11.08.20 Technická analýza ETH/USD a LTC/USD – Co vzejde ze srpnového váhání?

0
(0)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Tak dnešní analýza bude zase kombinací dvou altcoinů – Ethereum (ETH) a Litecoinu (LTC). Jak jsem se zmiňoval v předešlých analýzách (3. srpen, 4. srpen, 7. srpen), tak trhy těchto dvou altcoinů prozatím nejsou schopny se po technické stránce nikam dál posunout.

Hlavně trh s coinem Ethereum je dle vyšších TF (3D, weekly) již dost přepumpovaný. Denní a 4H časový rámec se však dostatečně pročistil na to, aby Ethereum ještě jednu větší pumpu zvládlo. Co tím chci říci? Že moc nepředpokládám, že je trh schopný jít delší dobu, za aktuálního stavu, nahoru.

Chce to hlubší korekci, ale ta stále nepřichází. My nyní víme, že korekce v těchto chvílích probíhá, ale je to spíš forma sideways, takže nic velkého se nekoná. A navíc vizuální podoba struktury trhu ze srpna spíše vypadá (méně na Litecoinu), že se chystáme nahoru. Samotná podoba struktury není ale jistota, což jsme se zase jednou přesvědčili včera na Bitcoinu.

Aktuální situace na 4H TF ETH/USD

Kurz Etherea má lokální high mezi S/R levely 404,28 USD – 429 USD. Jak jsem zmiňoval už dříve, tak jsme zrovna v cenovém pásmu, kde je nabídka značná a proto nemusí být jednoduché prorazit. Zatím se tedy cena nebyla schopna dostat skrze těch 404,28 USD a pokaždé došlo k zamítnutí – posléze k poklesu ceny.

Na druhou stranu funguje jako support EMA 55 a cenová úroveň 363,37 USD je taktéž spolehlivá. Díky tomu jsme si ten uptrend Ethereum udrželo. Výsledkem je zakreslený pattern v podobě býčího praporku, ve kterém už ani není vůbec prostor pro pokračování pohybu kurzu. Z čehož můžeme vyvozovat, že větší pohyb je na spadnutí.

A čím méně prostoru v rámci útvaru bude, tak tím agresivnějšího breakoutu se dočkáme. Ale breakout sám o sobě nestačí a potřebujeme i překonat lokální high, abychom to měli potvrzené. Jinak to může nepěkně selhat jako tomu bylo včera v případě BTC. Osobně tedy čekám, že se Ethereum alespoň pokusí o průraz, ale jsem dost skeptický k tomu, že se to povede.

Indikátory

Co se týče indikátorů technické analýzy, tak dle RSI se trh víceméně pročistil (z pohledu 4H časového rámce). Zároveň propad hodnot tohoto indikátorů nebyl pod 30 bodů, což je bullish povahy. Křivky indikátoru MACD se klikatí jako had – to je vcelku normální v patternech, které jsou trojúhelníkové. Dokud je tedy kurz v rámci praporku, tak je překřížení křivek irelevantní.

Aktuální situace na 4H TF LTC/USD

U struktury na trhu s Litecoinem jsem si nebyl dost jistý, zda je to symetrický triangl nebo bearish varianta v podobě klesajícího trianglu. Nakonec jsem se rozhodl pro tu první variantu a stejně jako u trhu s Ethereum, tak i tady už není zkrátka prostor pro pohyb kurzu. Proto z toho vyvozuji, že je velký pohyb na spadnutí.

Rezistenční pásmo 66,23 USD – 61,74 USD je dost silné, takže bude potřeba silný nákupní tlak a já se obávám, že bude právě chybět. Nechci ale předbíhat a proto mi přijde nejracionálnější si počkat na breakout z útvaru a jestli se podaří pokořit alespoň lokální high.

Zase teď budu narážet na včerejší vývoj u Bitcoinu, kde se lokální vrchol nakupujícím nepovedlo překonat. V konotaci na to se určitě vyplatí si raději počkat na potvrzení v podobě vytvoření vyššího high. V opačném případě se člověk může dostat do pasti.

Indikátory

Na RSI indikátoru platí v podstatě to stejné jako na Ethereu – hodnoty nespadly příliš nízko, ale prostoru pro expanzi je tu dostatek. Zároveň je volatilita křivky od toho posledního pádu tak malá, že to lze brát jako jakési ticho před bouří.

Na MACD indikátoru jsme dokonce spadly do záporných bodových hodnot – taktéž tu máme několik falešných signálů plynoucích z toho, že se kurz pohybuje uvnitř trojúhelníkového grafického útvaru.

Závěr

Abych to shrnul, tak jsem toho názoru, že brzy uvidíme pokus o průraz up. Avšak, už se moc nepřikláním k tomu, že se to povede. Jsme u dost silných rezistenčních hladin a neodpovídá tomu vůbec poptávka – rozhodně nelze rozporovat, že je to mnohem lepší, než tomu bylo předtím, ale jsem skeptický k tomu, že to stačí.

Co nyní sledovat? Stačí akorát počkat si, až dojde k breakoutu up a zda se prosadí překonání lokálního vrcholu. Osobně bych to považoval za dost bullish signál, ale musí to být potvrzené objemy.

Jinak, jestli dojde k dropu ceny pod 363 USD, tak z toho začnu cítit fake rally. Tato úroveň je totiž high z minulého roku a jakožto podpora by to mělo být tvrdé jako kámen.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: