[Osobnost] Jaromír Jágr – K úspěchu je nutná disciplína a poctivá příprava

0
Jágr

V minulém díle jsme se věnovali úspěchu Jaromíra Jágra a dnes na to navážeme. Původně jsme chtěli představit Jardovy hokejové úspěchy, na což někteří z vás v komentářích reagovali negativně. Jelikož nám na vašem názoru záleží, tak jsme se rozhodli toto téma nezařadit. Místo toho vám ve druhé části přinášíme určité zamyšlení nad tím, co vše stálo za jeho úspěchem a bohatstvím.

Minule jste četli: Vždy je lepší, když za národy bojují sportovci na světových soutěžích, než aby bojovaly armády a umírali lidé.

Proč hokej?

Jak už bylo řečeno, hokejové úspěchy zde rozebírat nebudeme. V prvním díle jsme se pokusili i těm z vás, které hokej příliš nezajímá, nabídnout určitý náhled na to, jak hokej dokázal nejednou spojit národ. Kdo z vás zažil tu atmosféru, když češi vyhráli na ZOH v Naganu, ten jistě rozumí. Ve sportovních „válkách” naštěstí nejde o život, a proto je tato forma soutěžení mezi národy velmi dobrou volbou.

Pokud jste četli některý z našich článků o úspěchu a bohatství, jistě si pamatujete, že tyto pojmy mohou pro každého z nás představovat něco trochu jiného. Pro Jaromíra Jágra však šlo o jediné. Snil o tom, že se stane nejlepším hokejistou na světě. Zasvětil tomu celý svůj život podobně, jako jej Henry Ford zasvětil stavbě auta, které by bylo dostupné pro každého.

Články o osobnostech mají inspirovat, motivovat, rozšiřovat obzory a podňecovat k tomu, abychom rozvíjeli svoji vlastní osobnost a věřili v dosažitelnost svých snů. Znova a znova nám tito zajímaví lidé ukazují, že když se zaměříme na určitý cíl a jdeme si vytrvale za ním, tak můžeme uspět. No a proč tedy hokej? Protože pro naši dnešní osobnost byl hokej po značnou část života prakticky vším. Kdo má právo říct, čí sen je pro nás ještě zajímavý a který už ne?

Jaromír Jágr

Osobnost typu Jaromír Jágr je o fyzické dřině, a to se každému asi líbit nebude. Uznáváme, že pro kryptonadšence nemusí být představa vláčení 20 kg vesty po ledě moc lákavá. Toto asi pro mnohé z vás není oním vysněným prostředkem k dosažení vašich cílů. Ale možná právě proto bychom se neměli vyhýbat ani těmto typům inspirace a motivace.

Hodně lidí však vidí pouze ty desítky milionů dolarů, které si Jágr v NHL vydělal a zapomíná na poctivou přípravu, která za jeho úspěchy stojí. Když se zaměříte pouze na Jardovy obrovské výdělky, které v součtu údajně dosáhly 2 miliard korun, bude se vám to zdát nedostižné a nereálné. Pokud však půjdete dál a začnete se zajímat, co vše proto musel udělat, jak makal, aby měl před ostatníma náskok, tak se vám jeho cesta za úspěchem již nebude zdát tak vzdálená.

Krev a pot

Cesta za úspěchem v případě Jaromíra Jágra vedla skrze nadšení a vášeň pro to, čím se zároveň živil. Kolik z vás může říct, že si na živobytí vyděláváte tím, co vás baví a naplňuje. Věřím, že se mezi vámi jistě najdou tací, kteří sní právě o tom. Ti, kterým se to podařilo, jsou ve své práci opravdu dobří a úspěšní, protože ji mají rádi, a to je samozřejmě vždy znát.

Vášeň vedla Jágra k tomu, aby si dělal tréninky navíc, čímž si budoval náskok. Zmínili jsme 20 kilovou vestu jako příklad. Tu nosil během tréninků, protože mu umožňovala po jejím odložení v zápasech být rychlejší. Pokud jste hodler či trader, můžete najít inspiraci i v disciplinovanosti, s jakou na sobě pracoval den za dnem, rok za rokem…

Nesoustřeďte se příliš na peníze, ale na vlastní sny, i kdyby se jiným lidem mohly zdát nezajímavé. Co myslíte, jsou pro Jágra největším úspěchem vydělané peníze? A nebo je to spíše fakt, že se zařadil mezi ty nejlepší na světě, získal všechny nejprestižnější zlaté medaile a poháry a vydržel hrát hokej na špičkové úrovni déle než drtivá většina jeho předchůdců i vrstevníků?

Závěr

Přestože většina z nás pravděpodobně tráví více času u počítače než sportem, tak nám, jak jsme si dnes ukázali, nic nebrání v tom, abychom se inspirovali od žijící hokejové legendy jménem Jaromír Jágr. Odpočívat je důležité (viz tento článek), ale nezapomínejme ani na pohyb. Stejně tak k poselství tohoto článku patří, že pokud děláte, co vás baví, tak jste v určitém ohledu velmi bohatí a úspěšní. Někdy je však k úspěchu třeba i pořádná dávka poctivé přípravy, odhodlání a disciplíny, nemyslíte?

Zdroje:
hokej.idnes.cz/v-historii-nhl-vydelal-nejvic-jagr-d5m-/nhl.aspx?c=A040210_235359_nhl_ruz
hokej.idnes.cz/hokejova-nhl-jaromir-jagr-44-narozeniny-nejstarsi-hraci-pga-/nhl.aspx?c=A160216_124803_nhl_bem
kryptomagazin.cz
www.youtube.com/watch?v=z62eGm5241k

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na