28.07.20 Technická analýza LTC/USD – Po třech měsících se Litecoin posunul vpřed!

4.7
(3)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Vzhledem k tomu, že jsme už Ethereum (ETH) udělali ve včerejší analýze v kombinaci s Bitcoinem (BTC), tak v dnešním příspěvku bude Litecoin (LTC) „osamocený“. Litecoin z počátku byl trochu pozadu, ale nakonec se to rozjelo i tady.

Jakmile se průraz z toho velkého trianglu potvrdil, tak trh zase nabral na dynamice. Trh s touto mincí se vlastně od začátku května absolutně nikam neposunul a celkově se mi ta struktura trhu moc nelíbila. Nicméně, nakonec se to rychle začalo překlápět k lepšímu.

Aktuální situace na 4H TF LTC/USD

Samotný průraz skrze horní hranu toho trianglu nebyla vůbec problematická. Chvíli to tam haprovalo, ale jinak žádné trable s breakoutem. Problém nastal až po průrazu na S/R levelu 51 USD, kde se už problémy daly čekat. Byla to silná rezistence, takže prvotní zamítnutí bylo pochopitelné. Trh tak dostal šanci v podobě throwbacku a otestování horní hrany patternu.

Horní hrana opravdu zafungovala nyní jako support, ale bylo to docela na vážkách. Kurz se totiž u té čáry zdržoval docela dlouho a evidentně jsme tu měli jakési zaváhání. Včera tu byl dokonce pokus o proražení, ale support v S/R hladině 47 USD propad zastavil. Následovala pumpa, který znamenala snadný průraz levelu 51 USD.

Expanze pokračovala až k S/R levelu 53,89 USD, kde se to na malý okamžik zklidnilo. S další svící růst nabral znova na dynamice, díky které Litecoin postoupil až k S/R hranici 56,45 USD, ale zde tomu došla nepochybně šťáva, tak se cena stáhla zpátky za předchozí úroveň. Výsledkem je svíce s hodně dlouhým knotem, což není moc přívětivé.

Indikátory

Dle MACD jsme byli v takových hodnotách naposledy v únoru před tím velkým pádem. Avšak na RSI je dost velká anomálie v podobě medvědí divergence. Jestli se uplatní, tak očekávám drop do rozmezí 48,37 USD – 47 USD.

Aktuální situace na 1D TF LTC/USD

Pro lepší přehled nad situací ještě přidávám denní graf. Jak jsem již říkal, tak od začátku května se Litecoin dost plácal a až tím breakoutem ze symetrického trianglu jsme se někam začali posouvat.

Dle mého názoru je to z technického hlediska významná událost a dovolil bych si i tvrdit, že budeme za několik týdnů atakovat cenové relace z února. Jinak, objemy obchodů byly za včerejšek největší. Respektive, naposledy se Litecoiny takto obchodovaly v březnu.

Indikátory

Indikátor RSI má vrchol na cca 73 bodech, což znamená, že potenciální prostor pro expanzi tu je. Co se týče MACD, tak od únorových hodnot jsme ještě strašně daleko. Z čehož vyplývá, že i zde je ten potenciál růstu značný.

Závěr

Jak bylo řečeno, tak kalkuluji s tím, že během několika týdnů atakuje Litecoin únorové hodnoty z letošního roku. Avšak ještě předtím je samozřejmě počítat s krátkou korekcí, neboť si to nižší časové rámce zkrátka žádají a byl by nesmysl to ignorovat.

Nicméně, nevyplatí se ignorovat i psychologii na trhu, která to sama o sobě může tvrdě potahat nahoru. Já si myslím, že zatím to skutečné FOMO ještě nepřišlo, protože objemy tomu stále nenasvědčují. Pouze se prozatím jednorázově zvýšily.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img