Patrick Byrne investuje do Bitcoinu, zlata a stříbra

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Zoom nebude šifrovat volání, doufá ve spolupráci s FBI • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Bitcoin spadl pod 9 500 USD • Nasdaq, Microsoft, IBM a další tech giganti se spojují v InterWork Alianci • a...

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Nedávná volatilita...
Profilový obrázek
Radek Petráš
Vystudoval jsem Pedagogickou fakultu na Západočeské univerzitě v Plzni, obor učitelství pro 1. stupeň ZŠ. Říká se, že být učitelem je poslání. V dnešní době stále více platí, že je to spíše k pos.... Nicméně se nevzdávám a dětem se věnuji i v současnosti. Pro Kryptomagazín píšu od června letošního roku a je to pro mě mnohdy dobrý relax po boku stále dobře naladěné Denisky. ..

Patrick Byrne, bývalý generální ředitel společnosti Overstock, prodal svůj 13 % podíl ve firmě za 90 milionů dolarů. Nyní se tyto peníze chystá investovat do zlata, stříbra a dvou kryptoměn.

Patrick Byrne

foto
zdroj: nbcnews.com

  • narozen roku 1962, celým jménem Patrick Michael Byrne
  • americký průkopník v oblasti podnikání a e-commerce
  • v roce 1999 založil společnost Overstock
  • je velkým obhájcem Bitcoinu
  • v roce 2014 se Overstock stává prvním významným online prodejcem, který přijímá Bitcoin
  • 22. srpna rezignoval na post generálního ředitele Overstock

Overstock

Poté, co Patrick Byrne rezignoval na svůj post CEO společnosti Overstock, inkasoval téměř 4,8 milionu Overstock akcií (OSTK). Toto množství představuje více než 13 % akcií společnosti.

Jak uvedla Americká komise pro cenné papíry a burzy (SEC), Patrick Byrne prodával své akcie za poslední tři dny za nižší a nižší ceny. Tato cena se pohybovala od 21,84 dolarů (dne 16.9.) do 16,32 dolarů (dne 18.9.).

Anthony Pompliano

Spoluzakladatel společnosti Morgan Creek Digital Anthony Pompliano uvedl, že velká investice Byrneho do kryptoměn je důkazem toho, že velcí hráči začínají sázet na rozvíjející se průmysl. Na Twittru k tomu sdělil:

„Bývalý generální ředitel společnosti Overstock Patrick Byrne prodal v posledních několika dnech svůj podíl ve společnosti, téměř 90 milionů dolarů, aby mohl vše dát do zlata, stříbra a bitcoinu. Za deset let bude oslavován nebo zesměšněn. Big time hráči dělají big time hry.“

twitter
zdroj: twitter.com

Patrick Byrne

Na svém blogu Byrne uvedl, že tento jeho krok je zajištěním proti možné recesi. V příspěvku uvedl:

„… může vám to poskytnout nějaké pohodlí, abyste věděli, co dělám s kapitálem generovaným za prodej mých akcií: po zaplacení desítek milionů na daních.

Do pátku zbytek bude v investicích, které jsou pro ekonomiku proticyklické: zlato, stříbro a dvě varianty krypto.“

V tomto příspěvku Byrne dále uvedl, že je pro něj důležité, že zlato a stříbro jsou uloženy mimo USA, a to ve Švýcarsku a na dalších místech, která jsou pro něj bezpečná. Pokud jde o kryptoměny, Byrne k nim dodal:

„Krypto je uloženo v místě, kde je uloženo celé krypto: v matematické mlze, za dlouhými klíči drženými pouze v paměti někoho, kdo je docela dobrý v ukládání takových věcí do paměti.“

Závěr

Odchod a vyplacení Patricka Byrneho zapříčinily výrazný pokles akcií OSTK. V pondělí 16. září došlo k poklesu o 21 %, v úterý 17. září o 11 %, ve středu 18. září o 8 % a ve čtvrtek 19. září o 3,5 % na 15,60 USD. V pátek 20. září se akcie dostaly poprvé do zelených čísel a posílily cca o 4,5 %.

Co číst dále?

V pondělí otevírá Bakkt! Spuštění nápadně odpovídá konci trianglu

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
Hodnocení článku
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře