Nové regulace by mohly znamenat konec pro soukromé mince

2
security, token, crypto

Soukromé coiny a tokeny, které zajišťují uživatelům ochranu, představují skutečný význam kryptoměn. Tato decentralizovaná aktiva umožňující anonymní transakce však budou podléhat novým regulacím.

Soukromé kryptoměny mají problém

Kryptoměny jako Zcash, Monero nebo DASH budou na burzách podléhat stále přísnějším předpisům. Směnárna Coinbase UK nedávno odstranila ze svého portfolia Zcash ze zcela nejasných důvodů. Ačkoliv, můžeme předpokládat, že šlo o akci způsobenou novými regulačními pravidly.

Jihokorejská burza OKEx také delistovala soukromé kryptoměny jako Monero, DASH, Zcash, Horizen a Super Bitcoin. Burza plánuje zastavit veškeré obchodování s těmito kroptoměnami do 10. října tohoto roku. OKEx k delistování uvedla, že se jedná o „kryptoměny, které porušují předpisy a zákony vládních agentur a významných institucí po celém světě.“

Soukromé kryptoměny jsou známé tím, že mají vestavěnou funkci ochrany osobních údajů. Transakce u kryptoměny Monero jsou vždy nevysledovatelné. Regulátoři tak očekávají, že transakce budou nově schopny poskytovat informace o odesílateli a příjemci kryptoměn.

Monero a Dash mohou přežít

Vývojáři Monera a DASH se domnívají, že problém s regulací mohou vyřešit. Vývojáři tvrdí, že Monero má funkci „zobrazení klíčů,“ díky níž může majitel účtu zkontrolovat své transakce. Ačkoliv regulátoři nemají přístup k této funkci, může se jednat o začátek splnění pravidel.

Generální ředitel společnosti Dash Core Group, Ryan Taylor, tvrdí po porovnání DASHe s Bitcoinem, že jsou na 100% schopni splnit požadavky regulačních úřadů.

Závěr

Rozhodnutí regulátorů jsou stále přísnější. Pro fanoušky těchto soukromých kryptoměn to je velmi špatná zpráva. Nezbývá, než sledovat, zda tyto kryptoměny nápor regulátorů přežijí.

Co číst dále

 

2
Komentujte

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
LakatsohiLukas Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Lukas
Host
Lukas

lide, kteri obchoduji na burze jako coinbase, jsou registrovani a jejich totoznost je znama, proto je nepochopitelne, proc coinbase odstranila podporu Zcash

Lakatsohi
Host
Lakatsohi

Proc asi,proste pro sichr,protoze nechteji mit pripadne problemy.