03.08.20 Technická analýza ETH/USD – K vytouženému bull runu chybí velmi málo!

3.1
(8)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako jsou Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Více jak čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat fundamentální analýzu. Zaobírám se makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

V rámci dnešní analýzy bych se chtěl soustředit pouze na trh s mincí Ethereum (ETH), kde je dle technické stránky hodně významný progres vpřed. A to i v kontrastu s poslední analýzou, kterou jsem zpracoval před pár dny. Víme tedy, že je zde jednoznačně pokrok, ale znamená to automaticky, že kurz bude věčně expandovat?

Nikoliv, nic není prostě nafukovací. Vím, že to opakuji neustále dokola, ale i tak emoce u většiny investorů vítězí. Respektive, myslí si, že vše porosote věčně. A abych se dostal k tomu hlavnímu – trh s mincí Ethereum je strašně přepálený a dle indikátorů technické analýzy by měla rozhodně přijít korekce. Trh je dokonce víc přepumpovaný, než v závěru altové sezóny na začítku roku 2018.

Aktuální situace na 1D TF ETH/USD

Jak jsem již v úvodu zmínil, tak Ethereum rozhodně udělalo velký kus práce. Jednak se povedlo překonat tu střednědobou rezistenční trendovou čáru a následně i high (level 363 USD) z léta minulého roku. Jsou to rozhodně významné věci a osobně bych si dovolil tvrdit, že má tento trh skutečně dobře našlápnuto k tomu, aby mohl býčí trend pokračovat.

Nicméně, kurz Etherea je nyní ve velmi silném rezistenčním pásmu v rozmezí 363 USD – 481,93 USD. Je to tedy hodně značný cenový rozsah, který nebude pro nakupující lehké překonat. Určitě bychom ale měli kvitovat to, že se povedlo ceně dostat skoro do středu tohoto pásma. Avšak zde byla nabídka už tak značná, že proběhlo zamítnutí a dump.

Indikátory

Zde máme graf pouze s indikátorem RSI na denním časovém rámci. Jak sami jistě dobře vidíte, tak hodnoty indikátoru byly skoro 90 bodů, což jsme neměli ani během toho posledního bull runu. Především nám to tedy říká, že korekce je naprosto nevyhnutelná.

Osobně bych si počkal alespoň na propad po 50 bodů, kde dříve byla korekce velmi často ukončena a pokračovalo se v expanzi. Určitě bych teď o nákupu vůbec nepřemýšlel a počkal si na korektivní pohyb dolů.

Nyní je to strašně riskantní až to přijde, tak na tom člověk může prodělat kalhoty. Jinak, co se týče MACD, tak na tomto indikátoru jsme nejvýš od května roku 2018. Další signál, že konečně překonáváme tu dlouhou stagnaci na trhu.

Aktuální situace na 4H TF ETH/USD

Nyní máme před sebou 4H časový rámec, kde si můžeme rozebrat, co se vlastně v předešlých několika dnech vše odehrálo. I když to docela trvalo, tak se nakonec podařilo kurzu pumpnout z toho malého býčího praporku. Následný vývoj ceny byl byl vcelku dynamický, ale ještě jaksi v rozumné míře.

Hned 1. srpna ta dynamika příliš akcelerovala, neboť se právě povedlo překonat S/R level 363 USD. Je tedy vcelku logické, že trh takto zareagoval. Nicméně, u S/R úrovně 404 USD se to zastavilo a okamžitě sesypalo. Posléze se ten dump zastavil na levelu 324,55 USD, kde to býci iniciativně vykupovali, čímž kurz dostali zpátky nad S/R hladinu 363 USD.

Následný vývoj je vlastně pullback k úrovni 388,94 USD, kde se ovšem alespoň prozatím nedaří prorazit. A já osobně ani moc na úspěšný průraz nevěřím, protože jak jste se přesvědčili u denního grafu, tak to jednoznačně nevypadá na long, protože je ten trh hrozivě přepumpovaný.

Proto si dovolím tvrdit, že ten nákupní tlak nebude natolik silný, abychom se pohnuli výše. Jak jsem říkal včera v analýze na Bitcoin, tak si to alespoň krátkodobou korekci zkrátka žádá a pak by trh bez problémů mohl pokračovat v expanzi.

Indikátory

Na RSI indikátoru jsou hodnoty cca 60 bodů a dno je na nějakých 56 bodech Trh se rozhodně na 4H časovém rámci pročistil, takže teoreticky tu prostor pro menší push up je. Mně to ale přijde, že se trh spíše chystá na pokračování v poklesu.

Hodnoty MACD byly na tomto časovém rámci hodně vysoko. Naposledy jsme něco takového mohli vidět v květnu 2019, ale pak se na to nepovedlo již navázat.

Závěr

Jak z textu analýzy vyplývá, tak po technické stránce se Ethereum bez debat slušně posunulo kupředu. Já když se podívám na graf, tak mi i přijde, že bychom mohli do konce roku 2020 klidně atakovat ATH úroveň.

Nicméně, nyní je trh strašně překoupený a potvrzují to i indikátory technické analýzy na vyšších časových rámců (3D, weekly). Rozhodně to chce minimálně krátkodobou (max 3 týdny) korekci během které se trh dostatečně pročistí.

Pak budou moci býci znova převzít iniciativu a překonat tak to klíčové rezistenční pásmo. A pak bych si byl vcelku jistý, že jdeme na nová historická maxima. Avšak za předpokladu, že se podmínky na finančních trzích radikálně nezmění.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.1 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: