušení nebo změnu transakcí, které jste zadali.“

3) Soukromé klíče

Ohledně této problematiky Grams Wallet uvádí, že nebude ukládat ani archivovat veřejné či soukromé klíče, záložní fráze nebo hesla a ani další identifikační data o svých klientech.

Každý z uživatelů bude sám odpovědný za správu a udržování bezpečnosti svých údajů. V případě, že dojde ke ztrátě těchto údajů, nebude společnost schopna tyto údaje obnovit či jinak získat, což v konečném důsledku znamená ztrátu gramů.

4) Ukončení

Grams Wallet k ukončení služeb uvedla:

„Vyhrazujeme si právo kdykoli a z jakéhokoli důvodu uzavřít, ukončit nebo deaktivovat jakoukoli nebo všechny služby, váš uživatelský účet nebo váš přístup ke službám.“

5) Úpravy podmínek

Telegram dále v dokumentu uvedl, že si vyhrazuje právo kdykoli a dle vlastního uvážení změnit své smluvní podmínky. Na oficiálních stránkách společnosti pak budou uveřejněny revidované podmínky, se kterými by se uživatelé měli při využívání služeb seznámit, neboť tyto vstoupí v platnost ihned po zveřejnění.

Závěr

Tato pravidla pro Grams Wallet přicházejí jen několik dnů před očekávaným spuštěním blockchainu TON, ke kterému má dojít 31. října 2019. Token Gram (GRM) pak bude uveden na trh 1. listopadu 2019 na směnárně Coinbase a podle údajů na stránce ico-telegram.org rovněž na burze Binance.

Co číst dále?

SEC zamítá žádost o Bitcoin ETF

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na