Nové regulace by mohly znamenat konec pro soukromé mince

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Bloomberg: Bitcoin dosáhne 20 000 USD tento rok • Ripple by mohl brzy nabídnout XRP digitální šeky • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Po prudkém...

[Večerní souhrn článků] • Zoom nebude šifrovat volání, doufá ve spolupráci s FBI • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Profilový obrázek
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Soukromé coiny a tokeny, které zajišťují uživatelům ochranu, představují skutečný význam kryptoměn. Tato decentralizovaná aktiva umožňující anonymní transakce však budou podléhat novým regulacím.

Soukromé kryptoměny mají problém

Kryptoměny jako Zcash, Monero nebo DASH budou na burzách podléhat stále přísnějším předpisům. Směnárna Coinbase UK nedávno odstranila ze svého portfolia Zcash ze zcela nejasných důvodů. Ačkoliv, můžeme předpokládat, že šlo o akci způsobenou novými regulačními pravidly.

Jihokorejská burza OKEx také delistovala soukromé kryptoměny jako Monero, DASH, Zcash, Horizen a Super Bitcoin. Burza plánuje zastavit veškeré obchodování s těmito kroptoměnami do 10. října tohoto roku. OKEx k delistování uvedla, že se jedná o „kryptoměny, které porušují předpisy a zákony vládních agentur a významných institucí po celém světě.“

Soukromé kryptoměny jsou známé tím, že mají vestavěnou funkci ochrany osobních údajů. Transakce u kryptoměny Monero jsou vždy nevysledovatelné. Regulátoři tak očekávají, že transakce budou nově schopny poskytovat informace o odesílateli a příjemci kryptoměn.

Monero a Dash mohou přežít

Vývojáři Monera a DASH se domnívají, že problém s regulací mohou vyřešit. Vývojáři tvrdí, že Monero má funkci „zobrazení klíčů,“ díky níž může majitel účtu zkontrolovat své transakce. Ačkoliv regulátoři nemají přístup k této funkci, může se jednat o začátek splnění pravidel.

Generální ředitel společnosti Dash Core Group, Ryan Taylor, tvrdí po porovnání DASHe s Bitcoinem, že jsou na 100% schopni splnit požadavky regulačních úřadů.

Závěr

Rozhodnutí regulátorů jsou stále přísnější. Pro fanoušky těchto soukromých kryptoměn to je velmi špatná zpráva. Nezbývá, než sledovat, zda tyto kryptoměny nápor regulátorů přežijí.

Co číst dále

 

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
Hodnocení článku
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře