Tvůrce Litecoinu rýsuje paralely mezi mánií NFT z roku 2021 a mánií ICO z roku 2017

4
(3)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Tvůrce Litecoinu Charlie Lee kritizuje odvětví NFT. Hovoří o příznacích mánie podobné těm, jaké kryptosvět zažil v roce 2017 a dokonce i v roce 2013.

Kritika NFT

Zhruba před měsícem jsme vás informovali, že podle únorové zprávy Blockchain Development Trends od společnosti Outlier Ventures vývojáři upouštějí od “Ethereum killers” a soustředí se na DeFi či NFT. To byly zatím hlavní trháky sezóny od kterých si mnozí slibovali funkci katalyzátorů bull marketu, než přišly instituce a změnily hru.

Zakladatel Litecoinu Charlie Lee je přesvědčen, že pokračující prudký nárůst popularity NFT  (Non-fungible tokens; nezaměnitelné tokeny) má mnoho společného s mánií počáteční nabídky mincí (ICO) v roce 2017. Nastínil přitom hned několik paralel mezi oběma odvětvími kryptosektoru.

Paralely

Lee poznamenal, že NFT, ICO a altcoiny z roku 2013 jsou spojeny s obrovským humbukem a strachem z ušlé příležitosti (FOMO). Poukazuje na to, že jen málo lidí vybere správné kousky a ještě méně dokáže ty správné udržet, zatímco většina lidí je mít nebude.

Zakladatel Litecoinu však našel také velkou podobnost, pokud jde o adopci. Všechny uvedené fenomény totiž přinášejí nebo dříve přinášely „tuny nových lidí do krypta.“

Záplava “umělců”

„Kvůli téměř nulovým nákladům na vytvoření dalšího NFT bude trh nakonec zaplaven NFT od umělců, kteří se budou snažit na tomto šílenství vydělat,” předpovídá Lee a dodává: Nabídka přemůže poptávku a ceny se nakonec propadnou.“

Zakladatel Litecoinu není v této teorii sám. Michael Goldstein, prezident institutu Satoshi Nakamoto, také v pondělí tweetoval, že „NFT jsou ICO roku 2021.“ Andrew Kang, kryptoměnový investor a spoluzakladatel Mechanism Capital, pak rovněž naznačil, že celebrity mohou zruinovat své fanoušky.

Závěr

I přes kritiku Non-fungible tokens Charlie Lee v podstatě připouští, že NFT mohou akcelerovat všeobecné přijetí kryptoměn. Rovněž nepřímo uvádí, že mezi záplavou tokenů mohou být i takové, které si hodnotu uchovají a vlastníky nezruinují. Na druhou stranu však především varuje, že většina lidí příjde o peníze, jako k tomu zřejmě došlo v předchozích krypto mániích, vč. ICO boomu.

Zakladatel Litecoinu lokalizoval možnou příčinu, která leckoho přivedla k bitcoinovému maximalismu. Hledání růže mezi smrští nových tokenů může být ještě bolestivější, než hledání jehel v kupce sena.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
kunděj

NFT to je jeste vetsi hovadina bez byly ICOs.

E15

Hezký, že řeší nějaký přiblblý NFT, ale kdyby radši řešil LTC. My příležitostní hodleři LTC začínáme být poněkud nevrlí :-DDD.

spot_img