[Odpolední zprávy] • Obtížnost těžby BTC dále klesá, Čína začíná mít problémy s těžbou • a další články

0
BTC
Zdroj: Pixabay.com

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Od minulého týdne, kdy se BTC neúspěšně pokusil překonat hranici 33 000 USD, se jeho cena pohybuje se značnými překážkami. Klesl dokonce na nejnižší cenový bod za poslední více než tři týdny, na úroveň kolem 31 000 USD.

BTC dosáhl intradenního maxima na úrovni 32 400 USD, které však nemělo dlouhého trvání a opět došlo k rychlému pádu. V důsledku toho došlo k dalšímu poklesu na úroveň kolem 31 000 USD a aktivum ve skutečnosti uzavřelo na nejnižší pozici roku 2021 na úrovni přibližně 31 500 USD.

Po včerejších krátkých zotavovacích seancích ztratilo Ethereum další 4 % hodnoty a v současné době se nachází pod hranicí 1 900 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – týdenní close pod MA 50, významný signál?

Kryptoměny

Denní objem Dogecoinu se během 2. čtvrtletí vyšplhal na téměř 1 miliardu USD

Objem obchodů s meme kryptoměnou Dogecoin se během druhého čtvrtletí roku 2021 zvýšil více než 13krát a denně dosáhl téměř 1 miliardy USD.

Podle údajů, které shromáždila společnost Coinbase a o kterých informoval server Business Insider, se objemy obchodů s Dogecoin mezi dubnem a červnem vyšplhaly o 1 250 %, přičemž během čtvrtletí denní obchod DOGE byl v hodnotě 995 milionů USD.

Pro srovnání, průměrný denní objem Dogecoinu za první čtvrtletí činil 74 milionů USD. [2a]

Obtížnost těžby BTC dále klesá, Čína začíná mít problémy s těžbou

Obtížnost těžby BTC podle údajů BTC.com v poslední čtrnáctidenní úpravě klesla o dalších 4,81 %, čímž se dostala na nejnižší hodnotu od ledna loňského roku.

Pokles představuje čtvrtý po sobě jdoucí pokles obtížnosti přední světové kryptoměny a nejdelší propad v její historii. Poté, co v polovině května dosáhla historického maxima 25 bilionů bodů, klesla po čínském zásahu proti těžbě na 13,7 bilionu bodů.

Navzdory odlivu těžařů z Číny se tato země stále podílí na celkové hashrate Bitcoinu více než 46 %, jak vyplývá z údajů Centra pro alternativní finance Cambridgeské univerzity. Ačkoli se jedná o významný podíl, oproti dubnovým maximům klesl o 20 %. [2b]

Banky, burzy, firmy

Binance spálila BNB v hodnotě téměř 400 milionů dolarů, cenu to nezměnilo

Jednou z nejočekávanějších událostí v komunitě Binance je čtvrtletní pálení BNB. Tentokrát ho společnost spálila v hodnotě téměř 400 milionů dolarů.

Binance, přední světová burza podle objemu obchodů, dokončila 16. čtvrtletní spalování BNB. Podle společnosti bylo v celé věci spáleno cca 1 296 728 BNB v celkové hodnotě přibližně 393 673 653 USD.

Naposledy, v dubnu, Binance spálila méně BNB, ale jejich kumulativní hodnota v USD byla vyšší – přibližně 600 milionů USD. Za zmínku také stojí, že již není možné zpětně analyzovat spálení a zjistit zisk společnosti, protože Binance přešla na nové schéma spalování. [3a]

SushiSwap navrhuje správu dluhu a dluhopisů Smaug Treasury Management

Decentralizovaná burza (DEX) SushiSwap zvažuje nápady, jak získat prostředky do protokolární pokladny, aniž by to mělo negativní dopad na její komunitu.

V návrhu správy z 18. července navrhl partner Cinneamhain Ventures Adam Cochran navázat spolupráci s dalšími protokoly DeFi, jako jsou UMA a Yearn, a vybudovat na ekosystému Sushi protokol pro správu dluhové pokladny.

Poznamenal, že SushiSwap by tak získal způsob, jak získávat finanční prostředky z uzamčených pokladničních aktiv, které by mohl v případě potřeby odkoupit. Pak má způsob, jak získat příjmy z jiných protokolů, které potřebují rozmanitější pokladnu. [3b]

CBDC, Regulace

Malajsijská policie potlačuje nelegální těžbu bitcoinů

Ve videu, které se již stalo virálním, malajsijská policie (obsluhující parní válec) srovnala se zemí 1069 strojů na těžbu kryptoměn, které fungovaly na kradenou elektřinu, uvedla místní média Dayak Daily.

Policie ve městě Miri na severozápadním pobřeží ostrova Borneo během šesti razií, které se uskutečnily od února do dubna letošního roku, zabavila stroje na těžbu BTC. Jejich hodnota činila asi 5,3 milionu MYR, tedy asi 1,26 milionu USD.

Během razií bylo zatčeno osm osob a ve všech dotčených prostorách bylo zjištěno, že k těžbě kryptoměn byla využita ukradená energii od místního poskytovatele elektrické energie Sarawak Energy Berhad, což vedlo ke ztrátě 8,4 milionu MYR, tj. 1,99 milionu USD, pro energetickou společnost, jak uvedl policejní náčelník okresu Mini ACP Hakemal Hawari a o čemž informovala místní média. [4a]

SEC a Ripple přesunuly výpověď Hinmana ohledně Etherea a XRP na 27. července

Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) a společnost Ripple Labs se dohodly na přeložení výpovědi Williama Hinmana, bývalého vedoucího oddělení SEC pro korporátní finance, na 27. července.

Minulý týden rozhodla americká magistrátní soudkyně Sarah Netburnová o povolení Hinmanovy výpovědi s odkladem, aby se SEC a Ripple mohly dohodnout na rozsahu výpovědi vzhledem k otázkám ochrany osobních údajů. Hinmanova výpověď byla původně naplánována na 19. července.

„Strany dosáhly značného pokroku při zužování a řešení otázek týkajících se výsad a v příštích dnech plánují další jednání, aby dále zúžily a vyřešily otázky týkající se výpovědi pana Hinmana, aniž by se některá ze stran vzdala svých práv,“

napsali obhájci společnosti Ripple v dopise adresovaném společnosti Netburn, dne 16. července. [4b]

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře