02.08.20 Technická analýza BTC/USD – Flashcrash u klíčové rezistence, co bude dále?

4.8
(13)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako jsou Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Více jak čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat fundamentální analýzu. Zaobírám se makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Jak jsem v páteční analýze na Bitcoin (BTC) avizoval, tak opravdu kurz pokračoval v expanzi. Avšak nečekal jsem, že ta expanze bude dlouhá, protože jsem považoval úroveň 12 000 USD za hodně silnou rezistenci.

Kolem této cenové relace je ohromná nabídka, neboť tu spousta lidí měla jednak targety pro svoje long pozice či vstupy do short pozic. Vzhledem k historickému price action se to tak jevilo a nakonec moje úvaha byla správná. Nicméně, předmětem dnešní analýzy je spíše otázka, zda je to vrcholící rally zcela u konce nebo akorát přišla krátkodobá korekce.

Osobně bych teď chtěl vidět právě tu krátkodobou korekci (max 3 týdny – stačí klidně jeden týden, záleží na dynamice poklesu), kdy by se v grafu vytvořil nějaký bullish pattern, třeba falling wedge. Když by to falling wedge nemělo velký sklon, tak se vlastně jedná o jakýsi kvazi-sideways trh, takže by výsledný pokles nemusel být významný.

Každopádně nejsem moc osobně nakloněn k tomu, že by stačil jeden dump a Bitcoin jel vesele dál. To mi moc smysl nedává a ani si takový vývoj nepřeji. I když chápu, že někteří by nekonečnou parabolu v grafu milerádi viděli.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

Jak bylo řečeno, tak se povedl breakout z býčího praporku a díky tomu byla zachována růstová trajektorie vstříc k těm 12 000 USD. A při dosažení řečené úrovně dump okamžitě započal a byl to hodně strmý a tedy rychlý propad. Dno tohohle poklesu je v blízkosti S/R levelu 10 500 USD, což znamená, že trh tuto úroveň skutečně považuje za významný support.

Nemělo by být snadné pro medvědy tuto úroveň prorazit. Abych se ale ještě vrátil k tomu poklesu, tak ztráta činila asi 13 %, ale na zmiňovaném supportu býci převzali iniciativu. Díky čemuž cenu vypumpovali alespoň nad 11 200 USD. Samotný flashcrash nám docela rozbil graf, takže se nyní určitě vyplatí si minimálně počkat.

Indikátory

Na RSI indikátoru byla středně velká medvědí divergence a ta díky tomu dumpu slušně uplatnila. Ovšem skoro stejná anomálie byla i na 12H časovém rámci. Denní časový rámec je přepálený, ale tam se zatím dařilo udělat vyšší vrchol. Nezapomínejte, že na čím více časových rámců jsou divergence, tak tím větší sílu to při uplatnění má.

Jinak, současná hodnota RSI je cca 51 bodů, takže dle našeho 4H TF se trh dostatečně pročistil. Co se týče MACD, tak i na tomto indikátoru byla medvědí divergence a vzhledem k čerstvému bearish crossu se definitivně uplatnila. Dle tohoto indikátoru je tedy momentum negativní, což nahrává tomu, že tu budeme mít krátkodobou korekci.

Aktuální situace na 1H TF BTC/USD

Pro lepší přehled přidávám i graf s hodinovým časovým rámcem, kde jde alespoň trochu vidět, co se vlastně právě teď na trhu děje. Je zřetelné, že se bojuje o S/R level 11 200 USD. Vlastně se zde rozhoduje o tom, jestli dojde k té mnou avizované korekci nebo zapůsobí zase FOMO a otestujeme znova těch 12 000 USD.

Avšak ze samotného otestování může vzejít pouze další neúspěch, čímž by se úroveň jen potvrdila jako významná rezistence. Jestli ale aktuální úroveň podpory padne (nemusí to být hned), tak by se mohl naplnit mnou nastíněný scénář, který by pro nás byl naprosto ideální. Ovšem neměla by padnout úroveň 10 500 USD – to by mohlo znamenat problém.

Závěr

Pokud sledujete moje analýzy pravidelně, tak víte, že jsem dost konzervativní a mám rád jakousi jistotu. A při pohledu na graf ji v žádném případě nemáme – tím flashcrashem se struktura trhu totálně rozbila a musíme si počkat, co vzejde z krátkodobého cenového vývoje.

Respektive, pokud někdo prozíravě nakupoval u těch 10 500 USD, tak mu to může být jedno – stačí nastavit SL v zisku nebo alespoň tak, aby to zaplatilo poplatky. Pokud ovšem uvažujete o vstupu až teď, tak bych byl hodně opatrný. Může totiž přijít klidně pokračování dumpu a vy budete v háji.

Osobně si raději počkám, jak se to nakonec vyvrbí a třeba se vyplní můj avizovaný scénář. Trpělivost vždy růže přináší – minimálně vás to zachrání od ztráty kapitálu.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 13

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: