07.08.20 Technická analýza ETH/USD – Ethereum stále útočí na lokální úroveň high (Update)

5
(1)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Miliony dolarů v BTC přesunuty mezi kryptoburzami • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Obchodník varuje před medvědím trhem a propadem cen krpytoměn • a další články

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.  TRHY Kryptotrhy následovaly zlato a Wall...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Technické analýze finančních trhů a psaní populárně-naučných článku do ekonomie se aktuálně věnuji jen jako přivýdělku ke studiu. Úspěšně jsem absolvoval bakalářské studium z oboru Regionální rozvoj a správa na FRRMS MendelU. V šoučasnosti mám čerstvě po úspěšném dokončení magisterského studia téhož oboru, ale na ESF MUNI. Můj obor studia tedy nebyly finanční trhy, ale ekonomie blahobytu. I přesto se chci raději věnovat analýze finančních trhů a to na full time, kde mohu využít i své znalosti z ekonomie, které mám díky studiu svého oboru. Ve volném čase se věnuji studiu historie, politické filosofie apod.

Rozhodl jsem se dnes udělat znova analýzu na trh s mincí Ethereum (ETH). Řekl bych, že od pondělka nám trh něco už naznačil a my si to nyní můžeme rozebrat. Jak jistě víte, tak tento tento týden jsme se po technické stránce nějak extra neposunuli a tím myslím na jakoukoliv stranu. Je tu sice snaha o růst, ale zatím to moc přesvědčivé není.

Update 19:37 – Trh začal dumpovat, takže se uvidí, jak dlouho to potrvá. Pořád jsem toho názoru, že je potřeba pokles, který bude trvat alespoň týden. Každopádně, zatím se bojuje o velmi silnou cenovou úroveň 363 USD, kde bylo i high minulého roku. Pokud to medvědí prorazí, tak jsem si vcelku jistý, že korekce alespoň ten týden potrvá.

Za druhé i víte, že jsem spíše toho názoru, že by mělo dojít ke krátkodobé korekci – i aktuální price action je vlastně taková velmi slabá korekce, ale já tím samozřejmě myslím soustavný pokles ceny, který by trval alespoň deset dní. Trh by se tím pročistil, nabral dost sil a mohli bychom zase nahoru. I když by to po technické stránce dávalo smysl, tak to tak zatím nevypadá. Kurz se zatím, sic střídmě, ale dere nahoru.

Aktuální situace na 4H TF ETH/USD

Hned následující den po předchozí analýze došlo k prvnímu retestu S/R levelu 404,28 USD. Následovalo zřetelné zamítnutí tohoto pokusu o průraz, ale samotný pokles dlouho nevydržel. Býci drop okamžitě vykoupili a růst pokračoval zase po tu samou S/R hladinu, kde opětovně došlo k zamítnutí. Od té doby vlastně klesáme, ale zdá se, že brzy uvidíme další pokus.

Všimněte si, že je tendence držet cenu výš a výš. Z čehož lze implikovat, že medvědi jsou mnohem méně iniciativnější než býci. Nicméně, vzhledem k nákupnímu tlaku to není až tak přesvědčivé. Pokud medvědi uvěří tomu, že aktuální rezistenci ubrání, tak to klidně mohou tvrdě shortovat, čímž cenu mohou škaredě dumpnout.

Pokud bych tedy hypoteticky uvažoval o longu, tak bych si počkal na chvíli, kdy by bylo jasné, že je rezistence proražená. Což je až nad 416 USD. Brzy by každopádně mělo k většímu pohybu už dojít, protože objemy soustavně klesají a již nyní jsou docela žalostné. Všichni na to evidentně čekají. Jinak, spousta věcí pořád z pondělní analýzy platí, takže kdo ji nečetl, tak to nyní napravte.

Indikátory

Trh se z pohledu 4H časového rámce na RSI jednoznačně alespoň částečně pročistil. Určitě si všimněte toho nesouladu mezi vývoje křivky RSI a kurzového vývoje. I když cena od toho víkendového pádu vlastně střídmě posiluje, tak křivka indikátoru jde do strany – trh je zkrátka slabý, nemá to vůbec momentum. O důvod víc, proč jsem docela skeptický vůči tomu, že snadno prorazíme.

Na 4H MACD jsme ani neatakovali bodovou úroveň high z poloviny května. Určitě ale zaregistrujte jednu zásadní věc a to jest, že tehdy to překlopení setrvačnosti znamenalo mnohem hlubší korektivní pohyb. Dno to mělo až na nějakých -6,7 bodech. Trvalo asi tři týdny, než se trh někam posunul.

Závěr

Na závěr se určitě hodí říci zopakovat to, co víme od  předchozí analýzy – trh s mincí Ethereum je extrémně přepálený a určitě by to nikdo neměl ignorovat. Ovšem na druhou stranu nemá vůbec význam být kvůli tomu přehnaně bearish, protože indikátory technické analýzy nejsou křišťálová koule věštící budoucnost.

Trh řídí lidi a když začne znova FOMO, tak je nějaké indikátory technické analýzy vůbec nezajímají. I tak tedy může být dlouhá pozice nakonec velmi zisková, ale je to dost riskantní a v konotaci na to je nutné mít v hlavě jakýsi plán, který s tím rizikem počítá. Musíte vždy chránit svůj kapitál před ztrátou.

V těchto chvílích víme jistě jen to, že cena Etherea by měla během následujících dní pumpnout, či dumpnout. Objemy jsou dost nízké, takže tržní účastníci akorát čekají, na jakou stranu se přidat. V případě, že dojde k breakoutu skrze rezistenci, tak může bez problémů 5-10 % udělat.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře