[Polední zprávy] • Čínská státní digitální měna bude použita v Hongkongu • Uniswap přidal skoro 58 000 nových uživatelů za měsíc • a další novinky

5
(1)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledního dne v kryptosvětě. 

TRHY

Celková tržní kapitalizace kryptotrhů za posledních 24 hodin klesla o více než 5 % a většina altcoinů zaznamenala značné cenové ztráty. Většina trhů s kryptoměnami dnes po několika dnech zisku konsoliduje. Bitcoin nedokázal dobýt úroveň 12 000 USD a nyní klesl o cca 800 USD. Více se dozvíte v našich nejnovějších TA a v přehledu trhu.

Naši NEJNOVĚJŠÍ technickou analýzu najdete zde: ETH/USD a LTC/USD, přehled trhů tady: Začíná bullish FOMO na NEM, Bitcoin stagnuje na 11 500 USD.

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat na KMC.

Kryptoměny

Cardano překročilo hranici 10 mil. ADA, síť se připravuje na smart kontrakty

Síť Cardano překonala ve staking hranici 10 miliard ADA, což přispívá k decentralizaci platformy. CEO IOHK Charles Hoskinson potvrdil, že chytré smlouvy a nativní tokeny budou koncem roku.

Kryptoburzy, banky, firmy

Grayscale spustil reklamu na kryptoměny v USA, kryptokomunita ji kritizuje

Společnost pro správu aktiv v hodnotě miliard dolarů zveřejnila na Twitteru 30sekundový klip. Reklama zdůrazňuje masivní tisk peněz centrálních bank a úskalí papírových peněz, které nutí lidi investovat do digitálních aktiv. Reklama bude uvedena na CNBC, MSNBC, FOX a FOX Business. Přestože video v krátké době dosáhlo 76 000 zhlédnutí, 2 200 lajků a 1 000 sdílení, někteří členové kryptokomunity nejsou ohromeni. Jeden uživatel poukázal na to, že reklama čerpala většinu svého vysílacího času představením historie měny a peněz a skoro žádný čas kryptoměnám. Další kritiky se reklama dočkala kvůli tomu, že vypravěč v reklamě neuvedl Bitcoin jménem. Na spot se můžete podívat níže.

Binance, FTX a Poloniex jsou nejaktivnější kryptoburzy v listování DeFi

Binance již zalistovala devět ze 13 tokenů DeFi, včetně Maker a Compound. FTX následuje se šesti tokeny a Poloniex je na vrcholu v kategorii Tier-2 s 11 zápisy. Coinbase dosud uvedl čtyři tokeny DeFi – Maker, Compound, Kyber a 0x. Gemini a Bitstamp jsou zatím pozadu.

DeFi

Uniswap přidal skoro 58 000 nových uživatelů za měsíc

Uniswap dosáhl rekordního maxima v růstu uživatelů. Podle The Block Research Uniswap přidal v červenci 57 976 nových uživatelů oproti 24 963 v červnu, tj. nárůst o 132 %. V srpnu zatím Uniswap přidal 27 253 jedinečných uživatelů.

Swipe představil nové produkty, token SX přidal 100 % za deset dnů

Společnost Swipe, jedna z posledních akvizic společnosti Binance, oznámila nový zjednodušený white paper, který by měl pomoci masovému rozšíření kryptoměn. Nativní token Swipe, SXP, v minulém týdnu vyšplhal o více než 60 % na novou historicky nejvyšší hodnotu.

Blockchain, tech

Mitsubishi zavádí blockchainovou platformu na obchodování s kovy

Dceřiná společnost Mitsubishi Corporation pro obchodování s kovy a minerály, Mitsubishi Corporation RtM Japan Ltd, spustila blockchainovou platformu s názvem ECO pro obchodování s drahými kovy. Tato platforma, vyvinutá společností Mitsubishi ve spolupráci s americkou blockchainovou společností Skuchain, je postavena na vrcholu platformy Skuchain EC3 pro správu a financování dodavatelského řetězce založeného na blockchainu. Podle oficiálního oznámení ECO usnadní obchodování s kovy mezi protistranami generováním, správou a prováděním faktur a obchodních potvrzení.

Americké ministerstvo zemědělství chce blockchain pro dodavatelský řetězec

Americké ministerstvo zemědělství (USDA) uvedlo, že očekává, že do svých pravidel týkajících se ekologických produktů zahrne technologii blockchain. Tento krok je významný, protože doufá, že bude bojovat proti nedostatku důvěry a ověřitelnosti u „organických“ produktů. Organické stravování a jídlo jsou v poslední dekádě obrovskou součástí globálního životního stylu.

CBDC

Čínská státní digitální měna bude použita v Hongkongu

Oblast Velkého zálivu – Hongkong, Shenzhen a Macao – je ekonomikou ve výši 2 bilionů dolarů, s přispěním nejvýznamnějších fintech, strojírenských a bankovních institucí v oblasti. Zpráva uvádí, že digitální jüan je v tomto ohledu pro tento trh vhodný. DCEP byla minulý týden podrobena závěrečným fázím testování v Shenzhenu, uvedl zástupce místního tisku Southern Daily. Čína chce proměnit oblast Velkého zálivu v ekonomické centrum, přičemž hlavní důraz je kladen na digitální jüan. Existující právní a finanční systémy však představují výzvu. Zástupce Čínské lidové banky v Shenzhenu řekl, že finanční instituce a firmy v regionu, které se zabývají „velkým množstvím přeshraničního obchodu, budou na seznamu společností pilotujících platformu první“.

Tip: Pokud jste dočetli až sem a naše články pro vás mají přínos, zvažte podporu našeho webu třeba prostřednictvím nákupu prověřených hardware peněženek Ledger nebo Trezor.

Můžete také využít náš referral, který Vám vrátí 10 % z poplatků na kryptoburze Binance.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img