Odpočinek na předpis

0
(0)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Spousta z vás si možná právě říká, že sice už dávno víte o tom, že byste si potřebovali častěji odpočinout, ale zkrátka se k tomu ne a ne odhodlat. Něco vám do toho vždy přijde? Dovolte mi tedy, abych vám dnes “naordinoval” odpočinek na předpis.

Únava údajně patří k jednomu ze 7 hlavních příznaků, na které si stěžují lidé, kteří z jakéhokoli důvodu potřebovali vyhledat pomoc svého lékaře. Nejedná se přitom pouze o únavu způsobenou nemocí, ale může tomu v konečném důsledku být právě naopak.

Co vás čeká

V této části článku bych vás měl podle zvyku některých kolegů redaktorů, kteří se ohánějí líbivými titulky typu “Tato nemoc z vás nenápadně udělá zombie!” apod., řádně postrašit smrtí z únavy a tím si získat vaši pozornost. Ano, jistě bych to udělat mohl, ale rozhodl jsem se, že se raději společně zaměříme na pozitivní věci.

Na oddych během dne vám stačí pár minut

Toto je velice důležité si připomínat zejména tehdy, sedíte-li pravidelně u počítače. Troufám si tvrdit, že mezi vámi není jediný člověk, který by u počítače čas netrávil. Vždyť jsme přece na kryptoměnovém magazínu. Jsou mezi námi tradeři, spekulanti, těžaři, ajťáci, atd. A všichni sedáváme u PC.

No a právě proto se domnívám, že je na místě zde čas od času připomenout, jak je důležité se občas zvednout ze židle a protáhnout se. nebo se ideálně jít na 10 minut provětrat a projít ven, pokud máte tu možnost. Procvičení po dlouhém sezení by nemělo být příliš silové, abyste si nezpůsobili nějaké natažení… Úplně postačí uvolněné protažení krku, zad a dalších částí těla. Stejně tak důležitý je také mentální odpočinek – proto u čtení tohoto článku na chvíli zapomeňte, že vůbec existují nějaké kryptoměny.

Odpočinek je lék

Například takový odpočinek v přírodě je nepochybně lepším životabudičem, než leckterý doplněk stravy, nabízený za nemalé peníze a často také za podpory velmi dobře placeného marketingu. Samotný odpočinek je přitom zdarma dostupný kdykoli a kdekoli se zrovna nacházíte.

Nemusíte si pro něj chodit s receptem do lékárny, a přesto vám může při pravidelném užívání zlepšit zdraví. Je důležité, abyste se při odpočinku necítili provinile, jak je nám bohužel v dnešní době občas kýmsi podsouváno. To, že jste si uprostřed všeho toho shonu a šílenství našli čas na trochu oddechu a třeba i nicnedělání, není rozhodně žádný zločin.

Odpočinek může být i zábava

Člověk se sedavým zaměstnáním by měl odpočívat především pohybem, a naopak. Pro nás je to skvělá zpráva, protože můžeme odpočívat tím, že se půjdeme bavit. Můžeme si například pravidelně udělat menší výlet, věnovat se oblíbenému sportu, někam se podívat, ale samozřejmě i jen tak relaxovat, klidně třeba ve vaně nebo u filmu.

A pokud pracujete manuálně, tak je to taky skvělé. Můžete totiž vhodně relaxovat i při čtení, třeba právě našich, článků.

Závěr

Jestliže máte momentálně s odpočinkem tak trochu problém a nevíte-li jak odpočívat, tak začněte pomalu a do ničeho se zbytečně nenuťte. Vyberte si například jednu jeho formu, která je pro vás momentálně nejpřijatelnější. Určitě taky nezapomeňte na čerstvý vzduch a pravidelné protažení, vaše záda vám budou vděčná, vy se budete cítit dobře a ani kryptoměny vám mezitím nikam neutečou.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Michal

Článek od Kytky vždycky potěší 🙂

Vojtech

👍😅😂

pietro

Skvělý relax! Pár lidí si opět uvědomí, že ne vše je o penězích.. Díky.

Qwerrr
Hodnocení článku :
     

Dnešek byl tak hektický že mi umazal rok života a tak se teď válím ve vaně a pročítám se články na které jsem přes týden neměl čas. 📱📰📄📃🗞
Už je zase fajn 😃

spot_img