Dalio: Pokud Bitcoin uspěje, vlády se ho pokusí zabít

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Americký miliardář, investor a zakladatel hedgeových fondů Ray Dalio v nedávném rozhovoru pro zpravodajský portál CNBC prohlásil, že pokud se Bitcoin stane úspěchem, globální regulační orgány a vlády se jej nakonec pokusí zabít. Co dalšího v rozhovoru prohlásil?

Dalio: Vlády vs. kryptoměny

Miliardář a zakladatel společnosti Bridgewater, Ray Dalio, v nedávném rozhovoru pro CNBC přiznal, že přidělil určité množství svého portfolia Bitcoinu. Navzdory nákupu BTC však miliardář stále pochybuje o budoucím úspěchu kvůli regulačním orgánům a vládám.

„Pokud bude mainstream kryptoměn nadále pokračovat a digitální aktivum uspěje, regulátoři a vlády se tento pokrok pokusí zabít.“

V rozhovoru také dodal, že globální regulátoři nakonec zvítězí, protože mají způsoby, jak tyto projekty „zabít“. V této situaci by nepomohla ani decentralizovaná povaha kryptoměn.

Dalio uvádí, že Čína nastínila svůj zákaz kryptoměn a Indie je ve svém přístupu ke kryptoměnám stále nerozhodná. Spojené státy americké zároveň zvažují, jak implementovat regulace kolem bitcoinu a jak zvýšit kontrolu nad celým kryptoměnovým průmyslem.

Ray Dalio se v rozhovoru věnoval také tématu adopce bitcoinu v Salvadoru, který přijal nejdůležitější kryptoměnu světa, jaké zákonné platidlo. Dle jeho slov tento historický milník nestačí k potvrzení statusu BTC.

Americký miliardář došel k závěru, že investoři by si měli zodpovědět, zda v době velké ekonomické nejistoty a hrozby vysoké inflace mají dostatečnou diverzifikaci svého portfolia. Ať už se jedná o drahé kovy, jiný majetek či kryptoměny.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 48 715 USD dle KMC.

Závěr

Adopce kryptoměn nadále roste, regulace se tak ze stran vlád a regulačních orgánů budou zpřísňovat. Můžeme jen doufat, že regulace povede tím správným směrem. Co si o tom myslíte vy? Celý rozhovor s miliardářem a zakladatelem společnosti Bridgewater si můžete přečíst pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Neváhejte se přidat také na náš oficiální discord server ZDE.

Zdroje:

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

3 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: