18.09.21 Technická analýza LTC/USD – jak je na tom Litecoin po pump & dump?

5
(1)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes tři roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Momentálně se však maximálně věnuji měnové politice. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.

Pátek jsme věnovali altcoinovému indexu a nyní se podíváme na konkrétní altcoin – Litecoin (LTC). Litecoin jsem vybral schválně, neboť na něj již nějakou dobu analýza nebyla a především v týdnu došlo k té pump & dump akci. Už jsem to zmiňoval v analýze na Bitcoin, kde jsem psal, že mi tohle Price Action ihned připomnělo rok 2018.

Walmart a Litecoin

Tehdy bylo vcelku časté, že se objevila i sebevíc nesmyslná zpráva a s cenou to výrazně pohnulo. Aktuálně se na sociálních sítích objevila novinka, že Walmart má spolupracovat s Litecoinem. Už jen z podstaty věci je divné, že by obchodní řetězec měl spolupracovat s mincí, ale mohlo se taky jednat o nešťastnou formulaci. Většina si pod tím jistě představila, že Walmart bude přijímat Litecoin jako platidlo.

Nakonec se ale rychle ukázalo, že je to nesmysl. Přesto to spousta velkých portálů ihned nekriticky převzala jako fakt. Proto si toho taky zaměstnanci Walmartu hodně rychle všimli a okamžitě zprávu negovali. Což mělo za následek, že během několika minut cena vrátila zase zpátky tam, kde byla před pumpou.

Aktuální situace na 1D LTC/USD

Litecoin se stále drží ve vymezené obchodní oblasti, kde se tvoří jedna velká tržní rovnováha. Když budeme vycházet z objemového profilu, je obzvlášť zřejmé, že se jedná o silnou rovnováhu. Co se týče toho samotného pump & dump, cena tehdy vystřelila asi o 30 % až na 236 USD. Seběhlo se to velmi rychle, vše asi během necelé hodiny.

LTC

Jakmile k takovému cenovému vývoji na trhu dochází, je lepší se toho neúčastnit. Jelikož jsou tyhle pohyby hlavně o emocích, je vysoká pravděpodobnost, že se spálíte. Respektive v tomto konkrétním případě byste se spálili na 100 %. Málokdo je natolik prozíravý, že dokázal vše na vrcholu prodat.

Kurz se každopádně vrátil zpátky do naší rovnováhy. A to v doprovodu markantních objemů. Samotná podoba denní svíce z 13. září je samozřejmě jeden velký hnus. Jednoznačné zamítnutí. Vlastně je úspěch, že cena LTC nepokračovala v dalším poklesu. Naštěstí Bitcoin zůstal stabilní, takže Litecoin nečelil dalšímu prodejnímu tlaku.

Od té doby jsme se však nikam vůbec neposunuli. Litecoin se téměř vůbec nikam nedostal, dokonce i v kontrastu s jinými altcoiny. Objemy jsou též velmi slabé. Pouze došlo k otestování horní hranice obchodního pásma a 200denního klouzavého průměru.

Indikátory

Denní RSI se drží dost při zemi, za poslední cca dva týdny jsme se nikam neposunuli. Pozitivní však je, že se hodnoty zdržují nad 40 body. Na MACD převládá negativní momentum, ale není kdovíjak silné.

Závěrem

Na mě Litecoin působí hrozně neutrálně. Po tom pump & dump nedošlo k žádnému zajímavému vývoji a vlastně tu nemáme nic, čeho by se dalo chytnout. Víme pouze, že se kurz vyvíjí v rámci tržní rovnováhy. Jakmile tedy dojde k průrazu nahoru, či dolů, bude to mít zásadní vliv na budoucí kurzový vývoj.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací text, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

4 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: