19.09.21 Technická analýza ETH/USD – trh skomírá, objemy podprůměrné

3.7
(3)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes tři roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Momentálně se však maximálně věnuji měnové politice. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.

V sobotu jsme se zaměřili na Litecoin, nyní se podíváme na Ethereum (ETH). Ethereum bylo po celý bull run nesmírně silné a byl to takový altcoinový maskot celého tohoto cyklu. Objemy byly famózní, cena jela nahoru jako parní válec. Jako by žádné překážky vůbec neexistovaly. Teď je ovšem situace jiná. Trh je na první pohled slabší, není taková urputnost a iniciativa jako na přelomu 2020/2021. Objemy skomírají.

Aktuální situace na 1D ETH/USD

Ethereum od konce července až do počátku září mělo hodně solidní rally. Během té krátké doby se mince zhodnotila o více jak 130 %. Především se kurz dostal hodně vysoko, neboť došlo k prolomení Fibonacciho úrovně 78,6 %. Tudíž i tzv. Golden Ratio bylo proraženo a nechybělo mnoho na dosažení all time high. Bohužel ETH o celkovém vývoji nerozhoduje, takže přišlo selhání.

ETH

Celé tohle rally mělo ale jeden velký problém, který spočíval v objemech. Vskutku celý trh tímto znatelně trpěl. Ale ne všude – byly altcoiny, kde objemy byly dostačující. Což ovšem není případ ETH. Bohužel ke konci srpna se situace začala zhoršovat a cena postupovala vpřed v doprovodu velmi slabého nákupního tlaku. To je samo o sobě špatný signál.

Cena sice prorazila S/R level 3 856 USD, ale pak přišlo selhání a propad téměř k S/R hladiny 2 891 USD. Ztráta činila více jak 25 %. Prodejní tlak nebyl sice výjimečný, ale zcela zastínil nákupní z předešlých dní. Od té doby cena horkotěžko postupuje zase nahoru, ale momentum je slabé. Price Action vážně nikoho neohromí.

Objemy jsou pořád podprůměrné. Kurz ETH krátce prorazil S/R level 3 516 USD, ale dlouho zde nepobyl. Z objemového profilu je jaksi zřejmé, že se toho během letních prázdnin dost nakoupilo, ale to nestačí. Je třeba, aby se situace zlepšila – stabilní růst nákupního tlaku a solidní Price Action. Bez toho nemůžeme na nové all time high.

Indikátory

Dle indikátoru RSI je momentum tuze slabé, ale pozitivní je, že se držíme nad 40 body. Tudíž to ani náhodou není žádná velká tragédie. Třeba se dynamicky situace zlepší. Na základě MACD negativní momentum výrazně zesláblo. Nelíbí se mi ovšem, že cena fakticky pořád postupuje nahoru, ale ještě nedošlo k bullish crossu. Nepřímá úměra neavizuje nic dobrého.

Závěrem

Ethereum je aktuálně hodně slabým trhem. Objemy jsou opravdu mizerné, z čehož lze vyvodit, že se větší část tržních účastníků drží od trhu dále. Není ani divu, jak jsem říkal v dnešní video analýze, v týdnu bude mít FOMC schůzi. Vysoká volatilita se očekává. Uvidíme, zda se v týdnu na trh kapitál zase vrátí.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací text, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: