29.07.20 Technická analýza BTC/USD a ETH/USD – Pouze krátká zastávka?

5
(2)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Trump omilostnil bývalého člena představenstva společnosti Ripple • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Nervozita na kryptotrzích roste, ceny padají • ZCoin pod 51% útokem • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během včerejška v kryptosvětě. TRHY Ačkoli bitcoiny zpočátku vzrostly na 38...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Technické analýze finančních trhů a psaní populárně-naučných článku do ekonomie se aktuálně věnuji jen jako přivýdělku ke studiu. Úspěšně jsem absolvoval bakalářské studium z oboru Regionální rozvoj a správa na FRRMS MendelU. V šoučasnosti mám čerstvě po úspěšném dokončení magisterského studia téhož oboru, ale na ESF MUNI. Můj obor studia tedy nebyly finanční trhy, ale ekonomie blahobytu. I přesto se chci raději věnovat analýze finančních trhů a to na full time, kde mohu využít i své znalosti z ekonomie, které mám díky studiu svého oboru. Ve volném čase se věnuji studiu historie, politické filosofie apod.

Připravil jsem si pro vás opětovně analýzu na Bitcoin (BTC) v kompozici s mincí Ethereum (ETH), tak jako tomu bylo před dvěma dny. Osobně si totiž myslím, že tyto dva trhy jsou asi stejně nejžádanější a hlavně díky aktuální dynamice na trzích si máme rozhodně co v dnešním příspěvku rozebrat.

Navíc momentálně tyhle dvě mince nejvíce sleduji, protože je nyní považuji za dva nejsilnější tahouny. I Litecoin se včera konečně probral k životu, ale to bylo tak trochu na poslední chvíli. Obzvlášť tento trh určitě za tahouna nelze v současnosti považovat.

Každopádně, skoro 48 hodin se trhy nikam výrazně neposunuly, tak je jistě na místě se ptát, zda je to pouze krátkodobé nebo jsme dosáhli vrcholu. Prozatím bych řekl, že je ještě brzy na to, aby to byla konečná. Nejsme totiž ještě v těch „nejtvrdších“ úrovních, kde lze konec rally očekávat. Prostě je na to ještě brzo.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

Dneska začneme s grafem Bitcoinu (BTC), kde vidíme, že na S/R levelu 11 420 USD došlo k dost k nepěknému zamítnutí. Na druhou stranu se dalo očekávat, že v blízkosti 12 000 USD nabídka poroste. Tudíž jsou cenové relace kolem těch 12 000 USD dost silné rezistence a až tady se bude rozhodovat o tom, zda půjdeme výš.

Lze očekávat, že prodejní tlak bude zde hodně silný. Spousta lidí se tu začne zbavovat svých dlouhých pozic a jednak určitě podstatná část shortařů zde bude chtít nabírat na svoje krátké pozice. To jsem ale trochu přeskočil, takže se vraťme k tomu, co v současnosti v grafu vidíme. Po zamítnutí na 11 420 USD se cena relativně propadla téměř k 10 500 USD.

Jak jistě dobře víte z poslední mé analýzy, tak tahle cenová hladina je zásadní a určitě nesmí padnout. Jinak bychom s určitostí mohli říci, že to bylo celé jenom falešná rally. Nákupní tlak v blízkosti těch 10 500 USD vzrostl natolik, že to cenu bez problémů vypumpovalo zpátky nad S/R level 10 926 USD. Od té chvíle jsme se výš jak k 11 200 USD nedostali.

Býčí praporek

Dle vývoje kurzu bych řekl, že se nám v grafu rýsuje býčí praporek. Ty dva dlouhé knoty to trhu kazí, ale i tak bych řekl, že tam tento grafický útvar je. Respektive, že ho můžeme považovat za validní. Target z toho patternu by potom měl být na cca 13 000 USD, což je skoro vrchol rally z minulého léta a kde můžeme očekávat tvrdý odpor při postupu.

Indikátory

Vývoj křivky RSI měl jakousi trendovou struktura, která byla včera večer prolomena. Neznamená to automaticky, že půjdeme dolů, ale při potvrzení by to mohlo způsobit hodně tvrdý pád. Minimálně nějakou strmou korekci. Všimněte si, že hraničních 70 bodů nyní funguje jako support. Zatímco předešlé tři měsíce to byla rezistence.

U MACD vlastně platí to stejné jako u předešlé analýzy. Že jsme aktuálně v hodnotách, které za posledních 12 měsíců znamenaly překlopení setrvačnosti. A skutečně to vypadá, že se schyluje k bearish crossu. Avšak dokud jsme v tom praporku, tak to nehraje žádnou roli. Pokud by se ale kurz z praporku vylil a zároveň proběhl bearish cross, tak by to mohl být opravdu problém.

Aktuální situace na 4H TF ETH/USD

Ethereum sleduji velmi bedlivě už tři dny a posledních 24 hodin tu vidím značné zaváhání. U S/R levelu 324,55 USD je silná rezistence, kterou nakupující nejsou schopni jaksi překonat. Určitě jste si ale všimli, že svíce s nejdelším knotem má vrchol až k S/R levelu 336,66 USD, ale zde se cena moc dlouho neohřála.

Každopádně, vývoj ceny je za posledních 48 hodin v rozmezí obchodního pásma, které je v rozmezí S/R hladin 324,55 USD – 313,52 USD. Určitě si všimněte, že včera odpoledne tu byl pokus o průraz spodní hranice pásma, které se nepovedlo a vytvořila se svíce býčího charakteru – hammer. A to dokonce s nezanedbatelnými objemy.

Zmátla mě ale jedna věc a to jest, že close svíce následující byl právě nad tím hammerem, což by mělo znamenat potvrzení. Jenomže na to trh adekvátně nezareagoval – čekal jsem, že dojde k rychlému navýšení nákupního tlaku, ale to se nestalo. Došlo akorát k několika retestům spodní hranice pásma a byl tu i pokus o průraz up, ale to se nepovedlo.

Dovolil bych si tvrdit, že pořád platí ta zakreslená trendová linie. A jestli ji za relevantní považujeme, tak se trh brzy musí rozhodnout, zda konečně breakout proběhne. Jinak, objemy jsou od včerejšího odpoledne vcelku mizerné.

Indikátory

Na RSI bylo několik medvědích divergencí a ty se evidentně uplatnily. Trh se díky tomu do jisté míry pročistil a vytvořil se tak případný prostor pro pokračování v expanzi. I proto jsem se divil, že po vytvoření toho hammeru to tak váhá.

Co se týče MACD, tak hodnoty indikátoru byly už příliš vysoké a máme tu vcelku čerstvě po beraish crossu. Možná je to ten důvod, proč teď Ethereum tak váhá.

Závěr

Já bych řekl, že se v těchto chvílích rozhoduje o tom, zda budeme v té rally pokračovat. Z velké míry mi to připomíná minulý rok. Tehdy to akorát celé začalo mnohem dříve a bylo to i mnohem dynamičtější než nyní.

Určitě doporučuji sledovat vše, co jsem zmínil a pokud se rozhodujete o vstupu do trhu, tak si to určitě pořádně promyslet. Je to aktuálně dost rizikové, ale taktéž je vzhledem k tomu hypu obrovský potenciál rychlého zisku. Záleží, jestli vám to za ten risk stojí.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře