Průměrný přítok Bitcoinu na burzy se dotkl „Danger zóny,“ varuje datový agregátor CryptoQuant

4.1
(7)

Zprávy a souhrny

[Odpolední zprávy] • Bitcoin se vzpamatoval a je opět nad 50 000 USD • Jack Dorsey spustil NFT horečku • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého víkendu v kryptosvětě. TRHY Kryptotrhy se během víkendu silně...

[Večerní souhrn článků] • Společnost MicroStrategy nakoupila opět BTC • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Profilový obrázek
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Jako první jsem na naše kryptoweby přinesl články z oblasti osobního rozvoje a o různých formách bohatství. Působím jako podpora týmu a nejednou jsem spolupracoval na zlepšení českého Kryptomagazínu, kde jste mé články mohli poprvé najít začátkem roku 2018. Jsem také zakladatelem webu KryptoHodler.
[speaker]

Během prudkého růstu Bitcoinu, který zamířil směrem k 16 tisícům dolarů, řada velkých hráčů přesouvá své BTC na burzy.

Přítok BTC na burzy stoupá

Ki-Young Ju je výkonný ředitel služby agregace dat CryptoQuant. V tomto článku si představíme několik indikátorů, na které právě upozornil na svém Twitteru. Zejména jde o indikátor All Exchange Inflow Mean, česky bychom mohli přeložit asi jako průměr přítoků Bitcoinu na burzy.

Indikátor označuje průměr bitcoinových vkladů napříč globálními platformami pro obchodování s kryptoměnami. Dnes se dostal nad hodnotu 2, čímž nás metrika varuje před zvýšenou aktivitou mezi „velrybami,“ což ukazuje na možný krátkodobý výprodej.

Ju doporučil sledovat tento graf:

All Exchange Inflow Mean (zdroj: Twitter; CryptoQuant)

Medvědí výhled?

Analytik tlumí FOMO některých obchodníků, když říká, že se příliv bitcoinů na burzy naposledy dotkl 2 BTC 28. října. Ve stejný den přitom kurz BTC / USD poklesl o 3,62 procenta. Celkově je pak nárůst BTC na burzách analytiky považován za medvědí signál. Když se zvyšuje množství, které velcí hráči posílají na burzy, je to obvykle proto, že se chystají Bitcoin buď prodat, nebo směnit za altcoiny.

Nebezpečná zóna

Na svém Twitteru CEO CryptoQuant uvedl:

„Opětovný vstup do nebezpečné zóny. Nejsme v bezpečí před krátkodobým dumpingem  BTC. Kupte BTC, když Exchange Inflow Mean (24h MA) [průměrný přítok na burzy] klesne pod 2.“

Na grafu níže si pak můžete všimnout, že ve skutečnosti podíl velryb na burzách zůstává nízký. Ju poukázal na 90denní klouzavý průměr indikátoru Exchange Whale Ratio. Hodnoty na něm byly nízké i po prudkém nárůstu vkladů BTC, což Ju komentoval tím, že obchodníci s dlouhodobým býčím výhledem jsou „v bezpečí před hromadným dumpingem.“

Cena BTC a 90denní klouzavý průměr Exchange Whale Ratio (zdroj: CryptoQuant)

Exchange Whale Ratio je relativní velikost top 10 přílivů k celkovým přílivům a počítá se za každý jeden den na každé burze. V 90denním časovém rámci tudíž stále platí, že velryby méně hýbou se svými BTC fondy.

Závěr

Závěr ze slov analytika Ki-Young Ju, CEO CryptoQuant, se může zdát poněkud nejasný. V podstatě však upozorňuje na možný krátkodobý propad a tlumí FOMO. Ostatně, totéž nám napovídá také index strachu a chamtivosti, který ukazuje na extrémní chamtivost. S hodnotou 90 jsme dnes zhruba na 15měsíčních maximech.

Zdroj: alternative.me

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.1 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

5 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře