05.08.20 Technická analýza BTC/USD – Dojde k avizovanému pádu? (Update)

3.6
(8)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Společnost MicroStrategy nakoupila opět BTC • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Trhy končí týden v červených číslech • Velryba přesunula BTC za 1,45 mld. USD • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Poté, co se Bitcoin vzpamatoval...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem čerstvě vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes dva roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.
[speaker]

Vzhledem k tomu, že se na grafu s Bitcoinem (BTC) zase něco rýsuje, tak je asi na čase si po nedělní analýze udělat update. Připomínám, že očekávám ještě jeden „leg“ dolů. Respektive, kalkuluji s tím, že kurz Bitcoinu padne do cenových relací okolo 10 000 USD, čímž se v grafu utvoří například býčí pattern falling wedge.

Což jsem do grafu i nastínil, abyste měli mnohem lepší představu, co myslím. Avšak je to jen jeden z mnoha scénářů, který by mohl nastat. Ale když vycházím z historického price action, tak mi zkrátka korekce v podobě falling wedge dává nyní největší smysl. Nicméně, to je právě podmíněno poklesem ceny, který by měl minimálně ještě pár dní trvat.

Update 19:00 – Pořád jsme nejspíš v zakresleném bear flagu. Dokud jsme v tomto grafickém patternu, tak je stále pravděpodobná možnost jednoho „leg“ směrem dolů. Pokud ovšem kurz z té medvědí vlajky pumpne a povede se překonat těch 12 000 USD, tak růst kurzu může výrazně akcelerovat.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

Jak bylo řečeno v úvodu, tak jsem do grafu zakreslil zmiňovaný grafický útvar. Z čehož vyplývá, že pokud kurz Bitocinu prorazí S/R level 11 438 USD, tak se pravděpodobně s variantou počítající s falling wedge můžeme rozloučit. Vlastně bychom měli jít brzy dolů, aby s tím bylo možné kalkulovat.

Že dojde ovšem k dalšímu dropu napovídá i to, že price action vypadá jako obyčejný pullback v rámci zakresleného bear flagu. A target z tohoto patternu je právě u 10 000 USD, takže bychom pak mohli zase pokračovat nahoru. Trh se tím dostatečně pročistil a zároveň nabral síly – došlo k reakumulaci, což se během korekcí proti trendu děje.

Indikátory

Po uplatnění medvědí divergence spadla hodnota indikátoru RSI na cca 45 bodů, což je úroveň, která sama o sobě hraje roli jako support. Dle vývoje křivky indikátoru i vidíme, že se trh vůbec nikam neposunul a vlastně pouze konsolidujeme.

Nemá to zkrátka momentum a vypadá to jako příprava na propad k hraničním 30 bodů. Prostor pro drop tu zkrátka je, ale niž bychom neměli. Co se týče MACD indikátoru, tak jsme velmi blízko neutrální hodnoty (0), ale zdá se, že se schyluje k bullish crossu. Nicméně, dokud jsme v rámci bear flagu, tak to má pramalou váhu.

Aktuální situace na 1H TF BTC/USD

Na hodinovém časovém rámci akorát mnohem podrobněji můžeme sledovat vývoj od ukončení víkendového pádu. Je z toho opravdu zřetelně poznat, že u 11 400 USD je rezistence, kterou nakupující nejsou schopni překonat.

A ještě jeden kriticky podstatný jev – s růstem ceny neustále klesají objemy, což potvrzuje, že jsme grafickém útvaru a schyluje se k většímu pohybu. A vzhledem k povaze patternu je tedy můj odhad směrem dolů.

Závěr

Pokud vím, tak kolem 9 800 USD je na CME futures Bitcoinu gap – trhy inklinují k „zaplnění“ těchto mezer. Tudíž tu máme mnoho faktorů, které napovídají tomu, že bychom měli jít s cenou ještě dolů. V konotaci na to, co vše víme, tak si nemyslím, že by můj nastíněný scénář byla jakási moje osobní nepodložená fantazie.

Za aktuálních podmínek mi to přijde jako nejvíce racionální průběh, ale nesmíme zapomínat na to, že se ty okolnosti mohou velmi dynamicky změnit a pak může moje teze působit zcela zcestně. Proto nelze vyloučit, že cena z nenadání pumpne, i když k tomu původně zdánlivě nebyl důvod.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.6 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře