10.08.20 Technická analýza BTC/USD – Další zamítnutí na klíčovém odporu

5
(2)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Miliony dolarů v BTC přesunuty mezi kryptoburzami • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Obchodník varuje před medvědím trhem a propadem cen krpytoměn • a další články

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.  TRHY Kryptotrhy následovaly zlato a Wall...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Technické analýze finančních trhů a psaní populárně-naučných článku do ekonomie se aktuálně věnuji jen jako přivýdělku ke studiu. Úspěšně jsem absolvoval bakalářské studium z oboru Regionální rozvoj a správa na FRRMS MendelU. V šoučasnosti mám čerstvě po úspěšném dokončení magisterského studia téhož oboru, ale na ESF MUNI. Můj obor studia tedy nebyly finanční trhy, ale ekonomie blahobytu. I přesto se chci raději věnovat analýze finančních trhů a to na full time, kde mohu využít i své znalosti z ekonomie, které mám díky studiu svého oboru. Ve volném čase se věnuji studiu historie, politické filosofie apod.

Sice je poslední analýza na Bitcoin (BTC) teprve ze soboty, ale vzhledem k tomu, co se stalo na trhu z neděle na pondělí, tak se určitě vyplatí si celou tuto situaci podrobně rozebrat. V sobotní analýze jsem vlastně avizoval, že k breakoutu asi dojde během víkendu.

Avšak v neděli odpoledne bylo zřejmé, že k nějakému pohybu dojde nejdříve až v noci z neděle na pondělí. A skutečně došlo brzy ráno k breakoutu z býčího praporku, který se v grafu tvořil od začátku srpna. Jenomže samotný průraz z tohoto grafického patternu nestačí – upozorňoval jsem, že je potřeba také překonat klíčovou úroveň na 12 000 USD.

A to se právě nepovedlo, takže bych si dovolil ten ranní pohyb označit za bull trap. Nicméně supporty dump okamžitě zastavily, takže to ve finále celé vypadá tak trochu zmateně a vůbec si netroufám odhadovat, co přijde zítra.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

Jak víte ze sobotní analýzy, tak vývoj kurzu Bitcoinu byl takový, že prozatímní struktura trhu měla podobu býčího praporku. Dále jsme mohli předpokládat, že po vlně D (nebo vlně E) započne samotný breakout. Vlna E se zcela nedokončila, což vlastně znamená tzv. partial decline – když se vlna směrem dolů nedokončí a předčasně se překlopí momentum, tak tím roste pravděpodobnost, že se již schyluje k průrazu.

Každopádně během průrazu z praporku nedošlo k významnému navýšení nákupního tlaku. Evidentně všichni čekali na to, co se stane na těch 12 000 USD a když kurz okamžitě neprorazil, tak býci iniciativu ztratili. Došlo k strmému, nikoli ale velkému, poklesu. Ale pouze po S/R level 11 500 USD a znova se osvědčila křivka EMA 55.

Nerozhodnost trhu

I když tedy trh nedokázal prorazit skrze klíčový odpor, tak to není až tak marné, protože je tu ochota na podporách nakupovat. Ovšem nejsem si i tak vůbec jistý, co se týče dalšího vývoje. Obě strany totiž spolu tvrdě bojují a přijde mi ten boj zatím velmi vyrovnaný. Tím chci říci, že odhadovat další vývoje, je aktuálně jako hodit si mincí.

Nákupním signálem je dozajista definitivní průraz úrovně 12 000 USD – respektive, překonání řečené úrovně je beze sporu dost bullish a určitě se na to vyplatí počkat. Nicméně je tu riziko, že se dočkáme v tomto týdnu retestu supportu na 10 500 USD. Je to dost silná úroveň a můžeme rozhodně očekávat, že bude iniciativa ji bránit.

Indikátory

U indikátorů lze akorát říci, že jsme se opravdu vůbec nikam po technické stránce nepohnuli. Když se podíváme na křivku RSI, tak z ní je poznat, že setrvačnost nabírala na síle, ale pak to prostě selhalo. Na MACD proběhl bullish cross a v konotaci na breakout z býčího praporku by se to dalo považovat za potvrzující signál, ale momentum tomu neodpovídá.

Závěr

Jak bylo řečeno, tak trh je strašně nerozhodný a osobně si netroufám odhadovat, co přijde (nepřikláním se ani na jednu stranu). Víme s jistotou akorát to, že pokud se podaří prolomit klíčový odpor, tak automaticky musí nastat reakce v podobě zvýšeného nákupního tlaku, což může kurz Bitcoinu radikálně pushnout nahoru.

Jestli býci budou neúspěšní, tak první „velká zastávka“ je na zmiňovaných 10 500 USD. Jedná se o level, kde z historické price action počítám se silnou poptávkou. I když krátkodobě snaha o růst selže, tak je šance, že to zde posléze nabere zase pozitivní momentum.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

5 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře