Investice do kryptoměn se vyplatí více než investice do zlata

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Kryptoměny mají mezi tradičními investory stále špatnou pověst, zejména kvůli vysoké volatilitě a rizikovosti. Poslední průzkum pětiletých dat však dokazuje, že už i z dlouhodobějšího hlediska jsou kryptoměny lepší investicí, než zlato, což je aktivum považované za nejstabilnější a nejbezpečnější.

Analýza Huobi Global a DataLight

Podle údajů vydaných kryptoburzou Huobi ve spolupráci s firmou DataLight, společností zabývající se analýzou kryptoměn, byla většina top digitálních měn, včetně Bitcoinu, Etherea, Litecoinu a Ripple, v posledních pěti letech mnohem lepší investicí, než zlato (tweet je animovaný, můžete se podívat po rozkliknutí). Zajímavé je, že Bitcoin se ukázal být ve výsledku jako jediná z top kryptoměn horší, než zlato, i když se na posledním místě se zlatem několikrát vystřídal.

Zlato vs. krypto

Zlato v porovnání s kryptoměnami víceméně stagnuje, jeho ceny jsou poměrně stálé a bez velkých výkyvů. Pokud by se projevil stabilní růst hodnoty, mohlo by mít mnohem lepší investiční vyhlídky.

Zlato narůstá v momentě, kdy dochází k destabilizaci celkové geopolitické situace, kdy lidé v zemích s rozkolísanou nebo nejistou situací se snaží uchránit své majetky jejich převodem do něčeho stabilnějšího. Nicméně v poslední době začíná nabývat na síle trend, kdy místa zlata volí lidé v těchto zemích také kryptoměny. Důvody jsou jasné, je daleko snažší převést nebo vyvést kryptoměny z nestabilní země, než je tomu u fyzického zlata. Pokud se tento trend začne projevovat výrazněji, mohlo by zlato časem být zčásti nahrazeno investicemi do kryptoměn. Jaká část to bude, to je ale zatím nejasné.

Vliv mileniálů

Nedávná data navíc ukazují, že mileniálové, u nichž se očekává, že budou v příštích několika desetiletích vládnout finančním trhům, jsou vůči investicím do zlata poměrně pasivní a více se zajímají o kryptoměny.

Celosvětové přijetí kryptoměn stoupá

Také celosvětové přijetí kryptoměn je na vzestupu, zejména po vstupu zemí jako Venezuela a Rusko na scénu. Přidejme k tomu spuštění Facebook stablecoinu Libry a máme hned další 2 miliardy uživatelů. Takže je to jednoduchá matematika, více uživatelů znamená zvýšenou poptávku, a tím i vyšší hodnotu.

Závěr

Pokud se začnou kryptoměny používat více pro zajištění majetku pro případ ekonomických problémů a krizí, vytlačí časem minimálně z části zlato z této tradiční role.

A jak se zabezpečujete před případnými krizemi vy? Máte, nebo plánujete nějaké dlouhodobější investice v kryptoměnách nebo preferujete něco jiného? Napište nám do komentářů nebo na FB stránku pod článek.

Disclaimer: Toto není návod pro investování. Před jakýmkoliv investičním rozhodnutím si udělejte vlastní průzkum.

Co číst dál?

Binance zalistovala Dogecoin, cena ihned vyletěla o 30%

Zdroj: Cryptonewsz.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Hanz

Zlato tu je snáma několik tisíc let a prožilo tisíce krizí. Krypto je tu sotva 10 let krizi nezažilo ani jednu a lidi tu mudrcují o tom jak je to lepší v krizi oproti zlatu. A martket cap zlata je trochu někde jinke oproti kryptu. Pokud chce někdo pohnout s cenou zlata o 100 usd jakým koliv směrem musí se protočit biliony USD, pokud by do bitcoinu šel bilion tak má hodnotu 50k dolarů. Je to jako kdybych přirovnal potřebnou sílu k pohybu s malím kamínkem o proti hoře….

Z pohledu investora je teď nejlepší čas na nákup zlata a stříbra jen z těchto důvodu:

kritická rezistence prolomena
fundament ukazuje totalní dno v ceně
nulové investice do tvorby nových dolů (místo tvorby nových dolů firmy kupují konkurenci)
konec ekonomického cyklu
centralní banky přechází na rate cut a později QE
extrémní negativní kampaň vůči zlatu a ještě větší vůči stříbru.

Vaclav

Clanek je zameren na zhodnceni tve investice! A nikoli porovnani trhu vseobecne. Pokud chci zisk a chci ho rychle krypto bude dneska jednoznacne oproti zlatu jasnou volbou! Pokud chci vetsi stabilitu pujdu do zlata, protoze volatilita zlat je uplne nekde jinde nez u krypta. Coz si vpodstate neapsal. Nicmene investice do zlata se dle meho nazoru nevyplati a rozhodne, aby jsi se dopracoval ke zhodnoceni tve investice budes cekat leta. Zhodnocenim, myslim minimalne +100% zisku:

viz. odkaz : https://www.ezlato.cz/cena-zlata-za-poslednich-40-let-v-usd/cz/t-760/

Mantinel

Sam sis odpověděl zlato tu je několik tisíc let Bitcoin 10 let .Zlato má tržní cenu 8 -10 bilionu dolarů , s toho popisku usuzuji že prakticky tvrdíš že Bitcoin takovou tržní hodnou nikdy nepřekoná .Jak stál Bitcoin 4 centy a řekl si někomu že v roce 2019 bude mít Bitcoin 11 K tak by se ti taky vysmál do ksichtu a to tu je jen posraných 10 let .Lidská vlastnost je chamtivost i když máš dost chceš stále víc a to je pohon pro Bitcoin , na světě je 7 miliard lidí v roce 2050 být kolem 20 miliard lidí a Bitcoin je jen 21 milionu a největší vlastnost člověka je chamtivost a touha z bohatnout a mít se líp než ten druhý , myslím že to nebude zas tak dlouho trvat aby Bitcoin udělal ten tvůj Bilionek a víš co bude na to to nejlepší že se volatilita díky tomu úplně sníží na minimum .

Hanz

Nevěřím tomu že v roce 2050 bude bitcoin vůbec relevantní natož, že překoná 1 bilión USD jedině pokud USD projde 80% devalvací což to je dost možné.

Lidská mentalita je odlišná v době krize a době bůmu.

Když je ekonomický bům tak lidem nevadí riskovat a kupovat bitcoin nebo akcie firem co nikdy neměli zisk nebo ani nemají validní byznys plán jako je tomu teď a v roce 2000, nebo mají 4 domy a žádný příjem jako v roce 2006-2008

Během krize kdy lidé přicházejí o práci a nemají žádné úspory určitě nebudou kupovat bitcoin ani zlato, budou rádi, že si udrží střechu nad hlavou a jídlo na stole a pokud mají nějaké zlato nebo bitcoin tak to prodají což bude tlačit cenu směrem dolů a zlato toto mnohem lépe ustojí. A lidé co budou chtít ochránit svůj majetek před inflací budou více táhnout směrem ke zlatu, protože člověk co se bojí inflace 2-10% nebude riskovat koupi bitcoinu kde může přijít o 20% hodnoty během jedné hodiny nebo o 80% hodnoty během pár týdnů až měsíců.

Ano bitcoin je super spekulativní nástroj na kterém se šikovný spekulant napakuje jak směrem nahorů tak i dolů, ale obyčejný člověk co chce ochránit tu trochu majetku co má nebude používat bitcoin jako store of value.

spot_img