[Polední zprávy] • Winklevossovi předpovídají zajímavý týden pro BTC • Goldman Sachs zvažuje vývoj vlastního stablecoinu • a další novinky

0
Elon
zdroj: Pixabay.com

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledního dne v kryptosvětě.

TRHY

Bitcoin v posledních 24 hodinách neustále postupoval k 12 000 USD. Po včerejším minimu 11 580 USD se býci ujali vedení a zvýšili cenu BTC na denní maximum 11 910 USD. Primární kryptoměna však nedokázala udržet růst a krátce poklesla na 11 700 USD. Po dalším neúspěšném pokusu o dobytí 11 900 USD a směřování k psychologické úrovni na 12 000 USD se BTC mírně vrátil na 11 800 USD. Těsně pod (11 750 USD) je hlavní linie odporu, kterou je třeba rozhodně překonat, pokud se aktivum skutečně chce dostat nad 12 000 USD a začít run k novému ročnímu maximu. Pokud selže, může se Bitcoin spolehnout na podporu 11 400 USD. Altcoiny vykazují spíše růst, z top 10 zejména BCH, který přidal přes 10 %. Dominance BTC tak mírně klesla k 60 %.

Naši NEJNOVĚJŠÍ technickou analýzu najdete zde: stříbro. Přehled trhů za poslední dva dny najdete tady: DASH za 100 USD, Bitcoin za 12 000 USD?

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat na KMC.

Kryptoměny

Druhá největší BTC velryba odeslala přes 96 000 BTC za 3,5 USD

Druhá největší bitcoinová velryba právě přesunula neuvěřitelných 96 857 BTC na dvě oddělené peněženky. Whale Alert hlásí, že kryptografický gigant Xapo poslal bitcoiny v hodnotě asi 1,146 miliardy USD v době psaní, za poplatek asi 0,0003 BTC – zhruba 3,55 USD. Asi 92 857 BTC bylo posláno na jednu peněženku a přesně 4 000 bylo posláno na druhou, podle Blockchain.com. Xapo vlastní off-the-grid bunkry, ukládá BTC na pěti kontinentech, včetně švýcarských Alp. Klienti musí počkat dva dny, než získají své bitcoiny, protože Xapo transakce ručně ověřuje.

Realizovaná cena BTC dosáhla nového ATH na 6 000 USD

Podle dat firmy Glassnode z kryptografické analýzy nebyla realizovaná cena Bitcoinu nikdy vyšší než dnes, kdy dosáhla nový milník ve výši 6 000 USD. Realizovaná cena (na rozdíl od současné tržní ceny zhruba 11 800 USD) je odvozena z realizované kapitalizace, což je metrika vynalezená společností Crypto Data Coin Metrics v prosinci 2018. Mimo jiné to má vynahradit i ztracené mince, které jsou nyní mimo oběh. Realizovaná cena se vypočítá vydělením realizované tržní kapitalzace počtem mincí v oběhu. ATH by mohla být známkou toho, že se investoři nyní vstupují na trh za vyšší ceny.

Winklevossovi předpovídají zajímavý týden pro BTC, který bojuje o 12 000 USD

Po několika dnech horizontálního obchodování se zdá, že bitcoinoví býci se probudili a tlačí BTC znovu k 12 000 USD. Dvojčata Winklevossovi, zakladatelé kryptoburzy Gemini, jsou nyní optimističtí ohledně dalšího vývoje. Cameron i Tyler shodně píší, že býci nyní přebírají kontrolu.

Kryptoburzy, banky, firmy

Goldman Sachs zvažuje vývoj vlastního stablecoinu

Americká nadnárodní investiční a finanční společnost Goldman Sachs zkoumá myšlenku vytvoření vlastního stablecoinu napojeného na fiat. V rozhovoru s CNBC hovořil McDermott, Global Head of Digital Assets, o své vizi finančního systému založeného na blockchainu: „V příštích pěti až deseti letech budeme mít možnost vidět finanční systém, kde všechna aktiva a pasiva budou nativní pro blockchain, se všemi transakcemi nativně probíhajícími na chainu. „Takže to, co dnes děláte ve fyzickém světě, budete dělat pouze digitálně a to vytvoří obrovskou efektivitu.“ A to mohou být emise dluhů, sekuritizace, vznik úvěru; v podstatě budete mít ekosystém digitálních finančních trhů, možnosti jsou dost obrovské.“

V Holandsku vyvinuli nový blockchain na sledování dodávek kanabidiolu

Prohlášení ze 6. srpna od nizozemské asociace pro kanabinoidy (CAN) odhalilo, že poskytuje spotřebitelům bezplatný nástroj na blockchainu – CanCheck – ke sledování produktů kanabidiolu (CBD) v EU online. HempFlax, jeden ze zakládajících členů skupiny, a největší evropský nezávislý pěstitel a zpracovatel průmyslového konopí, bude jedním z prvních, který nabídne sledovatelné produkty CAN.

DeFi

DeFi obchody ucpávají ETH blockchain

Transakční spam je jedním z mnoha důvodů, proč se průměrný uživatelský poplatek na síti Ethereum od května zvýšil o 800 %, podle údajů o metrice Coin Metrics. Na vině jsou také programy Ponzi, jako je MMM nebo celkový růst společnosti DeFi v roce 2020. Hofstadt pro CoinDesk řekl, že algoritmické obchodní firmy vytvořily robotické boty pro sledování fronty transakcí Ethereum (nazývané mempool). Tyto boty čekají na velké obchody na platformách DeFi, jako je Uniswap. Poté, co projdou, boty rychle zadají objednávky, aby využili pohybu cen k tzv. „Backrunningu“. O této praxi však už ví příliš mnoho firem. Některé firmy tedy během jarních měsíců přešly na jinou taktiku, aby vytlačily ostatní. Hrubé modelování ukazuje, že od dubna 2018 byly k provádění této obchodní strategie použity poplatky za gas ve výši 5,99 milionů USD.

Tip: Pokud jste dočetli až sem a naše články pro vás mají přínos, zvažte podporu našeho webu třeba prostřednictvím nákupu prověřených hardware peněženek Ledger nebo Trezor.

Můžete také využít náš referral, který Vám vrátí 10% z poplatků na kryptoburze Binance.

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře