04.08.20 Technická analýza LTC/USD – Zatím držíme trend

5
(3)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Po týdnu jsem si pro vás připravil další analýzu na vybranou minci – Litecoin (LTC). Posunul se trh někam od té poslední analýzy? Vzhledem k tomu, že před pár dny trh finišoval akceleraci cenového vývoje, tak se dá říci, že už to tak slavné není. Avšak price action jako takové bylo za ten týden velmi bohaté.

Litecoin v podstatě tři měsíce v kuse konsolidoval. Respektive, byl to taky kvazi-sideways trh, ze kterého se nakonec zformoval triangl. A z toho trianglu cena vcelku nedávno pumpla, což byl po relativně dlouhé době významný dílčí úspěch. Nicméně, i tak považuji Litecoin třeba v kontrastu s mincí Ethereum jako mnohem slabší.

Ovšem dal bych ruku do ohně, že jestli aktuální expanze vydrží i několik měsíců, tak je pouze otázka času, než kurzový vývoj na tomto trhu začne zběsile akcelerovat. Nesmíme zapomínat na to, že je LTC přece jenom jeden z top coinů, které mají stále významnou fanouškovskou základnu.

Aktuální situace na 1D TF LTC/USD

Napřed se na celou situaci podíváme na denním časovém rámci, abychom lépe viděli, jak moc tento trh pokročil. Lokální vrchol je skoro u S/R levelu 66,23 USD, kde proběhlo zřetelné zamítnutí. Posléze se denní svíce nezavřela zrovna přívětivě, ale rozhodně to není až tak extrémní tragédie. Prostě očekávaný korektivní pohyb.

Určitě zaregistrujte objemy obchodů, které tady několik měsíců nebyly. Proto taky považuji ten breakout z toho zakresleného trianglu za validní. Avšak nejsem toho názoru, že je ta korekce u konce. Jestli chceme pokračovat v expanzi, tak je potřeba mnohem větší pročištění. Aktuální pullback nahoru není ani zrovna nějak silný, což podporuje moji tezi.

Indikátory

Při lokálním cenovém vrcholu byly hodnoty RSI indikátoru na 82 bodech. Stejnou a i vyšší hodnotu jsme tu měli naposledy v dubnu minulého roku. Aktuálně indikátor ukazuje téměř 68 bodů, takže máme rozhodně dost prostoru pro případný pád. Však jestli máme počítat s bull runem, tak by hodnoty RSI neměly padnout hluboko pod 50 bodů.

Aktuální situace na 4H TF LTC/USD

Na 4H časovém rámci lépe vidíme, jak probíhal ten relativně čerstvý dump. Pokles byl hodně rychlý a trval až po S/R level 51 USD. Zrovna tenhle level lze rozhodně považovat za spolehlivý support, neboť historicky zde docházelo k mnoha odrazům. Býci tedy započali svoji iniciativu a propad zde začali vykupovat, čímž kurz protlačili zpátky k S/R úrovni 57 USD.

Jak jsem již říkal u předešlého grafu, tak pullback pokračoval, ale ani doposud to není žádná sláva. Na druhou stranu se dá říci, že pořád držíme krátkodobý růstový trend podmíněný tou zakreslenou trendovou čárou. Zatím se nakupujícím daří bránit aktuální support, ale osobně to prostě vidím alespoň na krátkou korekci, která bude minimálně deset dní trvat.

Indikátory

Při cenovém vrcholu byly hodnoty RSI indikátoru skoro na 84 bodech, což zcela jistě není málo. Dno máme na nějakých 48 bodech, což je zrovna úroveň, kde  velmi často dochází alespoň k pullbacku. Vývoj křivky RSI i potvrzuje moji tezi, že po aktuálním pullbacku bude sešup ještě pokračovat.

Prostoru pro pád tu ještě je dostatek, ale neměli bychom padnout pod hraničních 30 bodů. Co se týče MACD, tak negativní momentum se stále prosazuje a blížíme se k neutrální hodnotě (0) a pravděpodobně „škrtneme“ křivkami MACD i negativní bodové hladiny.

Závěr

U trhu s Litecoinem vlastně platí úplně to stejné, co jsem říkal u analýz na Bitcoin a Ethereum. Zkrátka očekávám krátkodobou korekci, po které se bude následovat v expanzi, která trvá od letošního března. Nevidím absolutně důvod v tom, proč by to mělo úplně skončit.

Litecoin je sice aktuálně dost slabá mince, ale myslím si, že až prorazíme S/R level 84,44 USD, tak cenový růst bude rychle akcelerovat. Proto je i tento trh rozhodně něco, co se vyplatí sledovat. Jestli k té mnou avizované korekci dojde, tak se z toho stane výborná příležitost.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: