Ruská vláda navrhuje přísné tresty pro normální držitele kryptoměn a zapomíná na zločince

4.8
(5)

Zprávy a souhrny

[Odpolední zprávy] • Bitcoin opět silně koreluje s tradičními trhy • Známé dílo od Banksyho spáleno a ztokenizováno • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Navzdory tomu, že se Bitcoin...

[Večerní souhrn článků] • Netflix pravděpodobně nakoupí bitcoiny • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Profilový obrázek
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Jako první jsem na naše kryptoweby přinesl články z oblasti osobního rozvoje a o různých formách bohatství. Působím jako podpora týmu a nejednou jsem spolupracoval na zlepšení českého Kryptomagazínu, kde jste mé články mohli poprvé najít začátkem roku 2018. Jsem také zakladatelem webu KryptoHodler.

Návrh ruského ministersta financí počítá s tvrdými tresty odněntí svobody pro držitele kryptoměn. Co však opomíjí, jsou nelegální transakce a použití krypta na darknetu.

Přísné tresty pro ruské uživatele kryptoměn

Zdá se, že přísný dohled Ruska nad transakcemi s kryptoměnami má jeden zásadní slepý bod. Skýtá sice přísné tresty, ale neexistuje žádná odpovědnost pro zločince, kteří používají digitální aktiva k provádění nelegálních transakcí. To alespoň plyne z místní kryptoměnové legislativy.

Ve čtvrtek ruské ministerstvo financí navrhlo nové dodatky k zákonům o kryptoměně, které mají vyjasnit pravidla týkající se daňových úniků. Návrh počítá s tím, že Rusům hrozí až tři roky ve vězení v případě, že neohlásí transakce ve výši 45 milionů rublů (583 000 USD) nebo více, provedené alespoň dvakrát během tří let. Dřívější pokyny přitom navrhovaly stejné tresty pro všechny, kdo nenahlásí jakékoli krypto transakce nad 1 milion rublů, tedy  13 000 dolarů.

Hodleři budou hlásit téměř vše

Zvýšené nepohodlí a dávku obtížné byrokracie si Rusko připravilo pro všechny hodlery v zemi, kteří drží ve svých peněženkách alespoň 600 000 rublů. To je v přepočtu 7 700 dolarů (cca 172 tisíc Kč). Každý, kdo během kalendářního roku v součtu ve svých peněženkách držel kryptoměny v této hodnotě nebo více, musí stát všas informovat. Kdo toto nařízení poruší, riskuje pokutu, která činí 50 000 rublů (640 $).

A co zločinci?

V nových pokynech kupodivu chybí tresty pro zločince, kteří kryptoměny i nadále používají k nezákonným transakcím. Maria Stankevich, vedoucí rozvoje podnikání na kryptoburze EXMO, k tomu uvedla:

„Nevidíme žádnou trestněprávní odpovědnost pro stínový kryptotrh ani pro směnárny v Moskvě, které stále zpracovávají velké množství špinavých kryptoměn. Vláda se v zásadě snaží stíhat občany, místo toho, aby vytvářela pevnou regulaci podvratných hráčů na trhu (jako je tomu například ve Velké Británii).“

Jak uvedl Mikhail Uspensky, konzultant ruské advokátní kanceláře Taxology, nové pokyny ministerstva ignorují také takzvané „šedé kryptoburzy.“ Ty údajně představují většinu transakcí na stínovém trhu.

Závěr

Ruské regulace kryptoměn mnozí nazývají zákrokem proti běžným držitelům kryptoměn. Rusko si na ně došláplo v době, kdy zvažuje výhody digitální měny centrální banky (CBDC). Pro uživatele kryptoměn jsou navrženy striktní byrokratické požadavky a tresty. Jen malá pozornost je pak věnována například jejich ochraně před zločinci.

“Bylo rozhodnuto, že na ně nebude uplatněna trestní odpovědnost, a hlavní rizika trestního stíhání by měla být přenesena na obyčejné vlastníky kryptoměn,” uzavírá Uspensky.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře