Znáte nejvyšší investice do blockchainu v roce 2019?

0
(0)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Analytická společnost CB Insights nedávno zveřejnila zprávu o investicích do technologie blockchain za rok 2019. Představila nejvyšší investice, jenž proběhly v tomto odvětví.

Top investice do blockchainu

Navzdory poklesu investic ve čtvrtém čtvrtletí minulého roku, docházelo k uplatnění technologie blockchain hojně v podnikových aplikacích. Zpráva uvádí, že celkové kapitálové financování tohoto prostoru, což je míra nadšení investorů, se snížilo o více než 30 %. Přičemž zmínky o technologii v přepisech veřejných příjmů také poklesly.

Zpráva poukázala na to, že zatímco podnikatelé předložili nesčetné případy využití technologie blockchain, počínaje sledováním dodavatelského řetězce až po vypořádání finančních aktiv, o nejsilnější adopci se postarala samotná tvorba kryptoměn a obchodování s nimi.

Investoři

V minulém roce došlo také k 28% poklesu financování – z maxima v roce 2018 na 4,3 miliardy dolarů. Mezi první dva fundraisery v roce 2018 patřila kryptotěžařská hardwarová společnost Bitmain a burza cenných papírů Coinbase se sídlem v San Francisku, která získala 400 milionů dolarů, respektive 322 milionů dolarů.

Ve 4. čtvrtletí 2019 společnosti zvýšily investice o 785 milionů USD, což představuje pokles o 36 % oproti čtvrtému čtvrtletí dřívějšího roku. Nicméně, čtvrtletí stále překonalo Q1 a Q2 v roce 2019, přičemž zájem investorů směřoval konkrétně k podnikovým aplikacím.

Které firmy nejvíce získaly

Nejvyšší investice získala společnost Ripple ve výši 200 milionů dolarů.

Na druhém místě skončila společnost Figure Technologies, která získala 103 milionů dolarů a pokračovala tak ve vývoji své platformy založené na blockchainu, což společnosti umožňuje poskytovat úvěry na bydlení za pouhých pět minut.

Společnost Digital Asset dokázala získat 35 milionů dolarů na podporu svého jazykového modelu Digital Asset Modeling Language (DAML) pro rychlejší vypořádání finančních aktiv. Společnost PeerNova pak získala 31 milionů dolarů na rozšíření trhu a vývoj produktů.

Layer1 také údajně získal 50 milionů dolarů v posledním čtvrtletí roku 2019 pro vybudování solární a větrné elektrárny na těžbu bitcoinů v západním Texasu.

Závěr

Růst kryptoměn není zrovna nejrychlejší záležitostí. Naproti tomu uplatnění blockchainu neustále a docela rychle expanduje, což přitahuje pozornost investorů z různým oblastí. Uvidíme, co přinese rok 2020.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Rob

Obávám se, že snaha o oddělení blockchain technologie od kryptoměn je lichá. Ne, že by to nešlo. Blockchain v zásadě kryptoměny ani decentralizaci nepotřebuje. Nepotřebuje ani konsensus, akorát potom je k ničemu. Nejlépe funguje svobodný blockchain s co nejvyšší mírou decentralizace. Jenže uzly je potřeba motivovat finančně. Proto je podle mě nevyhnutelnou součástí blockchainu likvidní token. Pokud ne, musíte si infrastrukturu nodů financovat sami a pravděpodobně jich moc nebude (a jde i o jejich geografické rozmístění). Potom je však asi daleko rozumnější volbou klasická centrální databáze typu MariaDB atd… Je nesrovnatelně rychlejší, nesrovnatelně jednodušší a data si firmy většinou dokáží uhlídat. Už jsou k tomu zavedené postupy. Není to prostě tak, že na kryptoměnách je právě blockchain to nejcennější. Je to přesně naopak. Nejlepší a nejcennější aplikaci technologie blockchain je právě vznik kryptoměn, které v ideálním případě umožňují programování Smart kontraktů a dapps. Já neříkám, že centralizované korporátní využití blockchainu nezvýší nějakou mírou důvěryhodnost databáze, ale toto řešení má v malých měřítkách převahu nevýhod v čele s výkonem a složitostí vývoje a údržby takového řešení. Prostě berete kanón na vrabce. Je to, jako používání Photoshopu na prohlížení obrázků. Výhodou blockchainu je totiž zabezpečení veřejné dostupných dat proti falšování. Proto je na prvním místě prosazení kryptoměny, aby měla dostatečnou likviditu a umožnila spuštění blockchainové aplikace, a až poté se dá o jejím vývoji uvažovat. Sledování výrobních procesů nebo ukládání záznamů o vzdělání jsou například perfektními kandidáty pro další využití veřejného blockchainu. Ale ten bez kryptoměny nikdy nemůže a nebude fungovat.

pietro

Skvělý komentář! 🙂

spot_img