Nejlepší medvědí trh v historii – 5 věcí, které je třeba tento týden sledovat v BTC

4.3
(13)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Bitcoin (BTC) začíná nový týden rozhodně medvědím pohybem, který však nedokáže otřást důvěrou investorů v býčí běh. Během smíšeného víkendu se BTC/USD uzavřel nad 47 000 USD, aby o několik hodin později ztratil všechny své předchozí zisky a napadl podporu 45 000 USD.

Salvador „kupuje pokles“

Uprostřed zmatků na tradičních trzích v čele se ságou Evergrande v Číně se může stát, že tento týden nakonec nenabídne ziskové obchody. Pro populárního obchodníka Pentoshiho je nyní čas udělat si inventuru a počkat, až se situace vyřeší.

Cena 44 000 USD představuje zeď podpory, kterou se nyní Bitcoin zřejmě chystá znovu otestovat. Hlubší ponor by ještě mohl přinést 41 000 USD nebo 38 000 USD, přičemž druhá jmenovaná hodnota tvoří klíčovou úroveň Fibonacciho retracementu.

Celkově však nálada zůstává pevně nakloněna návratu růstu na trzích kryptoměn do 4. čtvrtletí. Mezi těmi, kdo „nakupují pokles“, je i vláda Salvadoru, která v pondělí potvrdila, že nakoupila dalších 150 BTC na celkových 700 BTC v držení.

BTC/USD 1denní svíčka graf (Bitstamp) | Zdroj: TradingView

Bitcoin se drží „jako absolutní šampion“

Venku panuje náročné prostředí a když se to vezme kolem a kolem, Bitcoin si vede mnohem lépe, než se očekávalo, tvrdí analytici.

Ať už jde o akcie nebo zlato, obrázek je tento týden rozhodně méně růžový. Například index S&P 500 je na nejlepší cestě uzavřít poprvé od června pod svým 50denním klouzavým průměrem. Zlato míří ke svým minimům z dubna, zatímco vůči indexu Nasdaq 100, jak poznamenává veterán Peter Brandt, je drahý kov téměř na minimech z doby před 20 lety.

 

Síla amerického dolaru je jasně patrná, přičemž měnový index amerického dolaru (DXY) se blíží 94, což je pro Bitcoin klasický protivítr. Pokud se tento stav začne měnit, je tedy zjevně na místě impuls pro mnohem silnější výkonnost BTC.

Měnový index amerického dolaru 1denní graf svíčky | Zdroj: TradingView

Bitcoin připravuje prvních 5. zvýšení obtížnosti v řadě

Základy bitcoinu nikdy nevypadaly lépe, možná je to klišé, ale tento týden čísla mluví sama za sebe. Obtížnost i hashrate tvrdošíjně odmítají klesající trend, což naznačuje, že základní přesvědčení těžařů zůstává neochvějně býčí.

Těžební obtížnost, která již několik měsíců zmírňuje dopad květnové čínské těžební rutiny, má nyní v úterý zaznamenat pátý nárůst v řadě.

Jedná se o vzácnou událost – naposledy tato obtížnost rostla pětkrát za sebou od konce roku 2019, než náladu zkalil březnový propad na křížovém trhu v roce 2020. Ani následný býčí trh a běh na historická maxima 64 500 USD nedokázal tento úspěch zopakovat.

Pro ty, kteří věří, že cenová akce musí následovat síťové fundamenty, se tak výhled zdá být býčí než kdy jindy. Odhady nadále ukazují 140 EH/s pro síť, což odpovídá jen 17 % pod historickými maximy.

Bitcoin hash rate 7denní průměrný graf | Zdroj: Blockchain

Bitcoin je pořád nahoře

Realizovaná kapitalizace bitcoinu je nyní vyšší než historické maximum spotové ceny z roku 2017, které činí 21 000 USD. Jeho 200týdenní klouzavý průměr (WMA), který je běžně považován za definitivní cenové dno a úroveň, kterou BTC/USD nikdy neporušil, se nyní nachází na úrovni 15 600 USD.

Bitcoin 200WMA vs. realizovaný cap vs. BTC/USD graf | Zdroj: PlanB/Twitter

Vztah mezi realizovanou kapitalizací a 200WMA je užitečným měřítkem potenciálu růstu trhu. Předchozí vrcholy cenového cyklu, zejména na konci roku 2013 a v roce 2017, byly doprovázeny velkým rozdílem mezi oběma metrikami. Tentokrát je však opak pravdou – a šance na to, že Bitcoin bude solidní „buy“, jsou vyšší.

Odhady hovoří o šestimístné ceně BTC do konce roku. Odrazovým můstkem by mělo být 4. čtvrtletí, přičemž říjen by měl tvořit pevný základ s minimálním měsíčním uzavřením na úrovni 63 000 USD. Zářijový „nejhorší scénář“ mezitím činí 43 000 USD pro měsíční uzávěrku.

Nejlepší medvědí trh v historii

Jedná se o klasické nastavení, které historicky vylučovalo významnější období býčí cenové akce, Bitcoin je relativně blízko historických maxim, ale nikdo o něj nemá zájem. Přestože se BTC/USD obchoduje na úrovni blízké 50 000 USD, je tento měsíc tématem, které je na jazyku stále méně lidí.

