Čína chce, aby američtí politici „přestali dělat problémy“ digitálním juanům

0
(0)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Mezi zákonodárci Spojených států a čínskými představiteli to drhne a vzniká tak horko ještě před zapálením olympijského ohně na zimních hrách v Pekingu v roce 2022.

Čína reaguje na kritiku CBDC

Čínské ministerstvo zahraničí reagovalo na tvrzení amerických senátorů ohledně funkce digitálního jüanu jako nástroje pro sledování během zimních her v Pekingu v roce 2022.

Během úterního tiskového briefingu reagoval mluvčí čínského ministerstva zahraničí Zhao Lijian na varovný dopis amerických senátorů. Dopis se týkal používání digitálního jüanu na olympijských hrách v příštím roce a byl adresován americkému olympijskému a paralympijskému výboru. Američtí politici mají strach z čínské digitální měny centrální banky (CBDC) z důvodu rozsáhlých možností sledování.

Lijian vyzval americké politiky, aby „dodržovali ducha stanoveného v olympijské chartě.“ Navíc je vyzval, aby „přestali dělat sport politickou záležitostí a přestali dělat problémy s digitální měnou v Číně.“

Špehování lidí

Zatímco některé americké politické špičky otevřeně hovoří o digitálních juanech jako o měně, která čínské vládě poslouží k otevření nebývalých možností špehování, Čína to odmítá. Lijian k tomu poznamenal, že nedávné akce odhalily nevědomost amerických zákonodárců, kterým navrhuje, aby si „zjistili, co digitální měna ve skutečnosti je.“

Autory dopisu jsou senátoři Marsha Blackburn, Roger Wicker a Cynthia Lummis. Poslední jmenovaná dříve prozradila, že hodluje Bitcoin. Účelem bylo zabránit americkým sportovcům na nadcházejících olympijských hrách používat nebo přijímat čínskou digitální měnu. Politici zůrazňují obvinění, že digitální jüan lze sledovat Čínskou lidovou bankou.

Senátoři tvrdili, že čínská komunistická strana může použít digitální měnu k průzkumu hostujících sportovců po jejich návratu do Spojených států. Digitální juany podle nich umožňují Číně „znát přesné podrobnosti o tom, co a kde kdo koupil.“

Závěr

Čína považuje zimní olympijské hry v Pekingu, plánované na příští rok, za první test digitální měny čínské centrální banky ze strany zahraničních uživatelů. Dopis amerických senátorů na to reagoval varováním adresovaným předsedkyni představenstva amerického olympijského a paralympijského výboru Susanne Lyonsové. Čína nyní žádá USA, aby nedělali problémy…

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Lada Vondra

Technologický pokrok nelze zastavit a zavedení digitální měny má z hlediska ekonomiky jednoznačně pozitivní přínos. Spojené státy vlastně nemají žádnou možnost ovlivnit používání digitálního jüanu na OH v Pekingu, což američtí politici samozřejmě vědí, ale jak je u nich zvykem, snaží se alespoň o dehonestaci čínského technologického úspěchu.

spot_img