Bitcoin se blíží k hranici 16K USD, trhy ovládá „Extrémní chamtivost“ a FOMO

5
(3)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Bitcoin právě dosáhl své nejvyšší ceny od začátku roku 2018 a klepe na dveře hranici 16 000 dolarů. Nákupní horečka pokračuje a FOMO („fear of missing out“, tedy „strach z toho, že něco zmeškáme“) znovu ovládá trhy.

Pohyb vzhůru, jenž za posledních 24 hodin přidal Bitcoinu více než 12 % ceny, se dotkl nejvyšší úrovně za posledních 33 měsíců, tedy hodnoty 15 980 USD.

Hranice 16 000 USD může tvořit odpor, jelikož i začátkem ledna 2018 došlo ke dvěma týdenním zavíráním úplně na stejné úrovni, takže pokud se svíčka z tohoto týdne, mohlo by dojít k posunu výše a překonání tohoto nepolapitelného maxima.

Graf v současné době připomíná rally z konce listopadu 2017, kdy BTC za pouhé tři týdny vyšplhal z 7 000 USD na 16 000 USD.

Analytici poznamenali, že cena bitcoinu je nyní 80 % ze svého historického maxima, což je nejblíže k úplnému zotavení.

Na druhou stranu, obchodníci zde mohou začít bitcoiny prodávat s vidinou zisku, což by mohlo mít za následek pád hodnoty zpět.

Extrémní chamtivost ovládá trh

Index strachu a chamtivosti je v současné době převeden do zóny „extrémní chamtivosti“ s hodnotou 90. Naposledy tomu tak v červnu 2019, kdy dosáhl čísla 92, když Bitcoin vystoupal na necelých 14 000 USD.

Zkušení investoři, jako je miliardář a bývalý manažer hedgeových fondů Mike Novogratz, v nedávném tweetu nedoporučoval emoční prodej.

“Nejtěžší na býčím trhu je sedět. Můj kamarád Paul Jones tomu říká „bolest ze zisku“. Toto je býčí trh $ BTC. Vaším úkolem je sedět se založenýma rukama a zamknout telefon.“

Závěr

Katalyzátorem tohoto týdenního shromáždění by mohly být výsledky amerických voleb. Aktuálně Joe Biden rozšiřuje svůj náskok před Donaldem Trumpem téměř v cílové rovince s pozicí 264 vs 214 hlasů, z celkových 270 potřebných volitelů. Také společnost Square právě ohlásila rekordní výnosy a zisk z prodeje bitcoinů ve své hotovostní aplikaci. To vše má nyní na hodnotu Bitcoinu vliv, uvidíme, jak to s ním bude pokračovat i nadále a zdali hranici 16 000 USD překoná.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Libor

neprekona, dnes ohlasili viteztvi bidena, a btc rozjelo jizdu dolu, myslim, ze nekdo tu hraje spinavou hru, pri rustu k 16000 se to zduvodnovalo bidenem a když je to ofiko, tak jedem dolu

Kunděj

Tak nesmis se divat na to co rika o btc kdejakej nymand,treba takovymu Novogratzovi bych neveril ani h***o,takovy si sledujou tema svejma kecama svoje zajmy.

spot_img