27.07.20 Technická analýza BTC/USD a ETH/USD – Máme tu agresivní rally, počátek bull runu? (Update)

4.3
(9)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Trh s kryptoaktivy nabral po dlouhé době na dynamice. Ovšem nejdůležitější je, že některé altcoiny se po technické stránce posunuly dost vpřed. V rámci dnešního příspěvku se podíváme znova na Bitcoin (BTC), i když na něj byla analýza včera. Ovšem dost se toho zase změnilo. K tomu se podíváme na trh s Ethereem (ETH), které předvádí moc pěkný price action.

Zatímco Bitcoin bojuje na klíčové rezistenci, tak Ethereum jednu rezistenci za druhou překonává a dokonce tu máme veliký úspěch, co se týče narušení té dlouhodobé bear struktury. V podstatě je tato mince o dost napřed před většinou trhu a nevypadá to jenom na krátkodobé rally.

Update 19:02 – Tak nám to profičelo skrze to významné rezistenční pásmo. Pokud to není bull trap, tak jsou dvěře pro 12 000 USD zcela otevřené a pak se uvidí. Kolem těch 12K lze totiž očekávat velkou nabídku.

Jinak na nižším TF už proběhla pozitivní rekace na S/R levelu 10 481 USD. Lze to určitě považovat tak, že z předešlé rezistence se tu stává support. A mohl by z toho být hodně silný support.

Aktuální situace na 1D TF ETH/USD

Začneme s denním grafem mince Ethereum, kde je jednoduše vidět, že trh zareagoval na to překonání rezistenční trendové přímky. Byl to takový fundament aktuálního bear trendu a tak není až takovým překvapením, že cena takto zapumpovala. Jedná se o významnou událost a proto nejsem zrovna toho názoru, že expanze bude pouze krátkodobá.

Navíc se podařilo překonat předchozí high, které se vytvořilo v únoru letošního roku. Je to dílčí, ale značný úspěch. Druhou velmi významnou úrovní je high z minulého roku na cca 364 USD. Tohle je extrémně silná rezistence a osobně jsem dost zvědavý, jak zde kurz zareaguje. Jestli dojde k průrazu, tak to lze považovat za definitivní potvrzení býčího trendu.

Indikátory

Denní RSI ukazuje skoro 85 bodů, což je vysoké číslo a hlavně v rozmezí 85-90 bodů docházelo pravidelně k obratu. Korekce je rozhodně na spadnutí, ale vzhledem k aktuálnímu hypu je pravděpodobné, že tu zmiňovanou rezistenci otestujeme. Co se týče MACD, tak jsou hodnoty přes 18 bodů, kdy kolem 25 bodů roste hrozba obratu.

Aktuální situace na 4H TF ETH/USD

Na 4H časovém rámci podrobněji vidíme, jak jde vývoj kurzu. Trh nabral na dynamice ve chvíli, kdy došlo k brekaoutu skrze S/R hranici 247,12 USD. Tuhle úroveň jsem považoval za dost významnou, takže ta první pumpa byla očekávaná. Avšak až takové rally jsem teda nečekal. Padá jedna úroveň za druhou a cenový postup je doprovázen vysokými objemy.

Ta expanze je ale příliš agresivní. Respektive, pod příliš vysokým sklonem, což jsme mohli vidět vlastně už na předešlém grafu. Nicméně, psychologie davu je neúprosná a stejně do té paraboly masy lidí vstupují. Za sebe mohu říci, že korekci lze očekávat každou chvíli. Pokud to ale stejně někomu nedá, tak si vytvořte dobrý plán pro případ, že se to sesype.

Každopádně, nejbližší rezistencí je úroveň 336,66 USD. Kurz je velmi blízko a při zachované setrvačnosti bychom měli vidět dneska minimálně otestování tohoto levelu. Nepřekvapil by ani rychlý průraz, když to potahá Bitcoin.

Indikátory

Vývoj křivky RSI je dost neúměrný ke kurzovému vývoji. Je tu anomálie v podobě medvědí divergence a jednoznačně tomu dochází šťáva. Současný vrchol je téměř na 87 bodech, což málokdy v minulosti bylo překonáno. Hodnoty MACD jsou skoro 16 bodů, takže i tady jsme dost vysoko a čím dál více hrozí otočka.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

Během zpracování včerejší analýzy byl ještě kurz Bitcoinu v rámci toho zakresleného kanálu a předchozí vývoj byl velmi střídmý. To se změnilo během breakoutu skrze S/R level 9 727 USD. Trh to evidentně považoval za signál k nákupu a okamžitě to cenu vypumpovalo k S/R hladině 10 171 USD.

Tudíž došlo k proražení spodní hranice rezistenčního pásma vcelku snadno. Ovšem na S/R levelu 10 171 USD byla významná nabídka, takže proběhlo zamítnutí a oslabení ceny k S/R hladině 9 934 USD. U této úrovně kurz po krátký čas konsolidoval, ale nakonec proběhla další pumpa, která tentokrát level 10 171 USD prolomila.

Nyní probíhá konsolidace a bývalá rezistence se tedy testuje jako support. Pokud toho nakupující využijí, tak je otestování S/R hladiny 10 481 USD na spadnutí. A jestli bude breakout úspěšný, tak je to spolehlivě významný dílčí úspěch a pravděpodobně tak půjdeme na 12 000 USD.

Indikátory

Na RSI je už malá medvědí divergence. Navíc jsme ve vysokých hodnotách – vrchol je zatím na 82 bodech. Určitě musím kvitovat fakt, že hodnoty indikátoru se vcelku stabilně drží tak vysoko. Je to důkaz toho, že je trh v těchto chvílích silný. Na MACD je skoro 190 bodů, ale to není žádný extrém. Ovšem málokdy jsme se tento rok dostaly výš.

Závěr

Jak vyplývá z této analýzy, tak především Ethereum vypadá solidně. Dokonce mi přijde, že kryptotrh do jisté míry tahá. Jsem ale přesvědčený, že hlavní slovo tu má pořád Bitcoin a když dropne, tak dropne i vše ostatní.

Na Bitcoin to každopádně vypadá vcelku dobře, ale abychom to brali opravdu vážně, tak je nutné překonat S/R level 10 481 USD. Jinak z toho ve finále může být další falešná rally, kterých jsme tu měli mnoho a může to pohřbít celý trh.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 9

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img