08.08.20 Technická analýza BTC/USD – Kam to tedy bude?

5
(2)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Nová kryptoměnová burza dnes oznámena • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Meme token zalistován na kryptoburze Poloniex, cena vyletěla o 100 % • a další články

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.  TRHY Bitcoin se nyní obchoduje v...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Technické analýze finančních trhů a psaní populárně-naučných článku do ekonomie se aktuálně věnuji jen jako přivýdělku ke studiu. Úspěšně jsem absolvoval bakalářské studium z oboru Regionální rozvoj a správa na FRRMS MendelU. V šoučasnosti mám čerstvě po úspěšném dokončení magisterského studia téhož oboru, ale na ESF MUNI. Můj obor studia tedy nebyly finanční trhy, ale ekonomie blahobytu. I přesto se chci raději věnovat analýze finančních trhů a to na full time, kde mohu využít i své znalosti z ekonomie, které mám díky studiu svého oboru. Ve volném čase se věnuji studiu historie, politické filosofie apod.

Dneska se po dvou dnech zase v rychlosti podíváme, jak je na tom trh s Bitcoinem (BTC). V předešlé analýze jsem nastínil možný scénář vývoje, ale v těchto chvílích se zdá, že to ve výsledku bude trošku jinak. Respektive, pořád nelze vyloučit, že dojde ke korekci, protože po technické stránce to jednoduše dává smysl.

Jenomže nesmíme ignorovat emoce, které trhem také významně hýbají. Ten greed je zase ze sociálních sítí výrazně cítit a hlavně se to na trhu i projevuje. Projevuje se to tím, že když je tu pokus o dump, tak to nakupující okamžitě berou jako příležitost. Což mi přijde za aktuální situace jako docela velký risk. Ale těm nakupujícím je to asi evidentně jedno.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

Trh nakonec nebyl ani schopný zaútočit na těch 12 000 USD. Z počátku byl prodejní tlak slabší, ale brzy došlo k akceleraci, čímž se cena dostala k S/R levelu 11 128 USD a EMA 55. Jak cenová úroveň, tak i křivka exponenciálního průměru zafungovala jako support. Hlavně ta EMA 55 v poslední době funguje vcelku spolehlivě.

Každopádně po odrazu se cena vrátila nad 11 500 USD a pokračuje v růstu. Navíc struktura trhu z tohoto měsíce vypadá jako býčí praporek. Když z toho budeme vycházet, tak je samozřejmě směr jasný – měli bychom pokračovat v expanzi. Ona totiž samotná konsolidace v rámci tohoto patternu se dá považovat za korekci.

Není to sice důsledná korekce, ale pokud to trhu stačí, tak každou chvíli můžeme zase atakovat těch 12 000 USD, a když se breakout podaří, tak by to mělo způsobit další růst nákupního tlaku, který by kurz mohl pushnout ještě mnohem výš.

Indikátory

Dle RSI indikátoru to skutečně vypadá, že se něco chystá. Relativně dlouho se totiž křivka tohoto indikátoru pohybuje kolem 55 bodů. Výsledná podoba vývoje je tedy dost neutrální. Když bych měl zhodnotit RSI i na na vyšších časových rámcích, tak je tu pro expanzi prostoru ještě dostatek. Ovšem riziko hlubší korekce s růstem ceny poroste.

Co se týče MACD, tak z pohledu tohoto indikátoru se trh pročistil. Na 4H časovém rámci jsou hodnoty už dost blízko neutrální hodnoty (0). Momentum je dle MACD ještě pořád negativní, ale schyluje se k bullish crossu.

Závěr

V současné chvíli to opravdu vypadá, že Bitcoin zkusí znova překonat těch 12 000 USD. Dokonce bych to viděl už na tento víkend. Nicméně samotný růst mi moc nedává smysl (i v konotaci na stav trhu s mincí Ethereum). Jak jsem ve včerejší analýze připomenul, tak je tento trh příliš přepálený.

Jestli tedy Bitcoin pumpne, tak těžko říci, jak například Ethereum zareaguje. Možná se i dočkáme toho, že BTC bude expandovat i silněji, protože je tu mnohem více prostoru. Určitě bych si ale stále dával větší pozor a měl nějaký plán, protože z toho atakování 12 000 USD může být nepěkný bull trap. Určitě se vyplatí mít pozici chráněnou stop lossem.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře