Outlier Ventures: Vývojáři upouštějí od “Ethereum killers” a soustředí se na DeFi či NFT

4.8
(5)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Zabijáci Etherea se postupně odmlčeli a nyní se pozornost vývojářů přesouvá hlavně na DeFi. Zpráva společnosti Outlier Ventures dále poukazuje na stále rostoucí počet a aktivitu nových decentralizovaných finančních protokolů.

Zpráva Outlier Ventures o současných trendech v blockchainu

Únorová zpráva Blockchain Development Trends od společnosti Outlier Ventures zaměřená na rizikový kapitál naznačuje, že se vývojáři odklánějí od Ethereum “zabijáků” (rivalů). Za posledních dvanáct měsíců zůstává Ethereum nejaktivněji vyvíjeným blockchainovým protokolem.

Podle zprávy následují Cardano a Bitcoin, zatímco plány dalších staršch platforem, které si kladly za cíl s Ethereem soupeřit, postupně vyšuměly. Outlier Ventures uvádí:

„Zabijáci etherea Tron, EOS, Komodo a Qtum zaznamenávají pokles základních vývojových metrik.”

Příchod nových platformem

Ukazuje se, že starší “tradiční” konkurenti Etherea ustupují spíše do ústraní s upadajícím core vývojem. Některé nové platformy, jako je Polkadot, Cosmos a Avalanche, naopak zaznamenávají nárůst aktivity vývojářů. Kromě toho zpráva zmiňuje mohutný nástup DeFi sektoru, který se těší všobecné pozornosti a vzniká zde mnoho inovativních projektů.

DeFi zažívá masivní hype

O nárůstu atraktivity DeFi sekoru svědčí již zběžný pohled na trh a mohutný růst ceny mnoha protokolu decentralizovaných financí. Ve zprávě společnosti Outlier Ventures se uvádí, že platformy DeFi založené na Ethereu zaznamenaly v roce 2020 nárůst vývojářské aktivity, přičemž největší aktivita byla vidět u projektů Aave a Balancer.

Kromě těchto dvou byly velmi aktivní také další protokoly. Jmenovitě jde o Maker, Gnosis, Synthetix, ale i Band Protocol či Augur. …A nejméně dva další:

„SushiSwap a Yearn Finance, které byly spuštěny v roce 2020, rychle rostly směrem k úrovním vývojové aktivity a velikosti většiny ostatních DeFi protokolů.”

Ktromě DeFi pak zpráva hovoří o rozvoji NFT a zmiňuje Metaverse projekty, jako jsou virtuální světy, sběratelské předměty, hry a krypto umění…

Závěr

Pro generování dat výzkumníci z Outlier Ventures analyzovali Github, což je místo, kde vývojáři odesílají aktualizace, vylepšení a návrhy kódu. Ethereum stále zůstává nejaktivněji vyvíjeným projektem. Těší se o 14 % větší aktivitě vývojářů, než má jeho nejbližší “rival” Cardano a téměř dvojnásobné oproti Bitcoinu.

Další zajímavostí pak je, že Decentraland (95. místo dle tržní kapitalizace) měl vývojovou aktivitu na podobné úrovni, jaká je k vidění u některých hlavních blockchainových technologií, jako jsou Stellar a Algorand, a vyšší než u mnoha nejpopulárnějších DeFi  protokolů, jako jsou Uniswap a Compound.

 

 

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Tomáš Svoboda
Hodnocení článku :
     

Co si myslíte o Neblio při pohledu na aktivitu vývojářů ( patnáctý nejaktivnější krypto projekt na github) a na a aktivit dalších vývojářů jako jsem já (Twitter @fyziktom)

spot_img