Znáte nejvyšší investice do blockchainu v roce 2019?

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Spící bitcoinové adresy se opět probouzejí • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Kryptovelryba tvrdí, že altcoiny v dalším cyklu býčího trhu propadnou • a další články

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.  TRHY Ethereu se podařilo dosáhnout vytoužené...
Profilový obrázek
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Analytická společnost CB Insights nedávno zveřejnila zprávu o investicích do technologie blockchain za rok 2019. Představila nejvyšší investice, jenž proběhly v tomto odvětví.

Top investice do blockchainu

Navzdory poklesu investic ve čtvrtém čtvrtletí minulého roku, docházelo k uplatnění technologie blockchain hojně v podnikových aplikacích. Zpráva uvádí, že celkové kapitálové financování tohoto prostoru, což je míra nadšení investorů, se snížilo o více než 30 %. Přičemž zmínky o technologii v přepisech veřejných příjmů také poklesly.

Zpráva poukázala na to, že zatímco podnikatelé předložili nesčetné případy využití technologie blockchain, počínaje sledováním dodavatelského řetězce až po vypořádání finančních aktiv, o nejsilnější adopci se postarala samotná tvorba kryptoměn a obchodování s nimi.

Investoři

V minulém roce došlo také k 28% poklesu financování – z maxima v roce 2018 na 4,3 miliardy dolarů. Mezi první dva fundraisery v roce 2018 patřila kryptotěžařská hardwarová společnost Bitmain a burza cenných papírů Coinbase se sídlem v San Francisku, která získala 400 milionů dolarů, respektive 322 milionů dolarů.

Ve 4. čtvrtletí 2019 společnosti zvýšily investice o 785 milionů USD, což představuje pokles o 36 % oproti čtvrtému čtvrtletí dřívějšího roku. Nicméně, čtvrtletí stále překonalo Q1 a Q2 v roce 2019, přičemž zájem investorů směřoval konkrétně k podnikovým aplikacím.

Které firmy nejvíce získaly

Nejvyšší investice získala společnost Ripple ve výši 200 milionů dolarů.

Na druhém místě skončila společnost Figure Technologies, která získala 103 milionů dolarů a pokračovala tak ve vývoji své platformy založené na blockchainu, což společnosti umožňuje poskytovat úvěry na bydlení za pouhých pět minut.

Společnost Digital Asset dokázala získat 35 milionů dolarů na podporu svého jazykového modelu Digital Asset Modeling Language (DAML) pro rychlejší vypořádání finančních aktiv. Společnost PeerNova pak získala 31 milionů dolarů na rozšíření trhu a vývoj produktů.

Layer1 také údajně získal 50 milionů dolarů v posledním čtvrtletí roku 2019 pro vybudování solární a větrné elektrárny na těžbu bitcoinů v západním Texasu.

Závěr

Růst kryptoměn není zrovna nejrychlejší záležitostí. Naproti tomu uplatnění blockchainu neustále a docela rychle expanduje, což přitahuje pozornost investorů z různým oblastí. Uvidíme, co přinese rok 2020.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře