Přijetí blockchainu je pro 5G ekonomiku rozhodující

2
(8)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Technologické nástroje a aplikace nové generace mají potenciál předefinovat ekonomiku. Blockchain bude muset být v hlavní roli.

Blockchain v hlavní roli

Neexistuje nedostatek nových technologických aplikací a nástrojů, které vypadají jako ze sci-fi filmu. Samořídící auta, internet, inteligentní zařízení pro individuální i institucionální použití, digitální dvojčata fyzických zařízení a všechny další nové nápady se rychle stávají naprosto běžnými.

To znamená, že bez ohledu na to, jaký konkrétní nástroj se zkoumá, všechny tyto nové způsoby podnikání závisí na sdělovaných informacích. Jednoduše řečeno, data musí proudit v reálném čase, a to šifrovaně nebo jinak důvěryhodně.

Když nějaká funkce smartphonu nepracuje, jak má, je to nepříjemné. Pokud ale dojde k útoku na software samořídících aut, může to vyeskalovat ve velmi nebezpečnou situaci.

I když by v této chvíli mohla být politika plnohodnotného blockchainu stále snovou, existuje několik specifických složek 5G ekonomiky, které jsou přímo závislé na úspěšné implementaci a integraci blockchainu.

Co je potřeba

Pojďme se podívat, jak integrální jsou hlavní složky blockchainu v této další fázi hospodářského růstu a rozvoje.

Bezpečnost dat. Toto je možná nejviditelnější spojení mezi blockchainem a 5G ekonomikou. Konkrétně, protože stále více typů dat a informací je bezdrátově komunikováno mezi senzory, zařízeními a všemi druhy dalších nástrojů, je důležité udržovat tato data v bezpečí. Například samořídící auta mohou již existovat, ale hackeři a další technologické poruchy zdůrazňují důležitost udržování těchto zařízení v bezpečí.

Blokové iterace. Blockchain není vyvíjen a vylepšován ve vakuu. Je vlastně logickým rozšířením současných technologických trendů zdůrazňujících mobilitu dat, průhlednost a analytiku. Digitální ekonomika vyžaduje síť, která může škálovat, je dostatečně flexibilní pro zpracování různých druhů informací a může spolupracovat s existujícími technologickými nástroji.

Stejně jako technologie 5G staví na existující digitální a technologické infrastruktuře, blockchain běží již na té, která existuje a je přeplňována vývojem dalších technologií. Nedávné spuštění blockchainu a AI jednotky Korejskou centrální bankou ukazuje, jak silná může být kombinace blockchainu s jinými technologiemi.

Zabezpečená automatizace. Automatizace je základním obchodním trendem. Přestože tento trend nezpůsobil blockchain, digitalizace prakticky každé služby v důsledku 5G pouze urychlí automatizaci. Automatizace dílčích nebo nestandardních procesů však nevytvoří žádnou ekonomickou hodnotu a může ve skutečnosti způsobit více škody než užitku.

Potenciální řešení tohoto problému mohou poskytnout inteligentní smlouvy založené na blockchainu. Vzhledem k tomu, že smlouvy a prováděcí doložky v nich obsažené musí být v rámci převodu pravidelných smluv na inteligentní smlouvy přezkoumány, sníží se riziko výskytu chybných událostí. Zejména v kombinaci s jinými technologiemi, jako jsou automatizované robotické procesy (RPA) a platformy umělé inteligence (AI), jsou důsledky automatizace s blockchainem velmi pozitivní.

Závěr

Blockchain, i když nejde o dokonalý nástroj, má potenciál řešit některé problémy, které v současné době v technologickém prostoru existují. Mohl by se ukázat jako tajná přísada nutná k tomu, aby se vývoj 5G pohnul vpřed.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 2 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img