Jak však naznačuje analytik William Clemente, takové podmínky jsou ideální pro to, aby cenová akce BTC přinesla překvapivý otřes.

Nálada investorů je v současné době také v ideálním rozpoložení, přičemž Crypto Fear & Greed Index je v „neutrálním“ teritoriu, zatímco Bitcoin krouží kolem poslední rezistence před 50 000 USD.

Crypto Fear & Greed Index ke dni 19. září | Zdroj: Alternative.me

NEZAPOMEŇTE SE PŘIDAT TAKÉ NA NÁŠ DISCORD SERVER.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 13

Buď první kdo článek ohodnotí

11 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
11 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Petr 2
Hodnocení článku :
     

Jak však naznačuje analytik William Clemente, takové podmínky jsou ideální pro to, aby cenová akce BTC přinesla překvapivý otřes.

A o tom je burza , trh vždy udělá opak toho co si hejlove přejí.

marek

Tak to doufám.. momentálně všichni hejlové čekají propad 😉

Petr 2

Ty čekáš na 100k jakožto moon investor . Ja na 31300 a 22300 . V záloze mam i 12300 a dokonce i 4860. Plus Dot, eth pod 1000, ada , a shibu . 🤣
A když nekoupím tak budu alespoň v klidu spát a netřepat se jako zulc a budit se v noci jestli náhodou z mé investice nezůstalo hooofno.🤣🤣🤣
Ale k tomu je třeba zkušeností dojít .hodně štěstí

Fantom

Nene hejlové nakoupili na 60-65k. Nebo myslíš že tam nakupovaly banky?

Petr 2

To tady nevysvětlíš

Jan
Hodnocení článku :
     

Děkuji, Děkuji, Děkuji, Děkuji, Děkuji. Konečně svěží pohled na problematiku, který je rozebrán z mnoha úhlů pohledu. Top článek.

Fantom

Odrazovým můstkem by mělo být 4. čtvrtletí, přičemž říjen by měl tvořit pevný základ s minimálním měsíčním uzavřením na úrovni 63 000 USD. Zářijový „nejhorší scénář“ mezitím činí 43 000 USD pro měsíční uzávěrku.“ Tak to jsem opravdu zvědav, jak z reálných 43k na konci září bude alespoň 63k na konci října. Podle mne jde jen o zoufalou snahu nalákat co nejvíce lidí na současnou cenu. Do toho PlanB tvrdí ze cca 120k na konci roku je „nejhorší scénář“. Pokud to mezitím změnil, tak mne prosím opravte. Kryptotrh neustále chladne a cena směřuje nezadržitelně dolů.

Vojtech

To on chladne, pravda. Na druhou stranu, když bude vůle ho zas přihřát, umím si představit, že to půjde udělat dost rychle – byť asi ne na dlouho a byl by z toho nejspíš jen last shot up. Však vzpomeň na červencovou Bword konferenci a tu „zvláštní“ souhru bullish zpráv těsně kolem data jejího konaní!

Já jsem aktuálně sice full in busd, ale hodlám se zařídit podobně jako při tom květnovém propadu. Tj., za menší část zase nakoupit – pokud tedy uzavřeme týden nad ema21w. Historicky totiž vždy až ten druhý ponor pod ní následoval bear market. První máme již za sebou. A je slušná šance, že tento týden nastane ten druhý. Pokud však ne, tak opět za cca 20-25% nakoupím. Posledně mi tahle taktika hezky vyšla – nákup na 32.35 a prodej na 49.96🙂 Což jistě neznamená, že to znovu zaručeně vyjde😀 Ale nechci se pak koukat na ten případný last shot up a hryzat si přitom nervozitou a vztekem nehty. Takto když sletíme dolů, řeknu si ufff, 75 nebo 80% mi ještě zbývá na nákup a těch 20-25% pošlu na trezor. A když půjdeme ještě jednou up, budu se zas pašákovat jako posledně😀 Každopádně hádám, že kolem 80k bych prodával. Double je vždycky fajn😉

Fantom

To je dobrá strategie, jak jsem psal už jinde očekávám že „dolů půjdeme po schodech“ 2-3 dolů a vždy 1-2 zase nahoru. Zatím to tak i vychází a nezdá se že by byl zájem krypto zaříznout totálně. Menší nákup při hlubším propadu a následný odprodej se zdá ideální metoda.

Vojtech

Díky🙂 Každopádně jsem zvědav, jak btc zakončí tento týden. Zatím mám nákupy nastavené v pásmu 31.15 až 16.69k full. Nechám to tak jistě i nadále, jen po týdenní close příp. závažím, zda cca těch 20% z řečených hladin vytáhnu na nákup někde těsně nad tou ema21w nebo ne. Zatím jsme jí hezký projeli, ale týden sotva začal, v neděli můžeme být zrovna tak dobře někde na 30k jako testovat znovu 50ku – však zítra kolem 21hod budeme zase o kus moudřejší…

David

Trh čeká na výsledek trhu v Číně a změnu procent v USA 💪,až potom závaží růst či pád crypta ,ale momentálně odolává víc než klasické trhy

Reklama: