17.09.21 Technická analýza Altcoin Index a Shitcoin Index – příští týden konečně volatilita?

5
(1)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes tři roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Momentálně se však maximálně věnuji měnové politice. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.

Ve včerejším streamu jsme stihli téměř všechno, až na Altcoin Index a Shitcoin Index. Tudíž dnešní analýzu budeme věnovat právě těmto indexům. Jak jsem včera říkal, vývoj na altcoinech je velmi nesourodý. Některé alty a shitcoiny pumpují, jiné se drží zkrátka. V obecné rovině se dá říct, že do velké míry pouze kopírují Bitcoin.

Aktuální situace na 1D Altcoin Index

Za celý týden Altcoin Index postoupil vážně jenom mírně. Trh dokázal využít support 4 700 bodů jako dostatečně silný support, ale již příliš nezafungoval jako trampolína, která by kurz odpálila. Kurz tak sice postupně roste, ale extrémně pomalu a celá ta struktura růstu nevypadá zrovna blaženě.

altcoin index

Tím chci říct, že to celé vypadá jako obyčejný retracement. Což se přirozeně může dynamicky změnit, když Bitcoin dokáže postoupit do vyšších cenových úrovní. Altcoin Index je nyní na půli cesty k S/R hladině 5 700 bodů. Tudíž zde logicky bude důležité, jak trh zareaguje.

Co se týká objemů, ty jsou pořád docela velké. Nijak zvlášť nevybočují z toho standardu posledních týdnů. Tedy s tím rozdílem, že sell volume tentokrát převyšuje bull volume.

Indikátory

Vývoj křivky na indikátoru RSI akorát potvrzuje moji předešlou myšlenku, že celý ten růst je takový nemastný neslaný. Pozitivní setrvačnost vážně není silná a ani stabilní. Dle MACD ta negativní postupně slabé, ale od bullish crossu je zatím daleko.

Aktuální situace na 1D Shitcoin Index

Shitcoin Index je na tom o něco málo hůře, protože se kurz prakticky vůbec ještě neodpoutal od blízkého supportu. Těch předešlých pár dní sice růstových bylo, ale o nic velkého se nejednalo. Z indexu je holt znát, že se vyčkává, co udělá Bitcoin.

shitcoin index

Pokud se každopádně Shitcoin Index bude škrábat nahoru, tak pouze platí, že S/R level 8 400 bodů je dost tvrdý oříšek. Je zde totiž silná konfluence v podobě Golden Ratio na Fibonacciho posloupnosti a High Volume Node na objemovém profilu. Respektive je nutno prolomit tuto úroveň, aby cena mohla pokračovat do vyšších cenových hladin.

Co se týká objemů, ty se pořád drží velmi při zemi. Pouze objemy z toho posledního výplachu jaksi vybočují z řady. Ostatní dny je to takový ten letní standard, ale už bez toho léta.

Indikátory

RSI akorát potvrzuje má slova, že ten cenový růst není nijak přesvědčivý. Pozitivní momentum je hodně slabé. Na MACD je stejná situace jako na předešlém indexu.

Závěrem

Víc k Shitcoin Index a Altcoin Index nemám, protože se toho příliš za ten poslední týden nestalo. Z trhu je jednoduše znát, že čeká na Bitcoin a proto je ta aktivita na ostatních mincích spíše slabá. Samozřejmě jsou výjimky jako je například Solana nebo třeba Cosmos. Jak jsem ale ve čtvrtek upozorňoval, ve středu bude mít schůzi Federální výbor pro volný trh. Tudíž během příštího týdne očekávám volatilitu.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

3 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: